Dračí srdce - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Filosofia Editions
Kosmos
MindOK
Autoři: Rüdiger Dorn
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra pro jednoho

Ačkoli mám hru doma, není skoro s kým hrát a tak jsem přemýšlel, jak ji využít i jinak. A napadla mě hra pro jednoho. Pokud máte zájem, seznámím Vás s tím.

Hrál jsem s jedním balíčkem, ale nevidím, důvod, proč nepoužít oba.
Princip vychází ze hry samotné, jenom se počítají pouze poklady a dračí srdce.

Karty otáčím po jedné a dávám na herní plán s tím že:

• Princezna bere buď poklad nebo dračí srdce pokud je vyloženo (vždy jenom jednu a to vrchní kartu) a poté s ním odchází, jinak čeká na první kartu
• Drak bere poklad pokud je vyložen (pouze vrchní kartu, pokud tam je) a odlétá s ním odlétá, jinak čeká na první poklad
• Trpaslíci se prokopávají k dračímu srdci a pokud jsou čtyři odchází s ním, když je vyložené, jinak odchází s prázdnou
• Trol odnáší princeznu, pokud je na svém místě. Jinak na ní číhá.
• Hrdina číhá a případně hned odnáší trola. Když jsou dva, odchází s prázdnou.
• Lovkyně číhá na draky (případně vždy jedna uloví jednoho). Pokud se sejdou tři odplouvají za jiným dobrodružstvím.
• Pokud v přístavu zazní potřetí signál k odplutí (sejdou se tři karty lodí), rychle se naloďují lovkyně i hrdinové, kteří číhají na svou kořist, aby mohli číhat jinde.
• Po dobrání všech karet, karty pokladů a dračího srdce, které zůstaly na plánu, propadají.
• Sečte se bodové ohodnocení ukořistěných karet pokladů a dračích srdcí a vítězí vyšší součet.

Hrát můžete jak za nelidi tak za lidskou rasu.

Kdyby jste někdo zkusil hrát dle mých pokynů, zaujalo vás to, případně máte nápad na doplnění, určitě dejte vědět.
(I soukromě)

PS Pokud se tato varianta někde vyskytuje (opravdu jsem na ni nenarazil), omlouvám se jejímu autorovi. Byla by to opravdu shoda náhod.
9.1.2012 09:17:09

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Siegestorm od Albi (nová)
Siegestorm od Albi (nová)
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas