Divukraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gém Klub Kft.
Hobby World
Maldito Games
REBEL.pl
Starling Games
YOKA Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bellfaire & Spirecrest

O víkendu byla oznámena 2 nová rozšíření! :-) 17. 9. startuje Kickstarter, a na BGG už jsou obě zalistovaná i s designem krabice (a dostupností ke koupi v Essenu).

Bellfaire: komponenty pro 5-6 hráčů, unikátní schopnosti hráčů, nová hráčská deska s lokací Trhu, achievementy (endgame goals) a nové speciální eventy

Spirecrest: karty počasí, karty objevů, velké "příšerky" (speciální typ workerů), ...
16.9.2019 15:25:21

To Design + rozhodování KS / CZ retail
Díky, koukám na to v kampani, to zas tak hrozné není, ale pro děti je to možná moc. Když to tady tak čtu, tak je to hodně o ceně expanzí, malém rozdílu mezi Collector’s a retailem a budoucí dostupností expanzí. Je tady někdo, kdo je ve stejné situaci jako já - hru nemá, takže jedině “everything Everdell” (za 226$ komplet) a řeší otázku, zda počkat na CZ retail (je známa cena?) nebo jít do KS...? I ta druhá “limitovaná” tisícovka kopií rychle mizí, tak to není na nějaké dlouhé rozmýšlení a otálení.

20.9.2019 09:39:21

cena retail
Everdell od 1249 Kč, Pearlbrook 1195 jsem našel...

20.9.2019 09:54:01

Kadylek
stejná situace jsem já... zvažuju zda by šlo udělat nějakou group pledge abychom ušetřili poštovné.. pak by to bylo podstatně lepší.

20.9.2019 10:05:20

Kadylek
Ano, ta představa All-in je lákavá, ale po zralé úvaze nejspíš počkám na českou verzi. Chci hrát s dětmi a ta angličtina by asi byla limitující faktor. Tak nějak čekám, že Divukraj bude mít v ČR úspěch (zejména díky té malebné grafice), takže by mohly vyjít i další rozšíření (stejně jako Rexíci vydávají Settlery). Sice tam nebude pár super exkluzivních karet, ale ty oželím... A kdyby ne, myslím si, že vydavatel neřekl poslední slovo a bude zase nějaká další KS kampaň (při každé vyberou spoustu peněz), kde půjde všechno dokoupit a českou verzi prodat na bazaru...

20.9.2019 10:15:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Cena KS vs. retail
Takze jestli to chapu dobre, tak all-in na KS vyjde na necelých 5300 (225,30$ vcetne shippingu a dph). Vs. retail je pak za cca 4650 Kc (1249 Kc base + 1195 Kc Pearl + 85 € ty nove expanze), a to bez dopravy z ruznych prodejnich mist, potazmo s nutnosti dojet do Essenu. Pletu se v necem? Pokud ne, tak mi z toho vychazi, ze to je celkove hodne drahe, ale oproti retailu snad i vyhodnejsi (mince, karty, moznost prikoupit drevenej strom :)))

20.9.2019 10:18:35

KS upřesnění
Včera jsem si psal se Starling games na diskuzi, a pokud bude group pledge půjde ušetřit na shippingu.

Jedna verze je 22USD, např. čtyři bude 40-50 USD... to se pak odráží i v těch taxes... ještě to budou upřesňovat.

Jinak v tom KS je těch exkluzivit pár, ale třeba v tom Spirecrestu mi přijdou zajímavé.


Co říkáte na tu group pledge, kdyby se nám povedlo dát dohromady třeba 4 lidi, tak by to možná šlo.


20.9.2019 10:23:26 | Upraveno autorem (porovnej)

čekání na CZ/retail
Jsem na tom podobně jak někteří kolegové. Rozdíl mezi 2200 za collectors a 1250 za retail v pár kovových mincích a kartách mi za to nestojí. Počkám na CZ a kdyžtak dokoupím anglický retailový expanze. Jestli to dobře chápu, tak plastový modely surovin jsou ve všech verzích a expanze půjdou v retailu taky sehnat o dost levněj.
Zrovna tohle je navíc hra, kterou spíš vytáhnu s příležitostnýma hráčema, kteří češtinu ocení.

20.9.2019 13:10:19

Rexhry
Jo a ještě si vzpomínám na video, kde Rexíci oznamovali, že vydají Everdell. Vím, že kolem toho běhalo více českých vydavatelů, ale oni to dali Rexíkům právě proto, že projevili zájem na dlouhodobější spolupráci...

A přesně jak říká Dansemacabre, tohle nebude hra pro hardcore hráče, ale např. pro rodinné hraní, kde se čeština prostě hodí více...

20.9.2019 13:55:41 | Upraveno autorem (porovnej)

rozdíl KS vs. retail ( v core game)
Contents
Collector's Edition
Legends Expansion (10 cards)

128 Critter and Construction cards (48 unique cards)
16 Event Mini-cards
15 Extra! Extra! cards
Rugwort Pack (3 cards)
11 Forest Mini-cards
30 Berries
30 Twigs
25 Resin
20 Pebbles
30 Metal Point tokens
20 Wooden Occupied tokens
24 Wooden workers
6 Rat workers
1 Upgraded 8-sided die
1 Game Board, Ever Tree, and Starter Event tiles
UV spot-coated box
Gold-foiled Gallery Slipcase

Standard Edition
128 Critter and Construction cards (48 unique cards)
16 Event Mini-cards
11 Forest Mini-cards
30 Berries
30 Twigs
25 Resin
20 Pebbles
30 Point tokens
20 Occupied tokens
24 Wooden workers
1 8-sided die
1 Game Board, Ever Tree, and Starter Event tiles

20.9.2019 14:38:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Group pledge
Asi to nevypada...nebo? Kolik by nas bylo? Ja o tom jeste uvazuju ;)

20.9.2019 18:20:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Group pledge
taky zvažuju, takže bychom byli 2. Kdyby se ještě někdo chtěl přidat tak se ozvěte.

ještě si píšu se Starling games, aby bylo jasně ohledně TAXES.

20.9.2019 19:05:07

toto nie je casual game :)
No ja by som len upozornil, že toto nie je moc hra pre rodinné hranie. :) Práveže skôr pre hardcore hráčov. Pravidlá nie sú síce zložité, ale to množstvo vecí, ktoré sa dajú spraviť, dá zabrať aj ostrieľaným hráčom, nieto ešte tým príležitostným.

Keď uvážim, že hneď na začiatku hry má začínajúci hráč na ruke 5 kariet, do toho je ďalších 8 na stole, k tomu myslím cca 8 základných akčných polí na hracom pláne, plus 4 "lesné" akčné polia, plus 4 event polia, plus 4 "special event" polia - z toho sa nováčikom zakrúti hlava. :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

20.9.2019 19:29:48

slozitost
A ja to zase mam v planu hrat i s detma, prave proto, ze pravidla jsou snadna a vizual se jim bude libit :) No a pak je dam spat a zahraju si se zenou pekne na body.

20.9.2019 20:57:10

Design & Kadylek
Já do toho určitě jdu, když už doma máme první půlku. :-)

Uvidím, co (z)bude v Essenu, každopádně Pledge manager to jistí.

21.9.2019 18:41:11

Group pledge

Ja bych sla taky do ALLin.

21.9.2019 22:05:04

Group pledge - to Design
Tak to vypada, ze par by se nas naslo. Zjistils neco konkretniho ohledne group pledge?

22.9.2019 08:47:33

info
zatím co vím, tak group pledge by měli zveřejnit až v PM. Cena hry by měla být stejná (snad si to rozmyslí a dají aspoň nějakou slevu).
Ušetřit se bude dát na shippingu (kolik zjistíme až to zveřejní).

Takže zkusím zjistit více a dám vědět

22.9.2019 09:00:13

To Design
Ahoj, tak ja jsem se rozhodnul, ze si pockam na Divukraj a podporim Rexiky - viz Anekenova odpoved ve vlakne “Cestina”.

23.9.2019 13:56:34 | Upraveno autorem (porovnej)

ok
zrovna dneska tam psali, že je neomezeně kopií (dotisk).
Tak jsem se ptal jaké budou slevy na více kopií, tak uvidím. Kdyžtak do toho půjdu sám. Angličtina mi nevadí a pro ostatní to může být nástroj se naučit / osvěžit jazyk. Navíc tam je KS obsah a rád mám vše :)) a k tomu obsahu ve Spirecrestu toho bude dost KS only stačí mrknout teď, Belfaire je stejný, Pearl nevím
core rozdíly:
15 Extra! Extra! cards
Rugwort Pack (3 cards)
30 Metal Point tokens - upgrade
20 Wooden Occupied tokens - upgrade
6 Rat workers
1 Upgraded 8-sided die - upgrade

23.9.2019 16:18:37 | Upraveno autorem (porovnej)

pledge
Aktuálně už přemýšlím vlastně jen o Spirecrest. Divukraj a snad časem i Perloříčku (muhehe) nechám na Rexících, Bellfaire mě zas tolik nezaujal. Kdyby se dalo k někomu přidat jen s tou jednou expanzí, tak by to bylo prima.

23.9.2019 16:35:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak pro mě vymalováno
Vzhledem k tomu, že Divukraj má být pro Rexíky vlajkovou lodí, tak se vzdávám ambicí na anglickou verzi.

23.9.2019 19:37:59

Povinnost
Přesně tak, teď se z toho stala povinnost ;) Přemýšlel jsem ještě o tom, že vezmu all-in a po lokalizaci to (roz)prodám, případně ponechám Spirecrest, ale ty ceny jsou takové, že by to pak byla asi nezanedbatelná ztráta. I když ta myšlenka Dansemacabreho není marná... :)

23.9.2019 21:05:28

A dost!
Jen tak, uvažovali jste nad tím, že za rozšíření dáte stejně, jako za základní hru?

Už KS základní krabice byl zvláštně postavený. Ve Streatch goalech vylepšovali Standartní krabici. Na konci kampaně tedy byla Collectors edice lepší jen o 12 karet, meeply na solo hru a kovove mínce a dražší o 30 dolarů.
Došel mi Pearlbrook, za 39 dolarů, plný činského vzduchu.
V addonech sis mohl koupit dřeva, které se nekutálí. Ve skutečnsti jsou to tlusté nevzhledné špalky a stejně si radši necháš ty kutalející párátka.

Druhá verze pravidel za 5 dolarů. To jako nemohli vystavit smysluplná pravidla s dovysvětlováním karet a časováním akcí na web, ať si to každý stáhne, když nejsou schopní napsat smysluplná pravidla bez dalších otázek.

Nechat si platit od zákazníků za napravení vlastních chyb je fakt postavené na hlavu a lidi jim to ještě žerou.

Everdell je krásná hráčská hra, téma klame, ne nadarmo je na krabici napsané 14+, ale přístup vydavatele a pobláznění hráčů mi hlava nebere.
Za mě další rozšíření jen zesložiťují hru, rozstřelují pozornost.
Hrát v 5-6 hráčích? Utrpení. Už ve 4 hráčích je to dlouhé a situace se mění tak rychle, že nějaké plánování dopředu u takhle komplexní hry nemá cenu a tah řešíš, až když na tebe příjde řada, protože hra neodpouští, těch akcí máš málo a místa na stavění taky.
Pearlbrook jsem vzal ze zvědavosti, ale zbytek už fakt ne.

24.9.2019 07:16:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Lumirius
Díky za tvůj pohled. Jsem občas fakt rád, když se objeví někdo racionální, kdo nepodléhá FOMO (fear of mising out) a trochu zchladí nadšení a leckdy i zabrání zbytečnýmu utrácení. Navíc někdo, kdo to na rozdíl od nás už i hrál :)

Everdell je fakt nádherná hra, ale dost na tom hřeší - krabice za 60 USD plná čínskýho vzduchu, "collectors edice", který vlastně nejsou tak úplně collectors, nový rozšíření na kickstarteru ještě než pořádně doručej ty starý...

Osobně se mi fakt líbí ta mechanika ze Spirecrest a nový prostředí. myslíš, že už to pak bude fakt pro složitost nehratelný?

24.9.2019 11:32:59

Dansemacabre
Hratelnost jen odhaduji podle toho co bylo zveřejněno, ale když někde přidáš další herní plán otevírají se ti samozřejmě možnosti a tím i další rozhodování, které je někdy na škodu.
Kdybych to měl přirovnat je to něco jako když si dáš jednodruhovou pizzu nebo quattro staggioni (kde máš každou čtvrtinu jinou). Každý to má rád jinak. Někdo jeden celek, někdo roztříštěnost.

Základ Everdellu drží velmi kompaktně a variabilita je zajištěna nejen velkým balíkem karet, ale i forest kartama a special Eventama. Ano možná po 10 hrách už budeš vědět, že tahle karta se ti hodí když..., ale v dnešní době hrát nekampaňovou hru 10x v nějakém rychlém sledu, aby se ti ohrála? A pořád je tam ta variabilita setupu.
Pearlbrook jsem ještě nehrál, ale přinese ti další surovinu, kolem 20 karet a nějaké speciální karty pro každého hráče. Zruší ti eventy ze základu a nahradí "Divy světa" s poměrně vysokou bodovou hodnotou.
Jako uznávám jsou hry, kterým rozšíření upravují hratelnost a balancují, ale nemyslím si, že tohle je zrovna případ Everdellu. Samozřejmě se můžu mýlit, ale za těch cca 15 her co jsem za ten rok vlastnictví této hry odehrál, jsem nějaký závažný nedostatek nenašel a hra mě stále baví.
Co mě nebaví je přístup vydavatele.

24.9.2019 12:26:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Bang!+město duchů+zlatá horečka+nemerví nebo živí
Bang!+město duchů+zlatá horečka+nemerví nebo živí
Akt. cena: 28 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas