Duna: Impérium - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Dire Wolf Digital
Lucky Duck Games
Autoři: Paul Dennen
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Funkce a využití mentata

Jaký má vlastně smysl jít na políčko s mentatem a vzít si ho? Stejně musíte pro tu akci 1 agenta obětovat a k tomu doplatit ještě 2 soláry… A za to vše vlastně jen 1 karta navíc (ale ty se dají dobrat i z jiných polí). Nějak na to nejsem schopný přijít, ale mám za sebou jen 1 partii.

(Přijde mi to spíš jako téma do diskuzi než otázka ke hraní, tak hážu sem.)

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

7.6.2021 15:49:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Mě napadají tyhle možnosti:

  • nemáš karty s lokací, kam chceš, tak riskuješ (v případě Paula víš), že si vytáhneš, co se ti hodí
  • chceš oddálit svůj tah a dělat něco, co soupeře překvapí a takhle by nemohl reagovat (pokud máte stejně agentů nebo má o agenta víc, ale začínal)
  • při hře za Ilbana, dostaneš 2 karty, takže to může být na zvážení jen kvůli tomu
  • při hře za Leta tě to stojí jen 1 solár, takže zase může být díky tomu na zvážení

navíc ten bonus není jen další karty a další agent, ale zároveň i schopnost karty/agenta, které mi přijdou silnější než ve fázi odhalení (nemusí být pravda, taky mám za sebou jen 2 hry, ale zatím mám ten pocit).

7.6.2021 16:04:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Ajo, všechno dává smysl, nejvíc to mít o 1 efekt z té karty, když táhneš agentem, navíc… možná i oddálení nutnosti vyložit zbylé karty. Postavu jsem měl jinou.

Mi to po včerejší hře šrotuje žejo, proto jsem i něco dával vedle do sekce s otázkami. Díky!

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

7.6.2021 16:14:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Hlavní efekt je, že v tahu tak můžeš zahrát 1 kartu navíc, to je silné. Samozřejmě, pokud nemáš efekty v poli agenta, je to výrazně slabší.

7.6.2021 23:02:35

Může se to hodit i pro získání víc zdrojů na nákup karet, třeba pokud máš na ruce kartu Dýka.

7.6.2021 23:37:19

Ještě přidávám: Když třeba hraješ na bengesseritské karty nebo frenenské pouto, tak zahraješ až 4 karty za kolo, což je fakt super a rozšiřuje ti to možnosti kombení. 

---
Time Slug Studio

8.6.2021 08:30:38

Za mě je asi největší výhoda v tom, že tím změníš tempo hry, respektive dostaneš se na tah pak jako poslední. A někdy se to určitě vyplatí, několikrát jsem viděl, jak hráč s mentatem prostě počkal, co zahrají ostatní, a pak předvedl něco nečekaného. Mentat se ti určitě nevyplatí vždy, ale situačně dokáže být fakt docela silný… ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

8.6.2021 11:16:53

Vybíráme z Bazaru

Sladká tečka: Klání cukrářů
Sladká tečka: Klání cukrářů
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas