Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 63x (Seznam vlastníků)

Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Bill Slavicsek
Mike Mearls
Peter Lee
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

IN
IN - avatar

Pravidla ke stazeni

http://www.wizards.com/dnd/files/Castle%20RavenloftRuleBook.pdf
13.8.2010 15:20:02

IN

...
...a nevypada to vubec zle...

13.8.2010 15:20:46

rbx

IN
no ja do toho jdu. Tohle si nechci nechat ujit.

4.9.2010 12:59:00

Nevím nevím
Díval jsem se včera na interview o hře z GenConu a nejsem si úplně jistý. Připadne mi to podobné jako DungeonQuest, ale mínus ta sranda. Bude to taky hodně náhodné, dungeon se bude generovat náhodně a potvory se budou hýbat podle nějakých předpisů. Nějak tam nevidím moc rozhodování, aby to byl plnohodnotný dungeon crawler, který se bere vážně.
Ale mrknu na pravidla a uvidíme. Každopádně ocením jakékoli dojmy hráčů, kteří si to tady pořídí.

4.9.2010 13:56:08

Jsem taky IN:)
Taky do toho pujdu, chcu si to prubnout a vyzkouset i solo hru, tu jsem prakticky v zadne hre moc nevyzkousel...

4.9.2010 18:53:53

Pravidla přečtena
Mno, tak jsem pročetl pravidla a teď mi to připadne spíše jako nějaký D20 dungeon crawler bez role playingu a s hloupými potvorami :-)
Kvalita hry bude hodně záležet na množství a rozmanitosti Power a Encounter karet. Navíc není poznat, jestli hra škáluje s různým počtem hráčů. V pravidlech o tom není zmínka, takže možná jedině v jednotlivých scenariích. Doufám, že to mají ošéfované, protože pak by to v pěti byla pohodka a v jednom peklo.
A poslední věc, která se mi nelíbí, je to, že objevivší se potvora má v podstatě volný útok na hrdinu, který s tím nemůže v podstatě nic dělat (možná to spraví Power karty). Ale asi je to kvůli tomu, aby potvory vůbec hrdinům něco udělaly, protože se mi zdá, že asi budou náchylné na taktiku předsazeného průzkumníka. Jeden hrdina půjde dopředu, odkryje tile, na kterém se objeví potvora, načež jí to ostatní hrdinové natřou. Při střelecké nestvůře se předsazený hrdina stáhne, potvora půjde za ním a ostatní hrdinové ji zase vygangujou. Bojím se, že se ze hry stane normální kostkofest.
Nuž, budu muset vyzkoušet, jaké to bude. Třeba mě příjemně překvapí.

4.9.2010 20:25:14

Nové scenarios
http://www.wizards.com/dnd/article.aspx?x=dnd/duad/20110118

19.1.2011 04:06:37

Překlad karet
Existuje k této hře i překlad karet, nebo jsou jen přeložená pravidla?

17.2.2011 21:30:18

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace + Předehra (CZ)
Mars: Teraformace + Předehra (CZ)
Akt. cena: 840 Kč
Končí za: 3 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas