Divukraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gém Klub Kft.
Hobby World
Maldito Games
REBEL.pl
Starling Games
YOKA Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bellfaire & Spirecrest

O víkendu byla oznámena 2 nová rozšíření! :-) 17. 9. startuje Kickstarter, a na BGG už jsou obě zalistovaná i s designem krabice (a dostupností ke koupi v Essenu).

Bellfaire: komponenty pro 5-6 hráčů, unikátní schopnosti hráčů, nová hráčská deska s lokací Trhu, achievementy (endgame goals) a nové speciální eventy

Spirecrest: karty počasí, karty objevů, velké "příšerky" (speciální typ workerů), ...
16.9.2019 15:25:21

Rexhry
Doufám, že to postupně vydají Rexhry, spolu s Pearlbrook. Základ by mohl mít úspěch a u Rexíků je větší pravděpodobnost vydání rozšíření než u jiných vydavatelství...

17.9.2019 10:07:24

Rexhry

Je otázka, jak dlouho to bude trvat. Základ je otázka týdnů, Pearlbrook snad příští rok..nebo všechno dohromady, když EN bude za měsíc?

Mně teda včera přišel poštou základ + Pearlbrook, na Essen se osobně těším, ale jsem rád, že do toho tihle Brňáci jdou, poslední dobou ten top, co mají, stojí za to (viz třeba Roll Player).

17.9.2019 12:28:43

Kickstarter

https://www.kickstarter.com/projects/starlinggames/everdell-spirecrest-and-bellfaire

Tak už je to venku. $30 000 vybráno během 10 minut.
Bellfaire za $25
Spirecrest za $39

17.9.2019 17:52:32

Nové rozšírenia
Hm, zaujímavé, musím sa priznať, že ďalšie rozšírenie (a dokonca až dve naraz!) som takto skoro po Pearlbrooku rozhodne nečakal.
Ale tiež ma to celkom potešilo, keďže po produkčnej stránke to vyzerá opäť špičkovo.

18.9.2019 11:37:39

?
Tak som si práve prebehol pravidlá, a rýchle zhrnutie - herné prvky zaujímavé, grafická stránka stále skvelá, akurát toho nového obsahu tam dokopy nie je nejako zázračne veľa, takže im nič nebránilo dať to všetko len do jednej krabice namiesto dvoch.
Opäť je tu totiž otázka ich mierne prestrelenej cenovej politiky, ktorá ma dosť prekvapila už pri Pearlbrooku. Tentoraz sa ju ale snažia dotiahnuť už do úplného extrému, keďže z nejakého vymysleného dôvodu chcú účtovať ešte aj DPH osobitne.
Tým pádom vychádzajú obe rozšírenia spolu s poštovným a daňou za 100 $, a to sa mi vidí už sakra veľa.
Takže uvidím, zatiaľ to asi backnem len za 1 $, a počkám si, či ma nejako zlomia.
Prípadne vyskúšam ľudí, čo idú do Essenu, či by sa im to nepodarilo zohnať, predsa len tá zľava je tam celkom zaujímavá. Ale veľa šancí tomu nedávam - podľa mňa sa tam dovalí horda ľudí hneď po otvorení, a ich tam udupú aj s tými krabicami.

18.9.2019 12:16:10

nové rozšíření
Teď už jsem vážně nalomenej, jestli dál čekat na CZ překlad a pak být bez rozšíření, nebo jít rovnou do all-in anglické verze :(

edit: kua, tak koukám, že everything-everdell pledge byl limitovanej na 1000ks a už je pryč.

18.9.2019 12:47:05 | Upraveno autorem (porovnej)

:)
já to stihl, ale buď v klidu, někdo se Ti časem uvolní.

Máš nějaké zkušenosti s hrou? Stále jsem nalomený zda kupovat nebo.

Otázka je jak to mají i v PM, jestli mají omezený počet kopií nebo zda půjde v PM přidat více ks.

18.9.2019 13:12:23

:-)

Já hrál základ asi dvakrát. Grafika nádherná, včetně toho stromu. Herně je to příjemný kombo worker placementu a tableau buildingu.

V pondělí mi dorazil jak základ, tak i Pearlbrook (obě CE) - jakmile se k tomu dostanu, nahodím pár fotek.

btw. v Essenu budu, ale i podle commentů na BGG pochybuju. že se někomu podaří něco urvat. Navíc ty rozšíření mají stát 35 a 50 €, což je teda dost raketa. Kdyby ale někdo měl zájem, domluvit se není problém. :-)

18.9.2019 14:09:29

ad all-in
Neřešil bych, že některé ty pledge jsou vyprodané, klidně backni $1 a počkej na Pledge manager, tam půjde zvolit cokoli.

18.9.2019 14:11:00 | Upraveno autorem (porovnej)

pledge manager
Navíc když si spočítám cenu all-in: 163 USD + 40 USD poštovné + 22% DPH, tak to vychází na cca 5500,- za hru a tři rozšíření, což mi při ceně základní hry kolem 1400,- zrovna nesedí. To už podle mě půjde sehnat levněji z krámu.

18.9.2019 14:13:09

226 USD
vychází to celkem 226 USD... je to celkem ranec..

otázka jestli v CZK nepůjde sehnat jen retail verze, což je asi pravděpoboné. jak je to teď?

18.9.2019 14:20:02

retail vs collectors
Rozdíl mezi retail a collectors je v pár kartách a kovových mincích, to se dá snést.
A co se týče pledge manageru: není vůbec jistota, že tam hra vůbec koupit půjde.

18.9.2019 14:40:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Retail
Áno, štandardný retail by mal mať len "obyčajné" verzie, či už základnej hry, alebo rozšírení.
Jedine, že by niektorý obchod backol pár kusov kolektoriek ešte počas kampane - väčšinou to ale obchody moc nerobia, možno ešte tak Tlama občas.
Zase na druhú stranu, väčšina rozdielov medzi oboma verziami je vyslovene kozmetická, rôzne mince a 3D suroviny, ktoré síce vyzerajú pekne, ale nie je to nič, bez čoho by človek neprežil. A občas sa tam síce mihne niekoľko exkluzívnych kariet, ale aj bez toho obsahuje už len základná hra tých kariet viac než dosť, a ten obsah je pomerne bohatý.
A obzvlášť teraz, keď to úplne zabili tou DPH, je dôležité porovnať si pomer cena/výkon - pred chvílou som totiž videl retail verziu Everdellu v predpredaji za veľmi slušných 49 €. A to je paradoxne ešte o čosi menej, než som zaplatil za kolektorku Pearlbrooku, pričom základná hra obsahuje asi 5x viac obsahu, než ktorékoľvek rozšírenie.

18.9.2019 16:01:05

PM
Pridať si základné hry k rošíreniu by cez PM ísť malo - majú to spomínané aj vo FAQ na stránke kampane.
By som sa ináč aj čudoval, keby to nešlo, keď len pár týždňami robili veľký reprint Everdellu kvôli Pearlbrook kampani.

Každopádne, pokiaľ by im niekto neveril, a nechcel riskovať, tak som si práve všimol, že rozšírili ten all-in pledge level z 1000 na 2000 ks.

18.9.2019 16:05:18

retail
Četl jsem, že 3D suroviny jsou už teď součástí retailu taky a že rozdí, je fakt jenom v mincích a pár bonusových kartách.

18.9.2019 16:18:52

Retail
Aha, môže byť.
Som sa aj divil, že prečo majú rôzne obchody na stránke fotky s kartónovými bodmi (namiesto mincí), ale za to s plastovými surovinami, že čo je to za hybrid.
O to horšie, lebo takto je rozdiel medzi obomi verziami ešte menší, a keby som si mal dnes vybrať kolektorku za 80 $, alebo retail za 55, tak by som asi šiel do retailu.
Na Fantasyobchode už majú ináč ako v prvom obchode nahodené aj predobjednávky na Pearlbrook. A cena je pomaly tak istá, než základ - čo je pomerne vtipné pri porovnaní obsahu oboch krabíc.
Spirecrest kažopádne asi o moc lacnejší v obchodoch tiež nebude, ale Bellfaire snáď hej. Tam dúfam nebudú blbnúť, a zmestia sa niekam do 25-30 € úrovne.

18.9.2019 16:41:56

"Everything Everdell" pledge
právě vyšel update: "we've added another 1000 rewards to our "Everything Everdell" pledge level"
- ale po zralým uvážení a pročtení, co je vlastně v těch krabicích a na kolik by to reálně vyšlo, to asi nechám být. Těch 226 USD je prostě fakt strašně moc i za tak krásnou deskovku (tolik jsem dával za komplet 7th Continent, kde je toho obsahu nesrovnatelně víc).

18.9.2019 16:56:54

Spirecrest
je pouze KS, nebude retail. Jen pro info

19.9.2019 06:54:24

Design
To není tak úplně pravda - viz poslední věta ;)
"The Collector's Edition of Spirecrest is direct-only, which means it will not be sold in stores. It will only be available through Kickstarter, our webstore, and from our booth at conventions. It will not be available through normal retail channels. Spirecrest Standard Edition and Bellfaire will be available through retail."

Dost bych se divil, kdyby takovýhle zlatý důl nechali kickstarter only ;)

19.9.2019 09:39:26

máš pravdu
OK, máš pravdu.

Jinak nevíš jak to chodí se shippingem u Starling games? Když objednáš 2x all in, tak bude cena x2, nebo třeba jen +5 USD. To by mohlo vylevnit, ten problém s Taxes.

19.9.2019 09:51:08

Design
Někde v komentářích psali, že to nebude ×2, max pár $ navíc.

Já půjdu určitě do $1 + uvidíme, co bude v PM, resp. v Essenu. Počítám ale, že na konci budu mít obě nová rozšíření. Takže kdyby někdo chtěl ušetřit na shippingu, domluvíme se. :-)

19.9.2019 09:56:45

cena
Konkrétně u týhle KS hry za pět litrů je pak bohužel risk, že už to nepůjde ani na bazaru kloudně prodat, protože retail bude zkrátka výrazně levnější než byly pořizovací náklady na Kickstarteru s bonusem pár kovovejch mincí... :(

19.9.2019 10:11:19

..
dansaemacabre:
bellfaire - je úplně stejná
spirecrest - tam jsou ti Lizardi a nějaká karta

StaniKubi:
co se týče Essenu, tak tam nebudou mít zvýhodněné ceny:
Everdell Collector's Edition (EN): 75 euros
Everdell Standard Edition (FR): 60 euros
Everdell Standard Edition (DE): 60 euros
Pearlbrook Collector's Edition (EN): 50 euros
Spirecrest Collector's Edition (EN): 50 euros
Bellfaire (EN): 35 euros

We will not have bundle pricing.

to je rozdíl 64 USD versus 85 Eur...

Jinak zvažuju, že kdybych do toho šel, tak bych byl schopný udělat nějakou group pledge..

StaniKubi:
ještě jedna věc, ty máš první dvě krabice? Jaké to je? v pár větách

19.9.2019 11:09:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Design

JJ, ty ceny v Essenu jsem taky viděl a dost mě děsí. Ale za těch $64 jsou bez DPH, takže dohromady minimálně +19 %, tj. $76. Plus shipping. A to už jsme prakticky na stejno, kór se současným kurzem vůči EUR/USD. Možná 2, 3 stovky rozdíl.

Jinak teda tenhle týden mi přišel základ i Pearlbrook v tý sběratelce a vypadá to líp než na všech obrázkách. :-) Hráli jsme to někdy na jaře v Brně dvakrát a je to hodně roztomilý, tzn. žádná extra obtížnost, lehké na vysvětlení, ale má to hloubku díky těm kombům, které ti pomáhají v dalších tazích.

Princip: díky worker placementu získáváš suroviny (a karty), za které si stavíš vlastní městečko a každá budova, příp. pracant v ní ti dá další bonusy. A takhle se to točí dokola, dokud ti nedojdou možnosti. (Takhle teď funguje ta nová Tapestry od SM, tam to vlastně obšlehli odsud. :-) )

Pearlbrook si ještě schovávám, až zahrajeme víc základ.

19.9.2019 12:40:48

Kadylek
hra není jazykově nezávislá, na všech kartách jsou popisky, byť se zdají jednoduché..

20.9.2019 09:14:40

Vybíráme z Bazaru

Letem světem
Letem světem
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas