EastFront - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Columbia Games
Autoři: Craig Besinque
Tom Dalgliesh
Rok vydání: 1991
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Má někdo?

Dost o tom uvažuji. Ačkoli moc nemusím blokové hry, podle komentářů je toto asi nejlepší hra z východní fronty, pěkný střed pro snesitelná pravidla, strategická rozhodnutí a rozumný herní čas. Navíc jde skombit do celé Evropy s West Front. Sice si pořád brousím zuby na A World At War, ale to by se mnou hrál leda SSZGSA a ještě bychom se museli někam na týden zavřít, fingovat nemoc v práci, před rodinou atd :D Takže pokud máte někdo s EF zkušenosti, sem s nimi!
28.11.2010 18:28:10

a co převod do PC
no díval jsem se na obrázky z této hry a je to nápadně podobné serii Decisive Battles (ovšem pozor není to deskovka je to PC serie). Podívej se sem http://www.matrixgames.com/store/358/Kharkov:.Disaster.on.the.Donets
Je tam k dispozici bojiště zhruba o rozloze 300x500 km. Jedná se o druhou bitvu o Charkov která se odehrávala v květnu 1942 kde přešli Rusové do protiofenzívy a kde byly zničeny jejich elitní tankové divize T34 a němcům se otevřel prostor pro postup na Stalingrad. Ve hře ovládáš celou strukturu armád. Jednotlivé divize které tvoří pluky a pluky tvoří jednotlivé prapory. Řeší se tam zásobování i schopnosti velitelů od úrovně plukovníků až k armádním generálům (jména dle skutečnosti). Systém bojů je poměrně složitý, sečtou se různé bonusy a postihy pak se určí tabulka pro určení výsledku a nakonec se hodí kostkou. Výsledek se zařadí do tabulky a vyhodnotí ztráty. Tato hra v papírové podobě by byla nepředstavitelně náročná na čas a matematiku a připravu. Jinak jen proto aby ji člověk pochopil musí přelouskat asi 160 stránkovej manuál aby byl v obraze a věděl vše o možnostech a stavech armád. Myslím že je to je výborná alternativa místo papírové podoby která by byla časově nehratelná.

29.11.2010 00:49:32

To Sydo..
Haaaa... Je mi špatně.. mám rýmu a bolí mě břicho.. :D Kdy zahrajeme? :D

29.11.2010 01:11:12


Vlastním first edition.

29.11.2010 08:26:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Doudee
No a jaké to je? Líbí se ti to?

29.11.2010 08:33:13

To Sydo
Já mám docela blokový hry rád, takže když jsem to kupoval tak jsem byl nadšenej (je to takový abych tak řekl “frontový“). Momentálně se na ní (hodně let) práší - nebylo soupeřů. Pokud by jsi chtěl volaký nástin o hře, tak jsem kdysi něco posílal na http://worldatwar.eu Najdeš to v české sekci diskusní fóra – deskové hry - obecná diskuse - hledám soupeře (na prvním listu příspěvek – Dee).

30.11.2010 20:12:10

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Dobrodružná hra
Zaklínač: Dobrodružná hra
Akt. cena: 930 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas