Duna: Impérium - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Dire Wolf Digital
Lucky Duck Games
Autoři: Paul Dennen
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Varianta epická hra

Dunu mám docela nahranou včetně obou rozšíření, ale zatím jsem se nepustil do varianty epické hry. Má tu někdo vyzkoušeno? A hrajete raději normální nebo epickou verzi? 

21.7.2023 21:52:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Hráli jsme jen 1x, ale i do příště bych volil ji. Nijak to hru neprodlužuje, protože máš hned na úvod střet II. úrovně (a střet III. úrovně je už v 6. kole), ale ten boost do startu (5 jednotek místo 3 a karta intriky navíc) je cool, stejně jako ta 11. karta, ač s ní člověk začíná na discardu a dostane se mu na ruku nejdříve ve 2. kole, spíš 3.

Je to vlastně taková obdoba Předehry pro Mars, je rychlejší start. :D Takže za mě jo.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

21.7.2023 22:07:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky, dnes vyzkouším :) 

22.7.2023 12:53:40

@Jonash 

ale ta karta nie je 11. karta nie? Veď nehradíš kartu Duna, pouštní planeta, takže vždy máš na začiatku 10 kariet. A kde sa píše, že ta nová karta začína v discard balíčku?

Ja mám v pravidlách len toto.

"Každý hráč ve svém základním balíčku nahradí jednu kartu Duna, pouštní planeta kartou Vláda nad kořením (tato karta má pravém horním rohu ikonu epické hry)."

22.7.2023 21:20:02 | Upraveno autorem (porovnej)

@Muraddin Protože nehraješ evidentně s rozšířením Nesmrtelnost. Tam už se Duna, pouštní planeta nepoužívá a místo ní tam jsou 2x Experimenty (jestli dobře pamatuju název) a ta karta navíc pro epickou variantu začíná na discardu. Mi nedošlo, že by někdo měl jen Iks, moje chyba.

Nesmrtelnost každopádně doporučuju, bez ní bych to už nehrál, za mě jedině s oběma, řeší to mj. problém s nabídkou karet, možnost zisku dalších vítězných bodů, lepší práce s balíčkem karet apod. (a tím se mi i dostala do top 10).

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

22.7.2023 22:57:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

SOS Titanic v anglictine - verze z 2022
SOS Titanic v anglictine - verze z 2022
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas