Drako: Drak a trpaslíci

xxxxxxxxoo hodnoceno 174x (Seznam vlastníků)

Drako: Drak a trpaslíci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Adam Kałuża
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Porovnání s Raptorem (aneb best asymetrická dvojkovka)

Můžete někdo porovnat s Raptorem? Případně doporučit vaši nejlepší asymetrickou dvojkovku?
12.10.2019 20:51:24

cartas
Drako mi připadá větší oddechovka. Moc možností, ze kterých v každém tahu vybíráš nemáš, děláš jen to, na co máš karty. Karty se točí celkem rychle, jednu či dvě zahraješ aktivně a další vyplácneš na obranu. Tím se zbavíš většiny karet a do následného tahu nemáš, co přenášet. Rozhodně se nedá plánovat 2 tahy dopředu, a většinou ani jeden. Zábava je hlavně daná tím, že různě kombinuješ hru s rytíři a trolly a zkoušíš, jak se kterou rasou hrát.

Raptor mi přijde víc o plánování a sledování hraných karet. Ta hra potřebuje soustředění a něco podcenit znamená prohrát. Atmosféra raptora je hodně konfliktní:
- bezcitní vědci berou matce děťátka
- krvelačná bestie vraždí vzdělané vědecké kapacity
Po partii raptora jsem buď hodně nasranej (na sebe) nebo mám hodně dobrej pocit z vítezství, který dlouho vydrží.

Která hra je lepší záleží ma tom, jakého máte soupeře.

Drako (v kombinaci s rytířema a trollama) je lepší pro hraní s dětmi, kdy nechcete mít výhodu lepšího planovaní a stratéga, ale právě větší náhoda smyje rozdíl mezi stranami.

Raptor je o plánování, předvídání tahu soupeře a chladnokrevnosti. Raptor je lepší hrou pro stejně silné hráče než drako.

Rozdíl vidím i ve zpracování: raptor je fajn, ale figurky v drako jsou prostě bomba.

18.3.2020 01:38:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zombicide: Steampunk Extras, Kickstarter edice
Zombicide: Steampunk Extras, Kickstarter edice
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas