Europa Universalis: The Price of Power

xxxxxxxxxx hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Europa Universalis: The Price of Power - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 300 min
Herní svět: Středověk, Období kolonizace, Renesance
Herní kategorie: strategická, válečná, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Aegir Games
Ediciones MasQueOca
NAC Wargames
Autoři: Eivind Vetlesen
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze

Docela by mě zajímalo, zda by měla Liška chuť a zájem vydat Europu v češtině :)
Je to určitě předčasné, ale úspěch u Suksiků by mohl nahrávat této myšlence.
19.10.2019 10:37:29

@Fox.Mulder21 Právě! What have the Foxes ever done for us? Kromě Comancheríe, Pax Pamir, Král je mrtev, Waterloo, Messiny 1347 a Praga caput regni jsem si od nich loni nic nekoupil. Takže to je dost, že vydaj česky tu Univerzální Evropu, ať máme s neanglofonními kamarády co hrát :-)). Snad sem teda @Creatides pustil věrohodnou informaci, jinde jsem se o tom zatím nedočetl a liščí adresu na discordu neznám. 

21.2.2024 12:46:12

@CamelotKnight Je to z oficiálního oznámení. A pokud chceš důkaz místo slibů, tak se třeba mrkni sem:

https://www.zestolu.cz/deskovky/velkolepa-deskovka-podle-videohry-europa-universalis-nasla-ceskeho-vydavatele-573458

21.2.2024 16:32:42

@Creatides Moc děkuju za odkaz! Mezitím jsem se poptal u Lišek a obratem mi potvrdili totéž. Informace potvrzena i tady: https://www.kickstarter.com/projects/aegirgames/europa-universalis-the-price-of-power/posts/4012473. Takže jsem zrušil 13 měsíců nevyřízenou objednávku EN verze u Tlamy a stříhám metr do května. Kéž by bylo v češtině současně k mání i rozšíření “Defying Destiny”, k němuž se česká verze v crowdfundingu na gamefound.com přifaří. 150 českých backerů by se snad našlo i pro tohle. Každopádně Liškám dva palce nahoru za tento mimořádný počin v jejich už tak dramaturgicky průkopnickém edičním plánu. Hra je to opravdu veliká, ve všech smyslech slova. Od Through the Ages Vlaadi Chvátila první takto epická civková 4X strategie pro hrací stoly. 

22.2.2024 07:42:13

@CamelotKnight David, ve vlákně vedle říkal, že 
nová expanze zatím není předmětem lokalizace.

22.2.2024 08:49:17

@Zevs Děkuji i za tohle upřesnění. Už to vím z diskuse na liščím discordu, kam jsem se mezitím zapojil. Ale někdo tenhle lobbing začít musí :-) Avizovaná deluxe edice v rámci gamefound pledge za 190 USD je optimální řešení. Standardní edice hry (s mapou Evropy uříznutou v půlce dnešního Slovenska a Polska) je pro našince úplný nesmysl, deluxe edice je i s východní Evropou a upgradovanými komponenty, pro takovou hru zásadními (dvouvrstvé hráčské desky, lepší zásobníky na komponenty aj.). Však jsi tady z podobného důvodu záslužně organizoval před časem group pledge pro Castles of Burgundy, kde většina zájemců šla myslím do deluxe verze.  

22.2.2024 09:22:57 | Upraveno autorem (porovnej)

za mě je Deluxe verze plně dostačující, oproti base toho nabízí o dost více, hlavně tu rozšířenou mapu, takže jsem rád že bude Deluxe v CZ a rozšíření myslím ani do budoucna potřebovat nebudu. A z rozšíření budou přeložené události týkající se našich zemí, takže tady za to palec nahoru (tenhle bonus je jen pro českou lokalizaci).

22.2.2024 09:31:25

Dotaz na Lišku: Plánuje se před spuštěním kampaně nějaké video s ukázkou hry v češtině?

Vzhledem k tomu, že většinou nemám spoluhráče, má smysl uvažovat o této hře primárně pro sólo hraní?

23.2.2024 15:54:18

@Nomad  Hra má co se pamatuji tuším dva scénáře dělané vysloveně pro solo hru a i u ostatních scénářů můžeš ostatní hráče nahradit boty, takže to určitě jde. Ale pokud hodláš hrát primárně solo, tak bych asi uvažoval dokoupit v rámci addonů další balíčky pro boty. V základu byly mám pocit dva s tím, že se daly dokoupit další tři, abys mohl solo hrát scénáře až pro šest lidí. Protože jinak bys byl limitovaný tím, pro kolik hráčů daný scénář je a pro tři hráče jich velká část není.

23.2.2024 16:32:09

@Nomad Nejsem z Foxu, ale mám nahráno. Je tam široká variabilita solo scenářů. Když člověk pochopí, jaké typy karet mají být předpřipraveny, lze hrát s různými národy v jakémkoli věku. Stačí zahrát pár her dle ofiko scénáře a pak volit vlastní. Tak se s tím i v knize počítá. 

23.2.2024 17:05:12

Ta hra je v podstatě sandbox a člověk tam může hrát téměř cokoliv, stejně jako v PC verzi. Scénáře jsou jenom takové ideální varianty nastavení, pokud to chcete hrát nějak smysluplně na body, jinak jste omezeni pouze počtěm komponent pro hráče, počtem balíků pro BOty a svou vlastní fantazií. V rozšíření snad budou hratelné navíc zámořské říše, kdyby chtěl někdo s Inkama podniknout invazi do Evropy a tak  :-)

23.2.2024 17:31:03

Příspěvky, co jsem četl mě dost naklonily k tomu, abych se do kampaně zapojil. Přesto bych byl za nějakou ukázku hraní češtině vděčný.

24.2.2024 08:28:03

IN

Zkusim vymyslet, ale neslibuju. Budeme mit co delat s lokalizaci, ktera musi byt hotova do konce kampane (cerven) aby se zacalo hned vyrabet v ramci reprintu a hra stihla rok 2024.

----------------------
Majitel liščí krabice

24.2.2024 09:41:31

Wau, tak to je teda jízda! Ještě že se do toho pustilo Vaše vydavatelství, u kterého se neobávám špatně odvedené práce ani v časovém pressu. I když se samozřejme riziko chyb díky tomu podstatně zvyšuje.

Na druhou stranu jsem se u Vás ještě nesetkal s vyloženým průšvihem. Takže díky moc za držení vysokého standardu i při narůstajícím počtu her a s tím souvisejícím tlakem…

 

13.3.2024 18:55:58

Vybíráme z Bazaru

Quartermaster General: The Cold War
Quartermaster General: The Cold War
Akt. cena: 620 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas