Eldritch Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Nikki Valens
Richard Launius
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Koupě CZ nebo ENG verze?

Ahoj, přemýšlím nad koupí EH a zda jít do CZ nebo ENG verze. Osobně bych neřešil a šel do české, chtěl bych rád výhledově s dětmi, až dorostou. Nicméně si u této hry dovedu představit pak “nutnost” koupit rozšíření a je pak otázka, zda mix CZ core boxu a eng expanzí nebude rušivý? Přeci jen textu tam je dost, míchat názvosloví asi také není ideální? Co myslíte? 

Díky ;)

4.12.2023 21:37:40

Rozhodne ENG edíciu + rozhodne tieto rozšírenia: Cities in Ruin, Sing of Carcosa, Forsaken Lore, ktoré pridajú epické veci do hry, obrovskú znovuhrateľnosť a je to presne to všetko čo potrebuješ.

Potom už iba tie veľké, ktoré pridávajú a zväčšujú mapu, ako napr. moje naj Mountain of Madness, to milujeme.

Osobne chcem všetko pokope rovnaké a otravovalo by ma to. ENG je lacnejšia a vieš všetko riešiť vytlačením preložených kariet tu na Zatrolenkách, ktoré spravila komunita, takže budeš mať omnoho lacnejšiu CZ edíciu bez obmedzení a môžeš to hrať aj s detmi.

 

4.12.2023 21:57:03 | Upraveno autorem (porovnej)

dekuju, parada, to jsem chtel slyset :)

a akorat se objevila v bazaru s kup ted vcetne forsaken lore, tak je to doma ;) tesim se na to, dlouho jsem ji mel v hledacku. hrajes i solo?

 

 

5.12.2023 19:25:51

Určitě neprohloupíš, je to skvělá hra. Forsaken Lore je důležité rozšíření kvůli znovuhratelnosti, ostatní rozšíření stačí vybrat dle oblíbenosti tématu. 

5.12.2023 20:12:49

Tu je prostě problém, že v CZ vyšel jen základ a jedno malé (naprosto nutné) rozšíření. A i to po začne po několika hrách (10+) být málo.

Pokud vím, tak zde na ZH je přeložené úplně všechno zkušenými hráči, tj. sic je to trochu pracné všechno natisknout, nastříhat + musíš utratit za obaly na karty (do kterých bys vložil vytisklé výstřižky), ale můžeš si tu počeštit komplet celou hru.

Takže ENG.

 

6.12.2023 11:51:44 | Upraveno autorem (porovnej)

4.3.2024 10:34:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Mam CZ+ENG a bez problémů, karty jsem si počeštil místním překladem.

Je to hra s hodně čtením, takže luxus mít to v mateřštině převládl nad vopruzem se stříháním a obalováním karet.

4.3.2024 11:53:37

Vybíráme z Bazaru

Descent Hiers of blood
Descent Hiers of blood
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas