Dragon Rage - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Brave New World
Dwarfstar Games
Flatlined Games
Heritage USA
Autoři: Lewis Pulsipher
Rok vydání: 1982
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy ze hry

Cokoli zajímavého i nezajímavého, co se stalo u této hry.
9.3.2012 08:42:57

Hra s Falcem
Včera mi to ukázal a předem říkám, že se mi to moc líbilo. Je to jednoduchá wargejma bez takových věcí jako je natočení žetonu na hexu(kromě draka), zone of control to se tam prostě neřeší. Hledal jsem něco, jednoduchého, co by ty moje kluky dovedlo k žetonkovkám. Tedy aspon, aby si čuchli. Jednak je to hezké téma. Fantasy žetonovek je jak šafránu a tady je navíc drak.
Hráli jsme scénář, kdy orkové se snaží DOBEJT se do města plného lidí. Orkové mají sebou jednoho draka a jednoho obra. Oproti tomu lidé mají hrdinu a kouzelníka. OMG konečně je v žetonovce kouzelník! A spousta různých jednotek. Každá jednotka má tři atributy. útok, obrana a pohyb. Nazdar bazar to je všechno. Zvolil jsem špatnou strategii. Vzal jsem veškerou armádu a zaútočil mocným útokem na jednu bránu. Město je rozděleno na dvě půlky a já si vybral tu s citadelou. Mým úkolem bylo do určitého času nasbírat 17 bodů. Bylo pěkné pozorovat jak se tam moji vojáci snaží horko těžko dostat. A jde to fakt pomalu. takže dlouhou dobu tam moji vojáci byli celkem k ničemu před branami. Z počáktu jsem všechno nechal na svých vlajkových lodích obrovi a drakovi. Jsou to borci. Obr to tam rozdupával a drak pálil. Falco proti mně poslal vše co měl a ten hnusnej hrdina usekl drakovi snad obě křídla. Drak je vubec pěkná věc. Ten co na něj útočí se rozhoduje na kterou část těla zaútočí a podle toho má pravděpodobnost a já potom postihy, pokud udělá zásah. POdobně jako ve hře Drako. žetonky se ve této hře víceméně hned kydlí, žádné ústupy. JE to trošku dicefest, takže i když jsem to špatně rozehrál a pak mi padaly kostky, tak se to srovnalo. Nakonec jsme Falca prohlásili vítězem, protože spálil mosty a zbytkem armády mi nedovolil projít do druhé půlky města. Parádní zážitek.

9.3.2012 08:55:26

Elenistar
Na tohle si delsi dobu myslim, v Essenu se mi to fakt libilo...

9.3.2012 10:15:21

Aneken
Dalo mi to, to co jsem od toho očekával. Pravidlově je to dostatečně jednoduché a s Falcem jsme se shodli, že by na otevřenější mapě nebylo nic moc co vymýšlet. Tudíž tam musí jít vždy o nějaké dobývání. Drak je ničivá síla. Má spoustu útoků. A ty se můžeš rozhodnout, jestli ty útkoy rozdělíš třeba mezi tři jednotky nebo to soustředíš na jednoho. Když zaútočíš vším, tak ho jisto jistě dáš, ale zase jenom jednoho. Na druhou stranu neni nesmrtelný. má celkem plácnu asi 30 životů. Ale má je dohromady v nohách, břichu, křídlech a hlavě. Když mu sejmeš hlavu, tak je z něj berserk a útočí na nejbližsí potvoru. Když křídla, tak už nevzlítne... tedy silně mu snížíš pohyblivost a už s ním z vřavy neutečeš. Když je na zemi tak se plazí za 4 pohyby. Jenomže otočení o 60° ho taky stojí bod pohybu. Tedy na zemi se spíš plazí. Když mi Falco domrvil nohy tak, že už neměl sílu vzlítnout tak už tam jenom ležel na zemi a chrčel. Protože bitva se mezitím přesunula jinam. A než by se tam ta plazící mrtvola, tak by byl konec. Měl jsem tedy živého bojeschopného draka. Ale bylo mi to prt platný, poněvadž mu Falco útočil hlavně na nohy. NO super věc...

9.3.2012 10:23:29

zase Vás nemám rád
Vypadá to tak zajímavě, že mi doma vynadaj za další krabku.
snad odolám, květen je měsíc hodně plateb a tak to trochu vyprchá, než si něco pořídím.

17.5.2012 11:24:26

Vybíráme z Bazaru

12 říší + promo
12 říší + promo
Akt. cena: 90 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas