Dungeon Saga Origins

xxxxxxxxxo hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Dungeon Saga Origins - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, RPG
Čeština: není
Vydavatelé: Mantic Games
Autoři: Ciaran Morris
Matt Gilbert
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hratelnost bez OL (full co-op/solo)

Trochu mě mrzí, že hra je hlavně určena pro hraní všichni proti Overlordovi. Je to jejich primární cíl, protože to jim vzešlo z jejich průzkumu, co hráči chtějí. Hra bude hratelná i jako solo a co-op i bez aplikace - ta jen zlepšuje herní zážitek např. odkrýváním místností postupně, ale není nutná - trochu se ale obávám, aby to bez overlorda bylo dobré. Některé dungeon crawlery mají vymakané AI, které se chová “organicky”, ale každá nová hra, která se na to navíc nezaměřuje, je vždycky velký otazník, jestli bude mít dobré AI. 

Co si o tom myslíte? Hrál jste někdo předchozí Dungeon sagu?  

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

7.4.2023 10:07:44

Ahoj,

nehrál jsem původní ságu, nicméně si myslím, že tato hra je primárně určena právě pro ty, kteří chtějí hrát s pánem jeskyně (hráčem za zlo). Her, kde je AI řízeno hrou je nespočet (navíc rexxíci oznámili massive darkness 2, což je třeba hra udělaná na to parádně). Solo či coop tady bude nejspíš osekaný, ale i tak bude nad úroveň zombicide, jelikož jednotky budou mít nějaké schopnosti a chovat se trochu jinak. Čili z mého pohledu to má určitě smysl i tak. Ale jsem sám zvědavý, jestli se někdo další ozve a napíše názor :-)

Jeff

7.4.2023 15:09:01

V naší skupince bohužel tenhle typ hry s pánem jeskyně vůbec nefunguje. Když vyhraje PJ, ostatní jsou nespokojený a tim pádem je jeho vítězství devalvováno špatným pocitem zbylých hráčů, takže z toho ani sám nemá radost. Hrdinové pak taky svádějí chybu na design hry a každá další partie už je jenom přemáhání se to vůbec hrát. U nás funguje ideálně buď všichni vyhrajem, nebo nás hra všechny vyklepne. Nikdo si nemůže stěžovat. Ostatně, v současnosti je hodně velký posun v herním průmyslu na full co-op, což potvrzují vydávané hry i hráčské preference. Hra s PJ mi dneska přijde trochu přežitek. A že těch full co-op her je dneska hromada bych úplně nesouhlasil. Samozřejmě bereme-li v potaz i jestli ta hra je dobrá.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

8.4.2023 22:41:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Já jsem původní Dungeon Sagu hrál. 

  1. Moc se mi líbí systém. V Descentu mě hrozně iritovalo, jak jsi běhal kolem a mezi nestvůrami, jako by se nechumelilo. V DS to není možné, nestvůra tě prostě “lockne” a ty nemůžeš proběhnout. Můžeš ji porazit nebo se pokusit ji proklouznout. Dále, mlě jsi bonusy za útoky zboku, zezadu. ezký jendoduchý systém na kouzla. Velká kouzla se “nabíjela” dvě kola, jednoduchá kolo. Stejně tak střelba. Není prostor pro diskuzi, buď vidíš a dostřelíš nebo ne.
  2. Nelíbilo se mi, že hra je podle mě, dost pro hráčská. Družina získává postupně silná kouzla a předměty a nestvůry nemají moc šanci.
  3. PJ může mít v ruce opravdu dobré karty (třeba takové, které zkracují dobu, jež má družina na úspěšné dokončení jednoho dobrodružství nebo takové, které aktivují nestvůry v kole hráčů). Problém je, že si PJ balíček nemže sestavit, ale karty v balíčku si náhodně vybere.

Nevím, co ještě bych zmínil. Pro mě je to moc hezká hra kvůli systému, který je vyloženě tahový a moc mi vyhovuje. Také se mi moc líbí figurky, byť jsou od Manticu. 

14.4.2023 12:37:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 777
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Crescent City Cargo
Crescent City Cargo
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas