Eragra: The Game of Eras and the First Step

xxxxxxxooo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Eragra: The Game of Eras and the First Step - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: AF Games
Mage Company
Autoři: Alexander Argyropoulos
Michael Andresakis
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

info ke hre

Vypadá to pěkně. O co jde? O čem to je?
10.11.2011 12:11:07 | Upraveno autorem (porovnej)

DD

Videa
Double post

7.12.2011 15:32:57 | Upraveno autorem (porovnej)

DD

Videa
http://www.youtube.com/watch?v=TL4FpnBtJbk&feature=list_related&playnext=1&list=SP3A94EA41D954FBB1

7.12.2011 15:32:57

to DD
njn. videa mi to zacaly znechucovat. potreboval bych dojmy z hrani z prvni ruky

7.12.2011 18:33:51

re
No já hrál jednou s opčíkem, který to mně s Permonickem ukazoval.
A pár postřehů: jestli jsem to pochopil, plná hra se skládá ze dvou rozdílných částí, v první je to jakoby fantasy a v podstatě jde o to, nasbírat co nejvíc jakýchsi krystalů pro druhou část hry. My hráli právě až tu druhou část, která je scifi a snažíš se kartami jednotek útočit na soupeře. Karty jednotek boostuješ jinými kartami (různé vybavení atd) a karty se pohybují po stole, vlastně po imaginární mapě ve tvaru kříže. Karty jsou skutečně hezké. Problém jsme měli hodně s pravidly, jsou podle mě hodně špatně napsaná, nejednoznačné, minimum příkladů a špatně se v nich hledá. Celkově na mě hra působila trošku podobně jako trošku jednodušší War of Honor. S WoH vidím podobnost v tom, že je to karetka kde se hodně hodně kombinují kartové efekty s klíčovými slovy a při plném stole karet je pro nováčka je dost obtížné všechno to zaráz sledovat a je tam hodně podrobného textu. Nijak zvlášť mě to po prvním testu nenadchlo, ale ani neurazilo a rád si to někdy zkusím znova.

7.12.2011 18:53:03

to Eyron
jj. jsou to dve hry v jedne
takze, chapu to spravne, komplexnosti je to na urovni l5r a agot lcg?

7.12.2011 19:11:24

re
Po prvním testu těžko soudit, WoH jsem jen jednou testoval a Agot jsme ani nehrál, jen viděl hrát, ale z prvního dojmu mi to WoH připomínalo, i když WoH mi přišel přece jen více komplexní (složitější :-)

7.12.2011 19:13:22

ndru
ndru> ..som Ta varoval;)) sam som zacal 2vid pozerat, ale po par minutach som to musel vypnut:))
nastastie sa zacianju objavovt prerabky pravidel od native-AJ hracov.
an margo pravidiel, z tych povodnych v krabici sme s Eyronom a Permom relativne rychlo vhupli do Future Duelu (-rychlejsi a hlavne jednoduchsi heh).. aj ked boli nejasnosti, celkom to odsypalo.
nastastie to nie je az take jednoduche, aby sa v tom nedalo stratit a tak sme skoncili hru, ked bolo jasne, ze to s Permom na Eyrona uz neuhrame aj keby co. zle sme zacali (:aj teda rozhodne a chyby sa neodpustaju, parada imo, tiez som zatial ziadne "vyrovnavacie" mechanizmy neobjavil..
Pride mi to o kombeni a casovani efektov, hra sa na virtualnej 'pozicnej point2point' mriezke a na/z par dalsich deckov a fieldov a stackov a ktovie co este.. je tam aj nejaky hend menezment a minanie/ziskavanie zdrojov=VPs a akcii v kolovom/tahovom rezime a nake vymazlene kocecky;) ..znalost textov je asi ultimatna ..ale ich vyklad je uz druha vec :D
moje dojmy su len prve a nepodlozene bohatou skusenostou..permonove neviem a jeden eyronov koment bol tusim, ze je to vopruz sledovat a kombit tolko textovych efektov:) mozno sa tu vymacknu sami
ja som na taketo sachy cakal asi cely zivot ..ale vyzva je aj tusim najst si duelantov;)) neni to masovka asi.

no hura ancient world!)
apropo tam je moja letma prva skusenost len hodinova bief-hra s druhym autorom (co neokecava vo videach) a co sa dojmov z hry tyka, plati vyssie uvedene, akurat je to herne vykombene na desat kvadratov minimalne, nekecam:D
(pomer kariet je 8:2 pre Ancient World:))

7.12.2011 19:16:09 | Upraveno autorem (porovnej)

ad future deck
mno. a neodvisi cast strategie/taktiky future decku, ze se rozhodnu utnout ancient a odficet z urcitym poctem krystalu? jak jste teda resili todle?

7.12.2011 19:19:21

ndru
presne tak ako pises, otvoris vortex a okamzite balis karty a vybalujes dalsie.. do setupu je len pocet krystalov.
tento sa da nastavit rovnaky pre vsetkych aj pre hru 'len' vo fw..tak sme zacali, ak sa na to pytas.)

7.12.2011 19:25:44 | Upraveno autorem (porovnej)

to .opčík
njn. coz by mohl byt ten vyvazovaci mechanismus. ruzne future baliky muzou mit ruznou spotrebu krystalu a ruzne ancient baliky je budou ruzne rychle nabirat

7.12.2011 19:27:17 | Upraveno autorem (porovnej)

to.ndru
moja prva 'hra' bolo cosi ako rozbor, zatial len 'ciselny' a mal som pocit balansu.. dalsia vec su efekty..:)

7.12.2011 19:30:44 | Upraveno autorem (porovnej)

DD

pravidla
No snad se objevi nejaka jasnejsi pravidla. Co jsou v krabici jsem precetl nekolikrat ale je tam vic nejasnosti nez jasnosti. Kdybych nevidel vysvetleni hry primo v Essenu tak podle pravidel bych ji asi hrat nedokazal.

8.12.2011 11:38:34

DD

nova pravidla
Tak pracuji na novych pravidlech, vcera jsem si precetl verzi 1.1 a musim rict ze je to urcite krok kupredu. Nicmene i po shlednuti videii a precteni pravidel se tam objevuji nezname, takze jim jdu psat a uvidime jestli se to objevi v FAQ (ktere uz maji nekolik stranek) ci to nejak jeste zakomponuji do pravidel.

13.1.2012 10:34:11

jak jste na tom?
neco odehrano?

31.5.2012 12:13:24

ndru
tyyjoo .. teeda ze hej.. s Polyluxom sme dali intenzivne 13h sustredenie, na Hradisti bude dalsie, snad aj viac ako v 2 hracoch..

Prvu hru Ancient World-u sme len dekodovali pravidla a zazivali si zakladne mechanizmy; druha hra uz bola imho dost svizna, vykombena a zakerna (libove;) -a aj ked bolo stale kopec nejasnosti (a chyb), moje celkove herne dojmy su len pozitivne:)

Co sa Future Worldu tyka, tam sme to kusali tiez dost, pretoze moja onehda prva hra s Eyronom a Permom bola v zakladoch upne chybna a tak sa nebolo moc o co opret..
Nejasnosti pravidiel ostali a su paradoxne zasadnejsie ako v AW, ale zas nejasnosti z textov karat je urco menej :D

..klido by som to zahral aj hned!

31.5.2012 13:27:09

.opčík
Tak sem nasál atmošku, kterou jsi tady rozvířil a říkal sem si, vida, zajímavá karetka. ... a ejhle, nedá se koupit ... nikde ji nemají. Nemá ji ani výrobce :(. A když sem si ty jejich stránky prohlížel, tak mi to začalo připadat, jako že to není standalone hra, ale že to je ccgčko ... můžeš mi k tomu říct víc? Kdes to sehnal? A jestli je to plánováno jako sběratelská hra do budoucna a ta Tvoje krabice je jenom nějaké základ? Díky za info, pokud něco víš :).

6.6.2012 09:15:15

DD

Tangram
S .opcikem jsme koupili v Essenu loni primo od vyrobce. Vim ze se maji objevit rozsireni, kazdopadne nemam ten pocit ze by to melo fungovat jako CCG.

6.6.2012 10:02:23

to DD
hlavne aby se objevily faqy a revidovana pravidla (e;

6.6.2012 10:43:16

to Tangram
kluci jsou z recka, nae? tak kdo vi, jak to dopadne

6.6.2012 10:43:49

DD

pravidla
Revidovana pravidla uz jsou davno na svete.

6.6.2012 10:46:43

ndru
No já právě nevím odkud jsou, e-shop mají v dolarech, tak sem měl obavu dát si něco do košíku :). Clo a DPH by se mi platit nechtělo. Ale stejně to ani oni nemají skladem, takže není co řešit.

6.6.2012 11:00:00

DD
...a furt to není žádnej oheň :D

Nějaký FAQ vznikly na BGG z mejch asi 60 otázek během toho soustřeďka s opčíkem, a je fakt že už to vypadá všecko celkem jasně.

Stran těch rozšíření - ten projekt je hrozně ambiciózní, prej už maj od začátku nadesignovanejch několik různejch her (nejen karetních) z tohohle světa, který jsou samostatný a spolu dohromady tvořej jednu monsterhru, na který makali deset let. Z jejich vyjádření to nevypadá, že by ze svejch plánů a cílů jakkoli slevovali, ale hádám že prodejnost Eragry jim kvůli zprasenejm pravidlům zrovna kapcy nenaplnila... Teď vydávaj nějaký drobnější hříčky mimo, k Eragře se prej vrátěj na podzim, vydaj revidovaný karty, namáklý pravidla a zkusej to odpálit znovu. Za sebe musím říct že cokoli dalšího k Eragře vyjde je pro mě poměrně jasnej kup, protože jestli tahle jen těžko popsatelná karetní Ameritrash epická záležitost je součást ještě epičtějšího celku, tak se moje geekovské srdéčko roztančí po pokoji :-)

A maj to tady. http://www.ludikbazar.com/product_info.php?products_id=66852
když jsem to tam před pár týdny kupoval já tak to bylo za 20E, teď už to taková láce není...

Na každej pád bych s tím bejt váma počkal. Není to URČITĚ hra pro každýho a i kdyby se vám to po ozkoušení líbilo, tak podle mě stojí za to vysečkat na tu podzimní revidovanou verzi. Nejčastější věty při našich prvních hrách byly "kurva co znamená todle?" a "já fakt nevim!", což leckoho odradí :-) Po hradišti rozhodnopádně musím zpíchnout recenzi...

6.6.2012 11:21:31

Po letech?
Událo se něco?

7.1.2016 21:45:04

Vybíráme z Bazaru

Divukraj kovové mince
Divukraj kovové mince
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas