Divukraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gém Klub Kft.
Hobby World
Maldito Games
REBEL.pl
Starling Games
YOKA Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština


Začal jsem s překladem pravidel. Sháním někoho na korekturu textu a kontrolu překladu. Je někdo ochotný se mnou do toho pustit?
3.8.2018 21:35:01

Rexíci
Ahoj Anekene, na KS zrovna běží kampaň s dalšíma rozšířeníma a vcelku logicky diskutujeme pravděpodobnost CZ lokalizací právě těch rozšíření. U této hry preferuji češtinu kvůli dětem, ale chtěl bych k tomu úplně všechno (třeba to počasí mi přijde super). Někdo se zmínil, že máte dlouhodobý kontrakt a že se dá počítat s CZ rozšířeními. Je mi jasné, že se to odvíjí od sales z base game, nicméně dokázal bys říct, jaké jsou u vás šance CZ Pearlu a dalších rozšíření? O čas tady nejde, klidně si na to počkám, když to bude. Tedy pokud by základ byl už na Vánoce (dárek dětem) byl by to argument navíc ;)

21.9.2019 04:18:38

přidám se
To by mě taky zajímalo. Chápu že nelze nic slíbit ani s jistotou říct dopředu, ale minimálně "máme zájem a bylo by to fajn" a nebo "určitě ne" bychom ocenili, bylo-li by to možné :)

23.9.2019 09:58:53

Rozšíření
Ahoj, náš přístup je obecně takový, že se snažíme rozšíření dělat, je li to možné - viz teď třeba Hrdina v kostce. Občas se to nepodaří a nevyjdou čísla, pak s tím nejde nic dělat, jako třeba u Najezdníků ze severu. S Divukrajem počítáme jako s naší vlajkovou lodí, takže bychom do toho rádi šli a u téhle hře prodejům věříme. Takže držte palce, ale z naší strany zájem fakt je.
Co je horší je, že jsou nějaké prodlevy ve výrobě a uvidíme, jak to dopadne s Vánocema. Zrovna u týhle hry by nás fakt mrzelo, kdyby se to zpozdilo, právě kvůli rychlosti prodejů, protože rozšiřko bychom rádi dělali s dotiskem základu...


CEO REXhry a PlanetaHer.cz

23.9.2019 13:17:00

To Aneken
Mně to zní dobře a počkám si tedy na Divukraj ve vašem podání :)

23.9.2019 13:43:14

Aneken
Nejake novinky? Kdy to bude?






"I want to play a game." Jigsaw

18.10.2019 15:20:56

re: Bolek
nejsem Aneken ale snad to nebude vadit ;-)

včerejší info z FB REXher:

Produkce Divukraje (v originále Everdell) se docela zkomplikovala, ale Vánoce bez něj bychom vám přece nemohli udělat, a tak testujeme poprvé jinou dopravu než loď. Posadili jsme hry na vlak, který včera vyjel. Držte palce, aby čínské, ruské a buhvíjaké další dráhy, kterých si Divukraj užije, byly aspoň tak načas jako nechvalně známé ČD :D Pokud ano, hra tu bude 14 dní před Vánoci! ;) No a brzy pošlem do světa předobjednávky.
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

9.11.2019 14:25:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Dik
Dik, cetl jsem na fb, no to je samozrejme radost, uz aby otevreli predprodej :D





"I want to play a game." Jigsaw

9.11.2019 16:16:47

velká pochvala REXíkům!
Divukraj se vážně povedl. Už čtení pravidel hřálo u srdíčka, jak si překladatel vyhrál s názvy, jmény a nebo (a to jsem ocenil nejvíc) měsíci roku. Dali si práci i se zachováním vtipů a veršů dole na kartách. A hraní byla vyloženě radost! Zpracování překladu určitě 10/10! Zpětně naprosto nechápu ty bouře, jaký se vzedmuly při počeštění názvu Everdell. Dohromady ten překlad jako celek funguje báječně, už při čtení pravidel a těch malých příběhů a dopisů v nich jsem měl pocit, že nebude těžké se do toho světa dostat :)

19.12.2019 09:59:57

Dansemacabre
Moc děkujeme za pochvalu, máme z ní radost.

A díky za zmínku o měsících v roce, to je přesně taková věc nad kterou člověk hrozně dlouho dumá a pak je to taková malá zmínečka, které si většina lidí ani nevšimne :)


překladatel v Rexhrách

19.12.2019 11:55:39

Poděkování
Taky chci poděkovat. Je to krásná hra.. možná vážně zatím nejkrásnější. Tou hřejivostí která z ní sálá.. Moc krásný překlad a skvělé nasazení že jste hru vydali před Vánoci. Přeji hezké Vánoce Rexikům a Planetě..

19.12.2019 12:44:45 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Lahudka na cteni, taky diky :)





"I want to play a game." Jigsaw

19.12.2019 15:33:35

Pošťák/Listonoš
Narazil jsem na malou chybu, na jednom úkolu je podmínka splnění pošťák, ale tahle postava ve hře není.

22.12.2019 22:14:32

další drobná chyba?
Na kartách Kaple, Duchovní pastýř a Vyřezávaná klenba je před malou žlutou ikonou (žeton bodů) slovo "každou", ale asi by tam spíše mělo být "každý", ne?

27.12.2019 22:29:22

Herald
To asi melo...

28.12.2019 15:10:13

Chybička ?
Strana 6 - Lekársky záznam - Odsek Příznaky:

Nemá tam byť "Zvýšená citlivost na sluneční svit" ?

15.5.2020 17:48:06

CZ verze - dostupnost
Nikde jsem to nenasel, ale predpokladam, ze druhy print uz probehl (spolecne s "DLC"kama) a zdarne je komplet vyprodan naprosto vsude. Pokud ano, velka gratulace REXakum! ;) a ja zase evidentne zaspal :D

3.1.2021 19:06:52

(ne)dostupnost
Já kupoval těsně před vánoci Divukraj + Perlavu + 2 malá rozšíření a opravdu, teď už základ nemají. Ale myslím, že bude ještě na skladě u distributora a za pár dnů opět ke koupi.

3.1.2021 21:29:52

jirkau
Vyprodáno.Bude se čekat na 3.tisk.

3.1.2021 21:42:54

Cena UP
To zas poleti cena nahoru :-|

3.1.2021 22:38:57

Gratulace
Ta hra je super a myslim ze se nemusime bat ze dalsi rozsireni nebudou.

Nastesti sem koupil komplet manzelce na vanoce 2020

4.1.2021 10:29:36

Vybíráme z Bazaru

Formula D Chicago
Formula D Chicago
Akt. cena: 20 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas