Eldritch Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Nikki Valens
Richard Launius
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra v šesti hráčích

Zajímá mě, jestli máte někdo zkušenosti s hraním v šesti hráčích? Především mě zajímá délka hry a jestli byste to pro hraní v šesti vůbec doporučili?

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.
25.10.2018 08:50:05

Moc
Pokud to dotycni neumi, potahne se to. Vic jam v 5 bych to nehral. Ale zahraj a uvidis sam...

25.10.2018 10:57:08

přesně tak.
Nejlepší mi to přijde ve 3, i když o něco těžší než ve 2 nebo 4. Větší počet jedině tehdy, když to všichni umí a hlavně CHTĚJÍ HRÁT! Hrál jsem jednou v 5 (nebo dokonce 6?) a jeden (resp. jedna), který hru degradoval na svůj tah a jinak koukal do mobilu mi značně kazil dojem ze hry... to už raději ne...

25.10.2018 11:18:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Zájem by byl
Myslím si, že s čuměním do mobilu, když hráč není na tahu, by snad v naší skupině problém nebyl. Já hlavně potřebuju vědět, jestli se to dá reálně zvládnout i s rozložením a sbalením hry do 4,5 hodin? Protože tak dlouho přibližně trvá náš herní večer.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

25.10.2018 11:31:08

hra trvá
okolo 12 kol. Tedy pokud to potřebuješ zahrát do cca 240 minut, měli byste být schopný odehrát kolo do 20 minut. Pokud tohle svedete (domluva - ta je nejdelší, vlastní tahy, setkání, režie), tak byste to měli stihnout...

25.10.2018 11:41:07

Pelly
Díky za objasnění. Z toho mi vychází, že se zkusím poohlédnout po jiné hře, protože Eldritch jsem hrál zatím dvakrát a do 12 kol jsme se ani jednou nevešli (mám pocit, že nám u Azatotha pokaždé zbyly 2 karty mýtů, což by vycházelo na 14 kol). Což nám v šesti hráčích vychází, že každý hráč by svoje kolo musel bezpodmínečně stihnout za zhruba 2 minuty a 50 vteřin a to si myslím, že by už mělo vliv na atmosféru hry.

OT: Netuší někdo, jak by na tom byl s herní dobou v šesti hráčích Talisman? Asi ještě hůř než Eldritch, co?

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

25.10.2018 11:55:47

Cumeni do mobilu
Cumeni do mobilu mimo tah je celkem problem i u Elritche. Hraci maji karty, ktere mohou nejak podporit spoluhrace. A kdyz nekdo hru nesleduje, tak je to naprd. Osobne mam Eldritch nejradsi solo se 4 hrdinama...

25.10.2018 11:59:38

neřeš,
vezmi Scythe...

25.10.2018 12:01:16

OT - Scythe fakt ne
Za prvé jsem jeden z mála lidí, kterým se hra nelíbila a nehodlám platit 1500 za hru, kterou nemám rád. Za druhé strategických her už pár máme, já spíš hledám nějaký ameritrash pro 6. A za třetí, nevím jestli si to dobře pamatuju, ale Scythe je v základu jen pro 5, což znamená, že bych musel dát dalších 600-700 za rozšíření, aby šla hra hrát v šesti.

Kdybych chtěl dát takové peníze za hru, kterou nemám rád, měl bych už dávno ve sbírce Zombicide: Černý mor ;-).

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

25.10.2018 12:08:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Zombicide
Tak Zombicide se v 6 da hrat v pohode, ale proti gustu :-) Jinak, ted treba hrajeme Deep madness (pouze ks, ale bude reprint), to je taky super i ve vice a tech schopnosti, ktere podporuji ostatni hrace neni tolik (jako v EH, kde kazda postava ma 5 karticek se specialnima schopnostma), takze i to cumeni do mobilu se da prezit

25.10.2018 12:24:08

Navrhuji konec všech OT
Pokud má ještě někdo názor na Eldritch Horror v 6, tak sem s ním.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

25.10.2018 12:58:28

EH v 6
Jednou jsem to v 6 hrál, trvalo to něco mezi 4 a 5 hodinami a bylo to super (pokud máte ve skupině alespoň jednoho dobrého vypravěče, který dělá atmosféru). Ale pokud bych měl fakt omezenej čas, asi bych do toho nešel. Nikdy nevíš, kdy se to protáhne. To už bych si raději zahrál více menších her (když atmosféru, tak co třeba Mysterium?)
---
Autor hry Velryby ničí svět

25.10.2018 15:45:01

Bedikk
I tobě děkuju za doporučení. Já jsem se nakonec rozhodl, že Eldritch Horror kupovat nebudu, protože nemá cenu hrát příběhovou, atmosférickou hru v časovém presu. Tohle se musí prožívat a ne spěchat s vědomím, že potřebuju nutně stihnout poslední noční spoj.

Jinak Mysterium mi přišlo domů včera a kromě něj ještě z čistého ameritrashe máme Betrayal at the House on the Hill, který se dá v šesti lidech s přehledem stihnout za hoďku a půl.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

25.10.2018 16:23:49

Vybíráme z Bazaru

Delta
Delta
Akt. cena: 540 Kč
Končí za: 17 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas