Duna: Impérium - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Dire Wolf Digital
Lucky Duck Games
Autoři: Paul Dennen
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rise of Ix

Dire Wolf právě oznámili rozšíření k Duně. Součástí má být 6 nových vůdců, karty a dreadnought jako nová (a nejspíš dost nákladná) vojenská jednotka. A nezbývá jen doufat, že se v brzké době dočkáme jeho české lokalizace. Go, Rexíci, go…:-)

A deluxe upgrade začnou rozesílat na konci srpna.

Odkaz: https://fb.watch/v/5jAyGRCr8/

7.7.2021 17:34:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak jestli ti novi vudci budou vybalancovany tak jako v zakladni hre, tak ne diky

7.7.2021 17:49:32

jo chtělo by i to rozšíření v češtině, ať se to pak na stole nebije česko-anglicky.

7.7.2021 20:05:48

Rozšíření česky bude ;) 

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

7.7.2021 22:46:11

Výborně! @aneken Stihne se to pod stromeček?:-)

7.7.2021 22:54:13

Při stávajícím zmaru ve výrobě a dopravě ti to teď neumím říct, ale soubory jsou skoro hotové… ;) 

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

8.7.2021 09:08:18

Jako super, ale trochu se bojím, že to ti noví vůdci ještě víc rozbijí, už teď to je nevybalancované. A evidentně i house rule pro nabídku karet bude muset zůstat jako alternativa.

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

9.7.2021 17:25:15

Tak s tím rozbitím a nevybalancovaností pomalu - prohlédaval jsem BGG a našel jsem opatrný konsensus, že Memnon je spíše slabší. Zbytek se zdá víceméně vyrovnaný. Ale rozhodně to nerozbíjí hru, ve hře člověka zásadněji potopí nebo mu pomůžou jiné věci než vůdce. 

Potenciálně statickou nabídku asi také nikdo upravovat nebude, když designer a plno hráčů v tom nevidí problém. A je mnoho způsobů, jak si to člověk může upravit sám, nejjednodušší se zdá zvětšit nabídku karet.

10.7.2021 16:03:52

Ohlásenie vydania rozšírenia v češtine je určite skvelá správa.

Zrovna minulý týždeň som mal možnosť otestovať základ, a musím povedať, že sa mi to naozaj pozdávalo. A akékoľvek ďalšie možnosti na rozšírenie deckbuildingovej stránky hry tomu rozhodne neublížia, skôr naopak.

Akurát sa ale musím priznať, že to Iks v názve mi dosť dvíha tlak.

Je mi síce jasné, že táto prekladateľská abominácia sa českým svetom Duny tiahne už od prvého českého vydania úvodného románu z roku 1988.

To ale neznamená, že keď to raz preložil niekto blbo, tak to potom museli od neho odpisovať aj ostatní prekladatelia vo všetkých ďalších vydaniach tej knižky. Obzvlášť, keď sa tým podarilo úspešne zabiť sekundárny význam názvu planéty Ix ako deviatej v svojej hviezdnej sústave.

Aj keď neviem, možno bolo pred revolúciou písmeno x považované za imperialistické :)

Hoci je zvláštne, že mali zrejme problém len s týmto jediným, keďže napríklad Bene Tleilax tuším nechali bez zmeny…

13.7.2021 17:57:08

…bude aj rozšírenie Tleilax?

“Iks” v názve je tá najlepšia možnosť.

18.7.2021 23:11:02

Vybíráme z Bazaru

Tawantinsuyu EN
Tawantinsuyu EN
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas