Dungeoneer: Tomb of the Lich Lord

xxxxxxxxoo hodnoceno 14x (Seznam vlastníků)

Dungeoneer: Tomb of the Lich Lord - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Atlas Games
Citizen Games
Edge Entertainment
Galakta
Mario Truant Verlag
Raven Distribution
Ubik
Autoři: Thomas Denmark
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla podle mě nejsou kdovíjak intuitivní, ale mám pocit, že jsem je pobral. Co mi ale není vůbec jasné, je symbol efektu útoku u nestvůr(symbol "sluníčka"). Chápu, že pokud nestvůra zaútočí a zasáhne, vyhodnotící se efekt popsaný efekt. Co mi ale jasné není, jak to probíhá, když je útočeno na nestvůru jiným typem útoku, např. pokud zaútočím magií na zombii (která dává při melee 1 zranění) a zmobie zvítězí, zraní mě nebo ne?
Podle pravidel boje, bodu "compare results" ano. Pak mi ale uniká, proč je přímo na kartě zombie uvedeno, že při melee dává 1 wound, když je to automatické...
1.4.2010 08:24:52

to Eyron
S nestvůrou bojuješ vždycky tím útokem, který je u ní uveden - většina nestvůr má pouze jeden, občas je na výběr ze dvou - to volí ten hráč, který nestvůru zahrál (je aktuálně vládce podzemí).

1.4.2010 12:41:47

Merlin
Díky, to je mi jasné, není mi ale jasné, proč např u zomibe explicitně uvádí, že při melee dá jedno zranění...

1.4.2010 13:19:52

to Eyron
Předpokládám, že proto, aby to bylo jednotký ... prostě koukneš na nestvůru a vidíš. Spousta nestvůr má nějakou zvláštní schopnost nebo dává dvě zranění, tak na těch by to muselo být tak jako tak.

1.4.2010 14:13:53

jednotný
jsem chtěl napsat ... :-)

1.4.2010 14:14:12

Merlin
díky, asi to tak bude...

1.4.2010 15:14:51

hromadný souboj
Když útočí dvě nestvůry na hrdinu fyzicky a jedna magicky, hodí útočník dvěma kostkama a přičte bonusy za obě monstra a obránce hodí 2x kostkou a přičte bonus na fyzický boj pouze 1x? A až pak proběhne útok pomocí magie.

19.1.2011 12:12:31

hromadný souboj
Nestvůry neútočí najednou, útočí postupně. Na hrdinu A vyložíš nestvůru 1 - proběhne boj - nestvůru 2 - proběhne boj - nestvůru 3 - proběhne boj - vyložíš na hrdinu B nestvůru 4 - proběhne boj...
Osobně tu prapodivnou větu v pravidlech (vykládání nestvůr najednou) beru tak, že musíš zahrát karty na hrdinu A, pak na hrdinu B, pak na hrdinu C. Nesmíš zahrát karty na hrdinu A, pak na B a pak zase na A.

19.1.2011 12:30:05

aradraug
no, v originálních pravidlech píší "...all die rolls for the same attack are resolved at one time"...ale asi to budeme hrát pěkně postupně, problém v tom nevidím

19.1.2011 12:39:19

hromadný souboj
Na jedno políčko ve hře musíš zahrát karty vždy současně všechny! To znamená, že pokud chci na jednoho hráče poslat tři nestvůry, sešlu je všechny na jeho políčko najednou a on je pak řeší postupně.

19.1.2011 14:06:20

překlad pravidel
Nevíte náhodou zda mi stačí zde přeložená pravidla i k těm ostatním rozšířením? Dík za info

19.1.2011 14:31:55

to divisek3
Jo, pravidla jsou stejná, pokud vím ... Balíčky se liší především tématicky a tím, jestli to je podzemí nebo nadzemí :-) Případně jestli jde o základní úroveň, epickou nebo legendární ...

19.1.2011 18:07:51

Merlin
Tak to je super.. Díky za info, jak bude čas,tak to prubnu, hra už doma :-)

19.1.2011 20:32:15

Predmety a boony
Ahoj, chtel bych se zeptat. Jakmile pouziji karticku nejakeho predmetu nebo boonu tak ji automaticky vyhodim ?

15.4.2013 11:31:59

použití karet
To záleží, jestli to má na sobě napsáno. Ve většině případů ti karta zůstává dokud ji třeba sám neodhodíš (poklad) nebo tě něco nedonutí ji zahodit.

15.4.2013 14:09:58

boon
A kdyz pouzivam Boon ? Zaplatim urcity pocet bodu slavy a pak pokazdy kdyz tu vlastnost pouziji tak to zaplatim znova ? To same plati i u predmetu ?

15.4.2013 19:21:58

boon
Jednou zaplatis za vyneseni karty.
Dalsi platba by byla jen v pripade, ze by to na karte bylo napsane (hra se mi nechce tahat ze skrine, ale treba kdyby na karte bylo, ze za 1 bod slavy vylecis jeden zivot). Jinak je pouzivani zdarma.

15.4.2013 19:27:06

Eyron
Ja som nad tým včera tiež dumal pri mojej prvej hre.
Napadlo ma, či to nebude tak, že:
Príšera na teba útočí Melee útokom, ak ťa zasiahne, dá ti jedno zranenie.
V ďalšej fáze boja pri tvojom protiútoku si vyberieš magický útok. Možeš ho použiť, pretože príšera má magickú silu definovanú na obranu. Zvíťazí príšera, ale nedá ti žiadne zranenie, lebo to nemá v popise.

Ešte ma zaujíma jedna vec. Na čo majú príšery špecifikovanú hodnotu Rýchlosti? Hrdina na ňu predsa nemôže zaútočiť rýchlosťou, keďže tento ukazovateľ je v kosoštvorci (nie je určený na útok).

28.10.2013 13:20:37

Vybíráme z Bazaru

King of Tokyo: Dark Edition
King of Tokyo: Dark Edition
Akt. cena: 560 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas