Doom: The Boardgame

xxxxxxxooo hodnoceno 129x (Seznam vlastníků)

Doom: The Boardgame - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: DeltaVision
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Ubik
Autoři: Christian T. Petersen
Kevin Wilson
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

prvy dojem

Takže až dnes mi konečne došiel domov moj Doom ktorý som v aukcii vyhral asi rped dvoma týždnami. A hneď som si ho musel aj zahrať. No ale najskôr som musel povylupovať všetky žetony a chodby a podobne veci... Potom prišla na radu samotná hra. Hrali sme iba dvaja ale bola to zábava, hral som to s priatelkou a ja som hral za útočníkov. Hra je velmi pekne spravená to sa musí uznať a zábava s ňou tak to je už iné kafé nie ako carcassone :D. Hrali sme 1.scenár podla pravidiel a s tým že sme stále dívali do pravidiel čo znamenajú všetky tie karty(pravidlá som študoval dávno predtým ako mi hra prišla) nám hra trvala asi 3hodiny s tým že už boli otvorené všetky miestnosti a mne ostali iba 1 demon a 1 imp a priatelka mala už 5frag a ostavalo jej 5životov +2 armor :) a tak som jej s demonom šupol pecku a lahla. Tak to sme sa riadne pobavili na tom že celú dobu má navrch a takto to skončilo :).
Pre mna super zážitok teším sa na zajtra :P
17.3.2010 22:25:04

Vojtech Musil

Prvni dojem
I pres vsechny nadavnky na DOOM the Boardgame jsem hru koupil a to v nemcine za pouhychc 800 Kc :-) Vsici rikali, ze to jsou vyhozene penize. Kdyz prisel kamarad, co rad hraje deskovky, tak rikal, ze jsem mu udelal radost, protoze DOOMa hral a ackoli je ta hra nevyvazena, tak je to pecka a ja si to taky myslim. To co se stalo je uplne normalni a sami zjistite, ze zabit hrace i 8x za hru neni takovy problem. Proste ta hra je nevyvazena a ja uz uvazuji o drobne uprave pravidel, zisku vetsiho poctu bodu za zabiti nestvud atp. abychom hru vyrovnali. Kazdopadne je to sranda a desne me to bavilo jako pana jeskyne. Verim, ze kamarad byl v horsim postaveni. Pro vsechny, pokud jste pani jeskyne, budte na sve spoluhrace (lepe receno protihrace) hodni, protoze slabsi povahy by s vami jiz nemuseli priste hrat.... Kazdopadne ja osobne si myslim, ze vyhozene penize to nejsou :-)

18.3.2010 10:18:44

to Vojtech
máš úplne pravdu. No akurát mne to až také nevyvážené nepríde predsa len dokáže marinák v jednom kole zabit aj viac príše ako len jednu alebo dve a to že dáva útočník marináka je normálne veď musí dať 6fragov aspoň. aj v descente umieraju hrdinovia dosť rýchlo :) no jediné čo v doome chýba oproti descentu sú všeliake tie artefakty čo vypelšuju hrdinu ako prstene zázračné brnenia a podobne ale v doome to ani netreba stači mať štastie pri hode ked používate tú velkú superzbraň a máte po problémoch mne to včera priatelka urobila 2x a vždy jej vyšli kocky že dala aspon 15poškodenie a žiaden miss :D tomu sa hovorí štastie :) jediné čo by som asi upravil b ybolo neuberať marinákom ich základné artibuty ked hraju viacerý a karta DUD no nič moc ked hrá iba jeden marinák celu dobu mala priatelka včera plnú hromadu nábojov a karty dud mi boli nanič :D

18.3.2010 10:43:57

Vojtech Musil

to Balorok:
Ver mi, ze az se dostanes do role pana jeskyne, tak si pritelkyne ani neprdne... I u nas byl stejny problem, ze kamarad mel na prvni scenar hodne naboju, proste mu nepadal max dmg (coz je jen jedna hodnota na kostce, cili 1/6 pravdepodobnosti na ztratu naboju). Ale i tak jsem ho uspesne zabil 6 - 7x.... nicmene jsem ho stejne pustil do druheho kola, abychom si zahrali. Mam v planu upravit ztratu armoru. Misto na dva budeme zacinat na trech. Takze pokud bude mit hrac tri brneni, tak je nebude ztracet. Bude ztracet armory ve chvili, kdy bude mit 4 a vice a to na hodnotu 3 a pak dam vice bodu za monstra, jak jsem psal, preci jen Cyberdemon za par bodiku atp... nic moc a na konci hry si hrac stezi koupit bud armor nebo poradne munici, v tom vidim nej problem ja. Jinak za jedno kolo muze zabit tak max 2 - 3 monstra. :-) Kdyz ma pilu a ganguji ho zombie nebo tak, ale jinak to moc nejde, protoze za kolo ma max dva utoky, pokud neni nejaky general nebo tak.... :-)

18.3.2010 11:02:01

hromadny kill
no myslel som to tak že za jedno kolo ked napriklad pouzije tu atomovku ako tomu mi hovorime to je ta zbran so všetkymi kockami tak to ma taky plosny rozsah že ked s apodari hod tak dás aj 10 priserok ak budu po kope :Dmne tak vcera priatelka dala jednou ranou demona, mancubusa, hell knighta a toho dalokonosného čo má tie gule na zápestí XD. Ale vždy sa dá vyhrať za marinákov proste ked nebudeš drtit jak hovado ale tak v klude a ked sa chcete dostat do dalšieho lvl. No ale dá sa to zahrať dal že si asi marina moc neprdne :) spawneš helknighta potom mancubusa a este ak maš ine prišery tak je to huste :)
No s tým 3armor je to fajn asi skúsime :) dnes sa chystáme na 2. level tak uvidíme :)potom dám vedieť ako to dopadlo a neaké postrehy + kolko nám to trvalo

18.3.2010 11:22:51

Vojtech
ale máš pravdu Doom je super hra a tých 630kč čo som za čisto novú nerozblenú dal vôbec nelutujem. Predtým som sa s týmto druhom spoločenských hier mal možnosť stretnúť iba s Dornom ktorý mám tiež ale Doom je rozhodne lepší. Mám komplet doma homemade čierno-biely descent po česky okrem kociek a figúrok a teraz ked mám doom možem hrať aj toho descenta takže som nadmieru spokojný pretože som kúpou Dooma ušetril peniaze na descent a možno aj na space hulk ktorý by sa mal dať tiež na tom hrať :) A možno v budúcnosti si tie hry kúpim aj original :)

18.3.2010 11:26:36

Vojtech Musil

to Balorok:
No, ta vase atomovka aka BSGcko ci jak se tomu nadavalo? To je mozna z Quake 3 Areny :-D Tak na to potrebujes munici na plasmu.... zadny zazrak. Krom toho nejvetsi zabijak je zombie imho :-/ Vyspawnujes ji za roh, takze nema line of sight (viditelnost na marinaka), udelas tri pohyby a udelas utok jako brokovnici a to je masakr. Mancubi je podle me nejhorsi jednotka ve hre. Ani imp neni zadny zazrak. Naopak hellknight a achrvile (ten co strili na obrovskou dalku), to jsou jine kalibry :-D Dobra prasarna je karta, ze hrac zahodi jednu munici dle tve vule, tomu rikam humus :-D

18.3.2010 14:08:56

Vojtech Musil

Dalsi postrehy
Tak za mnou na vikend prijela pritelkyne z Trince a protoze uz dlouho si chtela zahrat DOOMa a moc se na to tesila, tak jsem dostal ultimatum, ze musime zahrat :-D Ja samo sebou souhlasil a tak se stalo ze sobotniho vecera na nedelni rano, jelikoz jsme hrali asi do jedne do rana. A rano jsme scenar jeste dohravali. Slecna si vylosovala schopnosti marinaka +3 zivoty, +1 armor a schopnost, kdyz vybere akci pohyb a utok, tak si muze vzit zeton order. Kdyz jsem si myslel, ze kamarad s 2 pohyb a tri utoky je desny maser, tak jsem se sakra mylil :-/ Toto je proste top asi, co si kdo muze vylosovat. 3 zivoty pro marinaka je desne moc, schopnost, kdy se muze hybat, utocit a jeste ma moznost byt ready v mem kole je desne mocna. Je pravdou, ze jsem ji ze zacatku trosku setril a nechtel jsem ji zabit, kdyz jsem ji videl, jak se na kazdem kroku chudak bala :-D takze jsem si tim nadelal do bot, ale co naplat.... hra se ji moc libila a me to taky bavilo. Moc jsme se u toho nasmali a opet to splnilo ocekavani. :-)

22.3.2010 10:46:28

Vojtech Musil
To je přesně to co tu hru drží nad vodou. Udělal jsi dobře že jsi slečnu šetřil a hrál jsi tak, aby si mariňáci dobře zahráli. To je pak docela dobrá hra. Pokud ale budete chtít opravdu hrát stylem Doom Master proti mariňákům kdo z koho, nezbyde než sáhnout k drobným úpravám pravidel. Nebo jak to řeším já, slabší hráč, hraje za Doom Mastera (tedy hlavně při hře ve dvou).

22.3.2010 11:44:12

panzer
úplne s tebou súhlasím v prvom rade je zábava a tá je zaručená keď marináci žijú a dokola zabíjajú zombieeeeeeeee :D
Ked chce hrať niekto Doom Master obtiežnosť tak by si asi hráči mali zvoliť s obtiežností ktoré vydalo FFG a tou je tá najslabšia pri ktorej je vážne PJ dosť slabý

22.3.2010 12:56:25

Vybíráme z Bazaru

Keep the Heroes Out
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas