Dragon Eclipse

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Dragon Eclipse - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, karetní hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Kamil 'Sanex' Cieśla
Rok vydání: 2024
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O čem to je

Ahojte, nejsem si jistý, jestli jsem správně pochopil, o čem ta hra je. Mohl by mi to prosím někdo vysvětlit, dopřesnit? 

  1. Kampaň - Z toho co jsem pochopil, tak mi to přijde, že je to stylem skoro stejné jako Gloomhaven. Na začátku přečtu příběh, maximálně se nějak rozhodnu, potom jdu do arény, kde někoho porazím/něco udělám. Na konci opět přečtu příběh a jeden kampaňový scénář končí.
  2. PvP je jasný, hráč proti hráči v aréně, bez příběhu
  3. Roguelite - Jestli to chápu správně, toto se odehrává pouze v aréně. S někým bojuji, porazím ho, vylepším se, jdu opět bojovat znovu do doby, než mě porazí. Počítá se jen to, kam jsem se dostal, kolikrát jsem vyhrál.

Je to tak správně nebo jsem to pochopil blbě?

Dále úplně nechápu význam Collectible Card Game - Proč je to tento typ hry, proč nemá každý Mystling svůj vlastní fixní balíček. Jak a kdy se ty karty do těch balíčků budou vybírat? Před hrou, v průběhu hry, nějak jinak,…?

Díky moc

21.9.2023 18:37:19

+- je to jak rikas. “collectibles” maji byt v podstate “lootboxy” s vylepsujicima kartama, jako booster packy, ktery ziskas za splneni urcitych casti kampane

21.9.2023 18:56:48

Taky to moc nechápu, mám backnuto, protože se mi to líbí.. uvidíme.. ;)

21.9.2023 19:09:52

Právě, vizuál je asi nejhezčí, co jsem kdy viděl. Jak figurky, tak karty jsou překrásné. Bohužel herně se mi to nezdá nic převratného, co bych musel mít. Gloomhaven máme téměř dohraný, za rohem je Frosthaven. Nedokážu si tu hru obhájit ani sám před sebou, proč bych ji měl koupit :(

21.9.2023 19:56:07

“complexity rating” bych videl tak na polovine oproti gloomhavenu, tohle bude urcite jednodussi

21.9.2023 21:31:41

Souhlasím vpodstatě se vším níže uvedeným. Vizuál paráda. Na karetním souboji nevidím nic co by tu už xkrát nebylo. Ano bude tam příběh mezi misemi a rozbalení boosteru a úprava balíku, ale to zabere jen zlomek času hry. Je to prostě jen další produkčně moc hezky udělaná karetka. Ten roguelike prvek..dobře funguje např. u her na androidu, teď hraji karetní roguelike např. breach wanderers (zdarma, zkuste). Podle mně hry tohoto typu v elektronické podobě mají proti fyzickým hrám často navrch, protože umožňují věci, které u stolních her chybí. Tady je pokus o kompenzaci např. právě pomocí těch rozšiřujících balíků, ale pořád je to málo a na elektronické formy těchto her to mít nebude.  

22.9.2023 06:36:50

czechImenhotep: Kde je zdarma? Možná na ulozto, ne? ;) Na Steamu zdarma není..

22.9.2023 13:39:07

pro telefony, minimalne android, je zdarma…

22.9.2023 18:02:15

Me se ta hra neuveritelne libi vizualem. Chapu dobre, ze je to sberatelske? Tzn. Ze na to budou neustale vychazet boostry a rozsireni jako Pokemoni a Magic? Pokud ano tak do toho nejdu. Chci kompletni hru. 

22.9.2023 22:24:58

Pokud jsem to dobře pochopil, tak to není sběratelské. Pouze to má navodit ten pocit, když budeš postupně otevírat ty balíčky. Každý ale ve výsledku dostane to samé.

22.9.2023 22:53:32

@Aillas Podle toho, kolikrát je v kampani i ve videu uvedeno spojení “first edition”, trochu se bojím, že těch karet vznikne ještě hodně… Ale kdo ví 

22.9.2023 22:55:34

Tak určitě budou další rozšíření. Ale není to sběratelská hra ve smyslu MTG, že bys musel dokupovat kvanta balíčků a nevěděl, co v nich dostaneš. Obsah bude předem daný a všichni dostanou to samé.

22.9.2023 23:31:14

Prototyp review:

https://www.shelfside.co/reviews-2023/de-review

24.9.2023 20:05:00

Vybíráme z Bazaru

Království divů
Království divů
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas