Divukraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gém Klub Kft.
Hobby World
Maldito Games
REBEL.pl
Starling Games
YOKA Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština


Začal jsem s překladem pravidel. Sháním někoho na korekturu textu a kontrolu překladu. Je někdo ochotný se mnou do toho pustit?
3.8.2018 21:35:01

překlad

Chystas se pak překládat i karty?

4.9.2018 20:17:26

Pomoc
Ahoj,
pokud chceš pomoci, tak mi napiš zprávu a rád se do toho pustím.

5.9.2018 08:15:07

Překlad

Ahoj, pracuje prosím někdo na překladu? A to včetně karet v grafice?

J.

25.11.2018 13:10:30

Tak nevím
Dva zdroje už říkali, že má Everdell vyjít oficiálně v CZ. Ale zatím žádná oznámení a tady asi chcípnul pes. Pořád čekám... Alespoň ta pravidla, text na kartách se dá zvládnout.

21.12.2018 03:35:05

Bude česky?
Chystám se objednat...ale nevím, zda vydržet na čj verzi. Bude-nebude?

23.1.2019 13:05:05

...
Taky jsem na vážkách jestli koupit EN nebo počkat na CZ... Idkyž pro EN svědčí fakt, že to má i rozšíření a v deluxe verzi i karty navíc (a všichni víme jak je to u nás s rozšířeními...). Tvůrci dali možnost late pledge po celou dobu, kdy bude hra ve výrobě (až do září), takže mám dost času na rozmyšlení a případné oznámení nějakého českého vydavatelství. Pozn. late pledge = za stejnou cenu jako bylo v době kampaně - tj. deluxe edice + rozšíření za 104$. U nás je možno v některých obchodech sehnat klasickou EN edici (bez surovin a bez některých karet).

23.1.2019 13:22:49

KS vs. CZ
Tak rozšíření podle mě nebude určitě...já jsme na vážnách u celé této hry. Bojím se, že komplexnost bude ve výsledku jako u "Vládci Podzemí" a pro děti to bude moc :-/

Já osobně počkám na CZ a hlavně na ohlasy...raději základ v CZ, než vše v EN, když je to dětská hra.

23.1.2019 15:57:03

@Korenar
Já třeba hraji v pohodě s osmiletou dcerkou Agricolu (teda natáhli jsme závěrečné sezóny o 1 fázi ať je to více na pohodku). Podle recenzí a ranku na BGG nečekám, že by Everdell měl být těžší. EN verzi bych právě využil i jako hravou výuku angličtiny, ať se děti cvičí a mohou brzy přejít na dospělejší EN hry z KS, které zatím nemám s kým hrát :-)

23.1.2019 16:40:09

MikeDundee
Ta Late Pledge je jen pro backery, nebo je nějaká šance se k tomu dostat i když jsem hru nebackoval?

23.1.2019 16:57:54

Rukavička
Late pledge je pro všechny. Klidně to tam můžeš cvaknout.

23.1.2019 17:02:39

MikeDundee
Teda "škola hrou" je docela super nápad. Něco na té myšlence bude...hmmmm :-)

23.1.2019 17:10:44

...
@Rukavička: Přesně jak říká D.A.M. Tady je odkaz:
https://www.kickstarter.com/projects/starlinggames/pearlbrook-the-first-expansion-for-everdell
Stačí kliknout na tlačítko "Late Pledge Now".
Ale tvůrci avizovali že late pledge bude dostupný po celou dobu než to budou rozesílat (tedy do září). Takže je dost času na rozmyšlení.

@Korenar: Dcera dostala na vánoce Albi elektronickou tužku a k tomu knížky s angličtinou. Učení tak dostává úplně jinou dimenzi, baví jí to, sama od sebe si v tom listuje, pomocí tužky se učí nová slovíčka a plní různé kvízy... (Tohle za nás teda nebylo, angličtinu jsme se učili s kazeťákem a hlavně později kdy to pak neleze tak dobře do hlavy...). Tak proto si říkám, že stejně hravě by se mohla učit na EN verzi Everdellu... Ale dám ještě českým vydavatelům čas do prázdnin... ;-)

23.1.2019 17:27:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Čeština
Proč mám pocit, že tohle ofiko česky prostě nevyjde? Nevím, ale myslím si to. Tyhle zprávy se většinou rychle sdělují, právě, aby si hráči počkali na lokalizovanou verzi. Přijde mi, že je ticho po pěšině už moc dlouho. Dal bych přednost češtině, ale předpokládám, že když je to takové dětské téma, nějaká brutální angličtina v tom nebude. Děcka stejně už po chvíli karty znají jen podle obrázku.

23.1.2019 20:01:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Dětská hra?
Nevím, kde jste přišli na to, že je Everdell dětská hra? Ano, je to o zvířátkách v lese, děti to bude lákat, ale zas tak triviální to tedy není, protože jde o regulérní euro worker placement s omezeným počtem akčních polí a postupným přidáváním workerů (důležité načasování, hra je do určité míry i závod). Je tam solidní míra náhody v tom, že se lížou karty z balíčku. Já bych to doporučil dětem až tak od 12 let (jasně, pokud trénujete děti deskovkama od 3 let, tak vám to asi zvládnou i v 8, ale co já vidím kolem sebe děti okolo 10 let, tak mají v průměru pozornost akvarijních rybiček).

24.1.2019 09:08:03

Luke
Dětské téma není totéž co dětská hra. Jinak to s těma akvarijníma rybičkama mě pobavilo, celkem trefné.

24.1.2019 11:27:08

Rukavička
Kořenář níže psal, že to je dětská hra.

24.1.2019 14:31:09

Dětská nedětská
nemůžeme si tady říkat, že hra s 3D stromečkem a zvířátky o sbírání perliček a kamínků je dospělácká. To bychom do téma "dětské hry" mohli dát už jen Veverčáky :D

To, že je komplexní mě právě vadí a tak nějak nesedí...moc nerozumím cílové skupině jako u zmíněné hry "Vládci Podzemí"

Dáme si čas do léta...

24.1.2019 15:24:00

Kořenář
No já bych to dle komponent a tématu nerozděloval, řešil bych právě tu komplexnost a z toho mi vychází, že Everdell není dětská hra :-) S dětmi jsem ji ještě nehrál a asi ani v nejbližší době hrát nebudu, takže samí dospěláci a všichni se s tím v podstatě mazlí :D Spíš bych řekl, že to je hra, co táhne děvčata, než děti...

24.1.2019 16:00:30

Luke
No je vlastně pravda, co bereme jako dítě. Já tuto hru typoval spíše 10-12 let + holky neomezeně :D

U nás pro manželku je též zcela zásadní vizuál

24.1.2019 17:32:58

Korenar
.. 10-12 let + holky neomezeně .. Tak to je hláška :) :) :)
Koukal jsem na late pledge (moc děkuji za odkaz). Moc se mi to líbí, ale když to tak čtu, přemýšlím, jestli to nebude pro naše rodinné hraní moc těžké? Upřímně, s kamarády to hrát nechci a pro děti to je asi ještě těžké.

24.1.2019 18:35:40

Kruci!
Myslím, že oficiální lokalizace už nebude a CZ vydavatel si nechal ujet vlak. Většina co tu hru hodně chce a čekala na ohlášení už pravděpodobně hru koupila v EN. Já sám o tom taky hodně uvažuji. Vypadá to jako fajn hra. Třeba, když jsem kupoval hru Abyss, taky jsem čekal nějakou hru pro děti, ale vyklubala se z toho hodně zajímavá hra s kombením karet, byť pod taktovkou náhody, které se dá jít do jisté míry naproti. S Everdell to bude pocitově dost podobné a to mě na ní láká. Root ma taky infantilní grafiku a nejde o dětskou hru.

24.1.2019 23:13:16

Tak jste se dočkali
V češtině hru vydají REXhry, právě to oznámili na svém fb.

***
Deskoherní inkvizitor

27.1.2019 11:01:09

Everdell
Ahoj lidi, Everdell bude!;)
Teď jen trochu k tomu oznamování. O hru mělo zájem hned několik českých vydavatelů a nám se ji podařilo nakonec urvat, nicméně jsme to raději chtěli mít podchyceno i smluvně. No a to holt trvalo v tomhle případě hodně dlouho, Dan nám pořád sliboval kontrakt a nic. Včera přistál u nás v mailu, takže to můžeme oznámit. Holt od doby, kdy jsme přišli o domluvenou hru, na kterou jsme smlouvu neměli, jsme trochu opatrnější...
Jinak rozhodně to není nějaká dětská hra, pro rodinný hraní je to dobrý, ale primárně je to hráčská hra s roztomilou grafikou...;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

27.1.2019 11:06:51

Rex hry
Tohle je naprosto super, je teprve začátek roku a já už vím, že peněženka bude krvácet ;)

27.1.2019 11:08:07

To aneken

Bravo, bravo...klobouk dolů, už se nemůžeme dočkat. Výborný výběr...

27.1.2019 11:28:46

Vybíráme z Bazaru

Balada
Balada
Akt. cena: 190 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas