Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

taková menší statistika

Zdravím. Potřeboval bych od vás pomoci. Komu by se teda chtělo. Zajímá mne jak hrajete tuto hru vy. Když jsme začínali, měli jsme na konci partie v balíčku třeba 50 karet a z toho spousta akcí. Dnes je to trochu jiné a často se stane, že partii vyhraju se čtyřmi akcemi. Chtěl bych vědět jaké je to u vás. Chápu, že u různých setů je to jiné a že často hrajete random sety. Ale přesto. Alepsoň pár informací. Tedy kolik karet v balíku, poměry akcí peněz a bodovacích karet + nastínění setu. Chtěl bych si z toho pak vyvodit nějaký závěr. Spousta z vás má nahráno stovky partií, tekže nebude asi problém mi povědět váš nejčastější výsledek. Díky :)
24.9.2009 14:00:01

Elenistar
No dost se to lisi, ale 50 se teda ani nepriblizim. Kdyz je po ruce Kaple, pouzivam ji k vycisteni ruky od medaku a malych bodu, je to vyborna hand-management karta:) Pak hraju s malo kartama. Jinak se vetsinou dostanu tak na 30, kdyz sou k dispozici Vesnice, mam jich dost.

24.9.2009 15:11:38

čistě jen prachy
Hned při druhé hře mě napadla strategie jet půlku hry čistě jen po penězích a zahustit si tak balíček na maximum. Od půlky jet na trojkové a šestkové body. Tedy ani jedna akční karta. Ale třeba při použití zloděje (nebo jak se jmenuje ten, co krade prachy soupeřům) by to občas pěkně bolelo. :)

Na kolik kol zhruba hráváte jednu hru? Myslím, kolikrát se tak za hru dostanete na štych?

24.9.2009 16:11:25

re
Ještě bych rád dodal, že nejsem majitelem rozšíření. Jinak už jsem to taky snížil na max 40 karet. Spíše méně. Pokud je důl tak na začátku ho používám k odstranění mědáků. Podobně používám lichváře. Kapli sme zatím používali výhradně k vyřazení kleteb. Také se mi osvědčila kombinace přestavby se zlaťákem. Díky za tipy a info... a jak by řekl číslo pět, potřebuju informace...

24.9.2009 16:18:42

Taktika
Využívám hodně Jarmark (podle mne je lepší než vesnice), Důl se ze začátku taky hodí, stejně jako Dílna. Přestavba + zlaťák je mé oblíbené závěrečné kombo. Když je ve hře Milice nebo Zloděj tak i z nich něco málo mám, ale neobejde se to bez Hradního příkopu. Hraju na akce (ke konci si místo nich beru 3bodové Vévodství) a zatím mi to vychází, zlaté a 8bodové kupuju ke konci.

24.9.2009 18:09:37

husak
nic ve zlém, ale hrát Dominion bez akcí je jako hrát člověče bez kostky :).

24.9.2009 18:46:17

Kaple
Pokud bude ve hre a ty ji budes pouzivat jen na kletby a souper na medaky a jednickovy body, tak tak na 90% nevyhrajes;)

25.9.2009 10:45:12

Statistika
Včerjsme dali 2 hry se základním setem a všichni měli okolo 40 karet. Jednou jsem zkusil jet čistě jen peníze a body, to jsem skončil někde okolo 30 karet. A vyhrál jsem, i když jsem neměl jedinou akční kartu.

Pak ještě jedna partie s rozložením Interakce,tam bylo karet více. Namíchal jsem si blbý balík, měl jsem asi 7 vesnic ale málo karet přidávajících peníze, takže se mi stávalo, že jsem dal 3-4 vesnice v jednom kombu, ale stejně jsem nebyl schopen koupit Provincii. Takže jsem to po zásluze projel. :D

15.10.2009 08:23:05

Vybíráme z Bazaru

Lords of Middle-Earth - rozšíření War of the Ring
Lords of Middle-Earth - rozšíření War of the Ring
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas