Duchové ostrova

xxxxxxxxxo hodnoceno 369x (Seznam vlastníků)

Duchové ostrova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Období kolonizace
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box & REXhry
Greater Than Games, LLC
Lacerta
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Promo 1

Dobry den, nenasla by sa dobra dusa, ktora by mi naskenovala promo 1 karty a spiritov v cz aby som si to mohol vytlacit? Dakujem

  • mam zakladnu hru aj PROMO 2 v cz
  • viem ze to je na BGG v ANJ
  • ANO VIEM, ZE SA JEDNA O DOTISKU (ktory moze/nemusi byt)
  • len pre moju osobnu potrebu nie na siernie dalej, nemusi sa to tu vycapit, aby s tym vydavatelstva, hraci a niektori ludia mali problem
15.3.2022 08:16:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Takový požadavek asi není úplně košér. Leda by to dali k dispozici sami vydavatelé, o čemž pochybuji.

15.3.2022 08:44:15

Souhlasím s komentářem níže. Třeba to promo 2 si můžeš normálně koupit ve speciálkách, jako jsme to udělali my ostatní. :)

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

15.3.2022 10:52:54

Primo autor hry to dal na bgg do sekce obrazky pokud dobre vidim: 

https://boardgamegeek.com/boardgameexpansion/232394/spirit-island-promo-pack-1

Jestli teda EN neni problem..

15.3.2022 11:04:28

uplne nerozumiem sice preco, ked cela hra tu je nafotena v anj..promo 2 mam objednane, to uz nepotrebujem..ale bohuzial promo 1 som nestihol- aktualne vsade vypredane. Ak je to blbost ospravedlnujem sa.

 

15.3.2022 11:10:29

Pokud mají v plánu to jednou znovu vydat, tak asi není v jejich zájmu, aby si to předtím každý vytiskl a pak už neměl potřebu to kupovat. Ale třeba se pletu …

15.3.2022 20:51:12

A to já zase moc nechápu proč nemají těch promo packů dost aby si je zájemci mohli koupit se hrou. Když nejsou, tak část lidí je oželí a část si je dovyrobí doma.

15.3.2022 21:11:37

No podle mě proto, že to není expanze, ale promo. Promo je něco jako reklama. Má za cíl nalákat kupce si to koupit bez odkladu, ideálně už v předprodeji. A je to trochu bonus pro ty, co tak učinili.

15.3.2022 23:30:09

Ono je asi těžké odhadnout, kolik by toho měli vyrobit. Rozšíření se nikdy neprodá tolik co základu.

16.3.2022 07:12:10

Ako som pisal uz nizsie, zhanam len PROMO 1. Viem, ze je to na BGG cele dostupne v anj. Da sa to aj kupit bud na ebayi alebo v eshopoch, ale iba v anj..S anj nemam problem, ale myslel som si, ze ked uz mam zaklad v cz, tak mat dvoch duchov a ich 8 kariet v ANJ je zbytocny bordel. Viem, ze ma byt dotisk, ale to moze trvat aj polroka - rok. Preto som chcel niekoho poprosit, ak by to niekto mal, tak nech sa ozve. Nemusi to tu vycapit pre vsetkych, ak je to problem. Ak by bol niekto taky ochotny a vedel mi to naskenovat. Nech sa mi ozve. Vopred dakujem 

16.3.2022 07:29:01

Asi jsem trošku staromódní, ale přijde mi, že je rozdíl mezi rozšířením a promo. Promo by mělo být něco exkluzivnějšího než klasické rozšíření. 

Buďme rádi, že něco takového vzniká. Už to, že se dají nějaké promo karty (v tomto případě duchové) koupit extra jenom bez nějakých prvních předobjednávek je úplně super a nemělo by to být bráno jako samozřejmost. Ale lidi si na to asi moc zvykli. :( 
 

16.3.2022 08:37:32

Jsem na tom podobně, koupil jsem si základ + promo 2, to mě stálo 1900, představa, že bych “nechtěl vydavatele podpořit” dalšími 59 Kč je úsměvná, ale nedostal jsem tu možnost.. proto bych také rád měl promo 1 alespoň takto a samozřejmě, jako správný kompletista, až bude možnost to koupit, tak to koupím.. nevidím co je na tom špatně.. 

btw. už to tu jede v aukci, promo 1+promo 2, momentálně za 350, tak už víte kam ty proma zmizely :D imho chyba byla, že některé obchody to nedávaly dokupy, ale mohl sis to koupit jako samostatnou položku, zjevně to bylo exploitováno..

16.3.2022 08:53:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Pořád je to ale věc vydavatelů. Pokud to budou chtít dát k dispozici, tak to udělají. Zkuste o to tedy v první řadě žádat je.

16.3.2022 10:03:46

Mě to zas přijde na pohodu. Dělat jen x kusů proma, když si to pak ani lidi nemohou koupit. Buď ať je to jen předobjednávka, s čímž taky moc nesouhlasím. Někdo se o té hře dozví později a má smůlu. Nevidím nic špatného na tom, to okopírovat a poskytnout někomu 2 kartičky nebo kolik jich to je. Když investoval do základní hry

16.3.2022 11:32:23

U hry bylo v předprodeji jasně napsané, že v předprodeji bude do nějakého data(to už si nepamatuju) dostupné Promo1, takže šanci pořídit si základ + promo snad měli všichni ne? Beru to tak, že promo jsem dostala ke hře za to, že jsem poslala peníze měsíc předem a na hru jsem čekala. 

Vydavatelé někde zmínili, že jednají o možnosti opětovného vydání proma s dotiskem. Asi by o tom nejednali, kdyby se tady objevila verze k vytištění.

16.3.2022 11:40:47

Ako super, nech jednaju. Urcite si to kupim aj v originale. Do tej doby som chcel niekoho poprosit, aby to naskenoval a poslal mi to. Ja to predavat, sirit ani nic dalej nechcem. Chcel som si to vytlacit a skusit zahrat aj s tymito duchmi. nic viac nic menej..

Ak sa niekto taky najde, komu to vadit nebude, nebude mu trhat zily, ze aj niekto iny moze mat nejake karty navyse, bude vediet kludne spavat, jeho vierovyznanie mu to dovoli, a najde si chvilku, nech sa mi kludne ozve.

16.3.2022 12:18:44

Ak to promo planuju do buducna vydat tak moc nevidim dovod ho silou-mocou teraz kopirovat. V zaklade je 8 duchov a promo 2 kde su dalsi 2-ja je stale k dispozicii. Duchovia z proma 1 maju obaja vysoku zlozitost a unikatne schopnosti pri ktorych clovek potrebuje dobre poznat hru samotnu. Jeden roznasa pohromu a dalsi zas “kradne” pritomnost hracom. Uz len zahrat 10 duchov na jednu obtiaznost znamena 10 partii a aby clovek dobre pochopil herny styl kazdeho ducha potrebuje ho zahrat viac krat. K tomu sa inak duchovia spravaju pri roznom pocte hracov, scenarov a protivnikovi. Co sa tyka variability tak ich isto dalsi rok potrebovat nebudes. Ak by sa promo uz nedotlacilo a nebolo by ho mozne nikdy zohnat tak v tom az tak problem nevidim. Tu ale ide skor o podporu vydavatelstiev, hlavne na takom malom trhu ako mame my tu. Hra v anglictine ma ovela vacsi dosah a ma zmysel pre nu vytvarat rozsirenia, na nasom mensom trhu to ale zavisi od predajnosti a cim viac sa im toho preda tym vyssia je sanca ze vytlacia aj dalsie rozsirenia tak ako to je pri kazdej hre. Aj ked to je v tomto pripade stale celkom mala suma. 

16.3.2022 13:11:36

@tomasmik Naskenoval jsem karty duchů a ovládání z Promo1, pokud to admin pustí, tak je budete mít k dispozici.

17.3.2022 21:50:36

@Nomad odvážnej. Aby tě lidi tady neukamenovali za to :D tady si někteří lidi myslí, že si lidi koupí hru za 1200 nebo za kolik a nekoupí si naschvál promo a pak ho chtějí zadarmo

17.3.2022 23:26:59

@Nomad Dakujem velmi pekne,

ale uz mi to dobra dusa @Bastacka poslal na mail, aby bol vesmir v rovnovahe a ludia mohli kludne spavat.

18.3.2022 07:46:56

Pokud tu mají být ty soubory/obrázky k dispozici, tak se nejdřív prosím zeptejte vydavetelů jestli jsou s tím ok. Vyšlo to česky, takže nevidím problém v tom se zeptat Davida (@IN ) a Anekena (@aneken ) jestli s tím souhlasí. Pokud ano, tak nevidím problém, ale pokud nebudete mít jejich souhlas, tak ty soubory na ZH k dispozici nebudou. Mimochodem nezapomínejte na to, že i české vydání podléhá smlouvě s držitelem licence. Takže rozhodnutí o tom, jestli ty soubory můžou být k dispozici nemusí být jen v rukou českých vydavatelů. Díky za pochopení.

18.3.2022 10:34:17

@Miner Nenapadlo mě, že budou problémy s obrázky z Proma, když již tady je zveřejněno 8 oboustranných desek duchů vč. karet moci, karty národů i scénáře.

Pošlu dotaz Anekenovi.

18.3.2022 17:06:40

IN

Urcite neni mozne zverejnit kompletni scan proma. Jak to jiz zaznelo, jedna se o autorsky chranene materialy. Navic netreba zoufat, pracujeme na dotisku. Diky za pochopeni.

----------------------
Majitel liščí krabice

18.3.2022 18:49:44

Napsal jsem Špatňákovi ať obrázky zamítne.

18.3.2022 19:01:51

Vzhledem k tomu, kolik se těch prom objevuje v bazaru, tak to považuji za chybu vydavatele, že to nedal k (alespoň) předobjednávkám 1:1 a místo toho to nechali skoupit spekulanty, co to tu teď prodávají za 200 atd..well done, veškeré morální skurpule si to obstarat jinak padají..

3.4.2022 09:00:16

Bude dotisk a pořád jsou to jen proma nic tak podstatného pro hru jako takovou, nevidím důvod si nepočkat na příští várku. I takhle je tam dost obsahu na hraní.

3.4.2022 09:31:34

Vybíráme z Bazaru

Únikovka: Útěk na západ
Únikovka: Útěk na západ
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas