nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Doomed Battalions - ASL Module 11

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Multi-Man Publishing
Autoři: Brian Youse
Carl Fago
Curt Schilling
Fritz Tichy
Chuck Goetz
Ole Böe
Patrik Manlig
Perry Cocke
Rok vydání: 1998
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

8. září 1939... Uplynul sotva týden od počátku německé invaze Polska a jednotky 4. tankové divize již stály před branami Varšavy i přes ztráty čtvrtiny svých tanků. Polští občané byli vyzváni k vykopání protitankových příkopů a k opevnění budov. Dělostřelectvo bylo narychlo zaměřeno do dlouhých bulvárů Ochotské čtvrti. první významná městská bitva druhé světové války práve započala.

Doomed Battalions je modul, který do systému hry Advanced Squad Leader (ASL) přidává jednotky menších spojeneckých národů. Rozsáhlý výzkum věnovaný využití obrněných vozidel a dělostřelectva polské, norské, holandské, belgické, jugoslávské a řecké armády vám umožní zrekonstruovat pokusy těchto "k smrti odsouzených pluků" zastavit bleskovou válku.

Třetí edice tohoto modulu zahrnuje i modul The Last Hurrah a přináší tak kompletní soubor jednotek výše uvedených armád spolu se scénáři z již vyprodaných ASL magazínů. Všechny scénáře byly vyrovnány a byla do nich zakomponována nejnovější errata. Kromě pěti map zde naleznete také tři překryvy map, díky kterým můžete modifikovat již známé mapy například železniční sítí.

K zahrání 11 scénářů vám stačí pravidla a modul Beyond Valor, některé scénáře vyžadují italské jednotky z modulu Hollow Legions a Brity z For King and Country, případně mapy a překryvy ze starších modulů či Action Packů.

Obsah:

  • 5 map (9, 11, 33, 44 a 45)
  • 3 plata s žetony a jedno malé plato
  • 24 scénářů
  • 1 kapitolu H pro nové národy
  • 3 překryvy map

Časové měřítko: herní kolo představuje 2 minuty

Měřítko mapy: 40 metrů/hex

Měřítko jednotek: jednotka obsahuje 5 až 10 mužů + samostatní velitelé

Autor: sydo