Duchové ostrova

xxxxxxxxxo hodnoceno 369x (Seznam vlastníků)

Duchové ostrova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Období kolonizace
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box & REXhry
Greater Than Games, LLC
Lacerta
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pojmenování karet

V recenzi originální hry jsem postřehl, že názvy karet jsou někdy děsivé (?). A že člověk má někdy dojem, že zlí jsou ti duchové a hodní kolonizátoři. Jsou karty opravdu tak přeloženy? Díky.

16.3.2022 18:46:08

Zkus se podívat na nějaký unboxing tam by mohla být část karet vidět,jinak oni ti duchové prostě používají děsivé efekty typu deseti ran egyptských nebo ničivé přírodní živly atd. Takže tomu by měly ty názvy odpovídat. 

16.3.2022 18:51:41

Je déšť krve děsivý, já bych se po**al :-D

17.3.2022 09:28:00

“Děsivý” bylo špatné slovo. Lepší bylo “surové”.  Chci hru hrát s dětmi ve věku cca 12 let a více, tak proto se ptám. Díky za reakce.

17.3.2022 22:45:51

No, me neprijde, ze by v dnesnim svete 12lete deti mely mit traumata z virtualniho nasili a surovosti…pokud tedy v tech 12 letech porad nesleduji Tlapkovou patrolu a tak. Pokud to vidis jako problem, tak asi zvol spis jinou hru, protoze ta hra je surova…treba Vlaky a nebo Avel, i kdyz tam se zase vrazdi nebohe prisery

18.3.2022 11:32:08

Deset ran egyptských je taky pěkně surová záležitost, ale bere se to jako základní vzdělání. Nemyslim si, že by to mělo negativní vliv na moje dětství ani dospělost.

Problém spíš vidim v tom, že ta hra je poměrně náročná a s větším počtem hráčů je ještě obtížnější. Aby to ty vaše děti vůbec bavilo.

Suma sumárum, 12 let mi nepřijde nevhodný věk na surovoé názvy karet - ostatně 80. a 90. léta byla násilím nasycena a jako děti jsme to milovali. 
12 let spíš může být ještě mladý věk na komplexní uvažování pro takovou hru. Objektivně to zvažte podle schopností vašich dětí.

18.3.2022 12:07:59

Vybíráme z Bazaru

Golem CZ/ENG
Golem CZ/ENG
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 9 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas