Escape from Colditz

xxxxoooooo hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Escape from Colditz - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Clipper
Devir
Factor Games
Gibsons Games
Osprey Publishing
Parker Brothers
Autoři: Brian Degas
Major P.R. Reid M.B.E., M.C.
Rok vydání: 1973
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hrál to někdo ?

Docela pošilhávám na e-bayi po této hře. Pravidla jsou zde http://www.hrejsi.cz/colditz/pravidla.htm
Hrál jste to někdo? V podstatě takové člověče nezlob se - kostky, chodí se a "vyhazují" figurky, ale může to být docela zajímavé. Chci shlédnout i ten film jak moc sedí lokace na hracím plánu. Zase jedna z her, kde po přečtení pravidel nemám vůbec představu jak dobře se to hraje. Je možné vyzkoušet v Praze na Palubě, mají ji v pokladnici her. Nedal by někdo testovací partii (nejlépe ve 3-4 hráčích) ?
PS: Existují dvě vydání hry - starší se svastikou na krabici a kartách a novější bez. Starší vydání se v aukcích vyšplhá vždy výše :)
16.6.2010 20:39:21

colditz
Já bych to zkusil rád, ale budu moci až od července, konec června mám nabitý.

PS: S tou svastikou je to vůbec legrace, z eBay to stahovali, když tam někdo chtěl prodat tu straší verzi a dal tam fotky :)

16.6.2010 20:46:52

sydo
ok fajn, červenec by se mi taky hodil, kdyžtak se domluvíme z kraje července na konkrétním datumu. Třeba by se ještě někdo přidal. Ale asi to půjde i ve dvou i když kouzlo bude spíš v různých taktikách prchajících důstojníků.
Tu svastiku tam někteří prodejci zakrývají pro jistotu papírem, asi opatření proti stažení. Ach ti Tomíci purytánští :)

16.6.2010 21:29:23

zkouška
Tak jsem hru vyzkoušel na vlastním prototypu. Bohužel jenom ve dvou a byla to docela bída. Celá strategie spočívala v nasbírání co nejvíce vybavení, kdy je úplně jedno jestli hráč za Němce někoho chytí nebo ne (v podstatě zevlování strážců a házení kostek jestli náhodou nepadne 3,7,11 aby zkusil vylepšit ty tři bezpečnostní karty v ruce) a poté pokus o zběsilý úprk vězňů několika směry, kdy strašně záleží jak dobře padají čísla. Zcela nedotažený je princip ukončení hry - domluvený čas, tedy velmi bídná motivace pro hráče za Němce. Možnost skupinovražedného útěku "buď, anebo" na konci hry přímo volá po homemade úpravě. V doporučovaných čtyřech hráčích to může být daleko zajímavější. Tam by asi vadil jen ten časový konec hry (hádání se na konci limitu kdo zdržuje když už mi chybí jen poslední uprchlík). Pravidla nejsou neprůstřelná (i častá kritika v komentářích na BGG), ale nevysvětlené situace lze většinou domyslet.
Hodnocení dávat nebudu,ˇrozhodně to není hra pro dva, spíš se divím že hru ve dvou připouštějí. Dávám jí ještě šanci ve větším počtu hráčů, téma je perfektní na podobnou hru jen tak člověkj nenarazí.

30.10.2010 22:31:17

hra
Souhlasím, že ve dvou je to nic moc. Ve větším počtu nemám zkušenosti. Každopádně nás to nijak extra neoslovilo, byť na začátku jsem byl plný očekávání. Vytvořili jsme celou řadu vlastních úprav, ale naposledy jsem jí hrál cca. před 18 měsíci, takže žádný extra herní zážitek to není.

31.10.2010 08:02:00

Vybíráme z Bazaru

18CZ: Počátek železnice v Českých zemích
18CZ: Počátek železnice v Českých zemích
Akt. cena: 1375 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas