Divukraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gém Klub Kft.
Hobby World
Maldito Games
REBEL.pl
Starling Games
YOKA Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bellfaire & Spirecrest

O víkendu byla oznámena 2 nová rozšíření! :-) 17. 9. startuje Kickstarter, a na BGG už jsou obě zalistovaná i s designem krabice (a dostupností ke koupi v Essenu).

Bellfaire: komponenty pro 5-6 hráčů, unikátní schopnosti hráčů, nová hráčská deska s lokací Trhu, achievementy (endgame goals) a nové speciální eventy

Spirecrest: karty počasí, karty objevů, velké "příšerky" (speciální typ workerů), ...
16.9.2019 15:25:21

Pearlbrook
Rozšírenie som hral, a podľa mňa za tú cenu vôbec nestojí. Hráč dostane jednu žabu ako ďalšieho workera, a vďaka tej žabe môže získať perlu (max. 4 za celú hru), za ktorú buď aktivuje svoju unikátnu kartičku, alebo ich pošetrí a získa Div s vyššou bodovou hodnotou.

A áno, sú tam "základné" karty navyše, ale aj základ má tých kariet už dosť, takže ten počet nových ani moc necítiť.

Toto za takmer cenu základnej hry mi príde jednoducho veľmi málo. Hrateľnosť bola OK, je tam ešte trochu viac rozhodovania ako v základe, ale celkovo sa mi to páčilo, môže byť, rád si to zahrám aj s rozšírením znova. Ale nie je to OK za tú cenu. Keď si spočítam cenu základu + rozšírenie, dostanem sa na číslo, ktoré vôbec nezodpovedá hre, ktorú mám na stole. :(

A keď mám k tomu ešte pridať ďalšie rozšírenia, ktoré mi celkovú cenu zdvojnásobia, tak je moje rozhodnutie jasné. Keby stáli 10-20 eur, môže byť. Takto je to bez najmenšieho zaváhania jednoznačné NIE.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

24.9.2019 14:12:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Insert FS Spirit Island
Insert FS Spirit Island
Akt. cena: 105 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas