Duna: Hra o dobývání a diplomacii

xxxxxxxxoo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Duna: Hra o dobývání a diplomacii - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Bill Eberle
Greg Olotka
Jack Kittredge
Jack Reda
Peter Olotka
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Ahoj

hral uz nekdo? Jake to je v porovnani s puvodni Dunou a hlavne lze to doporucit, pokud chci mit zazitek podobny puvodni hre, ale treba jen ve dvou hracich?

27.1.2022 11:33:10

“zazitek podobny puvodni hre, ale treba jen ve dvou hracich” a to ako by si chcel, jedine zmenou hry na uplne inu hru :-)

27.1.2022 12:08:43

zatím všichni hodnotí velmi pozitivně v jakémkoli počtu hráčů, avšak s dodatkem, že pravé Duně se to rozhodně nevyrovná

27.1.2022 12:16:29

tak jasne

jde mi spis o herni mechaniky, je mi jasne za aliance tam asi nebudou.

 

27.1.2022 14:06:11

jednoduche pravidla na to ako je to komplexna hra (i ked zjednoduseny original), kazda hra je rychla, dohra sa tak do 1,5 hodiny v 4roch hracoch, 2ja do hodiny

hra je aj relativne vybalancovana az na Atreidesov, odporucam jediny house rule, dajte Atreidesom jednu battle kartu navyse a to je vsetko, Imperium ma obvykle 18 minci navyse za market karty v hre 4roch :) Harkoneni v hre 4roch su dost zabijaci so 4mi traitormi a Fremeni su nedotknutelni storm cervikmi, ale hlavne neplati za deploy + maju najsilnejsie hodnoty hrdinov

12.5.2022 10:42:50

Původní Dunu jsem nehrál, znám jen z vyprávění, podle kterého usuzuji, že jde o jakýsi extrakt. Každopádně za sebe mohu s klidem doporučit. Lehce asymetrická, pravidlově jednoduchá a hlavně rychlá hra. Jednotlivá kola pěkně odsýpají, hráli jsme ve čtyřech a za 100 minut bylo po všem. Podle mě je to mnohem víc o dobývání než diplomacii. Nadvláda jednotlivých hráčů se během hry pěkně přelévala, do posledního kola nebylo jasné, kdo zvítězí. Pravdou je, že člověk musí počítat s nemalým dílem náhody a tematicky toho nenabídne zdaleka tolik jako má oblíbená Duna Imperium.

2.12.2022 11:42:28

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven lvi chrtan
Gloomhaven lvi chrtan
Akt. cena: 25 €
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas