Eclipse: Second Dawn for the Galaxy

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 200 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Touko Tahkokallio
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jsou rakety OP?

Zahráli sme asi 10 her ve 4-6 hráčích a přijde nám, že oranžové rakety jsou strašně přesílené. Mají spotřebu jen 1 energii a dávají dvě oranžové kostky (2 zásahy). Na cruiser můžeš dát v klidu 2, někdy i 3. Letka 4 cruiserů pak útočí 16 nebo i 24 oranž. kostkami ještě před bojem.
21.2.2021 10:56:24 | Upraveno autorem (porovnej)

rakety
Ešte v čase 1. edície sme hrávali upravené rakety keď sme hrali s úpravou +1 energie za raketu, čo bolo v už odporúčaniach na BGG. My sme s nimi stále mali obrovský problém, a nevedeli sme na to nijako adekvátne reágovať - myslené, aby sme nemenili loďičky, a výrazne celú stratégiu. Akonáhle sa ku nim niekto dostal, vedeli sme že sa všetko mení, čo určite nie je dobré, aby jedna technológia takto narúšala koncept hry. A to vravím, že mám odohratých +50 hier základu. Potom prišlo 1. rozšírenie a problém sa stratil a nemuseli sme ani dávať +1 do energie na rakety. Preto sa čudujem, že úprava zostala len v týchto dvoch imho kozmetických zmenách.

23.2.2021 13:04:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Re ok227:
Nesouhlasím s premisou, že musíš porážet NPC, aby ses někam dostal. Rozhodně ne jako Descendants nebo Planta. U nich se k vítězství můžeš klidně profarmit bez boje. Tím pádem nesouhlasím s tím, co z toho vyvozuješ.

23.2.2021 14:02:49 | Upraveno autorem (porovnej)

stOKYi
Co přineslo první rozšíření, že rakety už nebyly důležité a nezasáhly tak radikálně do průběhu hry? Rozšířko jsem nikdy nehrál.

23.2.2021 21:22:28

Rakety - zkusenost
Moc her nemam nahrano, ale z moji zkusenosti byly rakety spis vzdy takovy strasak. Hodne se zbrojilo a souper to nenechal bez odezvy, takze v podstate casto do posledniho kola se nic nedelo a spis to byvalo takove mocenske porovnavani pindiku a potom to treba nekdo v posledni runde zkusil a bud to dopadlo spatne pro rakety nebo pro obrance...

23.2.2021 22:25:19

stOKYi

Co jsme dělali 5 hodin? No hráli jsme to v plném počtu, to jsme dělali :-) Proto jsem se i ptal v kolika lidech to plánují hrát, protože pokud v 6ti lidech, tak dostat se na 5 hodin není zas takový problém.

24.2.2021 05:28:01

Vybíráme z Bazaru

Illumination - ENG
Illumination - ENG
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas