Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Posel a Hrazená vesnice..

..na svet-her.cz ako NOVINKA. Obe po promo karty za 69 Kč. ;)
22.1.2012 18:49:37

Promo karty zdarma
Pokud vlastníte Pobřeží nebo Roh hojnosti v české verzi (tedy s chybnými kartami), můžete je získat zdarma: viz http://www.modernihry.cz/dominion-pobrezi-1rozsireni-p-599.html

22.1.2012 19:08:16

Všechny 4 promo karty a info k Taktikovi
Minulý víkend jsem psal dotaz ohledně chybně vytištěné karty Taktika v CZ verzi. Obratem přišla odpověď:
"S taktikem to vypadá, že nám ho v nejbližší době nevyrobí, jelikož se jedná o malý náklad a tiskárna je velmi vytížená. Pokud se nám to podaří, určitě najdete info na webu."
Na taktika holt použijeme lihový fix (prozatím).

Spolu s dotazem jsem se ptal, jak získat promo karty - Posla a Hrazené vesnice. K emailu jsem připojoval i svou adresu. V pátek jsem měl ve schránce obálku již se všemi 4 promo balíčky - Posel, Hrazená vesnice, Černý trh a Tajná skrýš (Adresa stačila).

Tímto velké díky Albi.

22.1.2012 19:25:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Skrýš a Hrazená vesnice
Dají se někde prosím najít pravidla pro karty Tajná skrýš a Hrazená vesnice ?
Pravidla k promo kartám zde na stažení, obsahují pouze pravidla pro Černý trh a Posla.
Díky

13.4.2012 19:26:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidla pro promo?
Jak pravidla? Prostě ji přidáš ke kartám království a hraješ stejně jako doposud. Nerozumím na co se ptáš ...

13.4.2012 19:53:29

Pelly
No já si všiml, že na BGG jsou pravidla v DOC.
Tajná skrýš: boardgamegeek.com/file/download/60tmd4igjh/BGGDominionPromo2.doc

14.4.2012 10:17:50

ok, řekněmě, že skrýš možná potřebuje osvětlit
překlad:

Skrýš

Skrýš je karta peněz, která po zahrání produkuje 2 mince – stejné jako Stříbrňák. Kdykoliv mícháte svůj balíček, můžete se rozhodnout, kam umístíte jednotlivé kopie karet Skrýš. Nesmíte se však dívat na líc karet ve svém balíčku a podle toho se rozhodnout. Karta Skrýše má odlišný rub, podle kterého poznáte, kde se nachází. Máte-li více kopií karty Skrýš, můžete je umístit k sobě, nebo rozložit kam chcete. Díky odlišnému rubu budete dále vědět, zda se nachází v soupeřově ruce či je uložena stranou díky kartě Přístav (z rozšíření Pobřeží), a podobně.


Ale u hrazené vesnice mi přijde vše jasné. Nebo?

16.4.2012 10:47:27

2Pelly
Díky. Hrazená vesnice je jasná. Ja si jen dělám sám pro sebe stručný přehled karet, tak jsem chtěl mít popisky u všech :-).

16.4.2012 11:19:58

Walled
mám ti nějaký vymyslet, abys neměl pocit, že sis to vymyslel sám :)

16.4.2012 11:55:14

2 Pelly a neslo by tohle prosim ... ;-)
Walled Village — ACTION
Cost: 4
Text: +1 Card
+2 Actions
At the start of Clean-up, if you have this
and no more than one other Action card in
play, you may put this on top of your deck.
Description: When you play this, you draw a card
and can play two more Actions this turn. At the
start of your Clean-up phase, before discarding
anything and before drawing for next turn, if you
have a Walled Village in play and no more than two
Action cards in play (counting the Walled Village),
you may put the Walled Village on top of your
deck. If the only cards you have in play are two
Walled Villages, you may put either or both of them
on top of your deck. Walled Village has to be in
play to be put on top of your deck. Walled Village
only checks how many Action cards are in play
when its ability resolves; Action cards you played
earlier this turn but which are no longer in play
(such as Feast from Dominion) are not counted,
while Action cards still in play from previous turns
(duration cards from Dominion: Seaside) are
counted, as are Action cards that are in play now
but may leave play after resolving Walled Village
(such as Treasury from Dominion: Seaside).

18.4.2012 12:04:25

No vida :)
Není problém, za chviku to postnu

18.4.2012 12:34:37

Hrazená vesnice
AKCE, cena: 4, text: +1 karta; +2 akce; Pokud nemáš na začátku úklidové fáze ve hře více jak dvě akční karty (včetně této), můžeš tuto kartu dát navrch tvého dobíracího balíčku.
Popis: Když zahrajete tuto kartu, doberte si kartu ze svého dobírácího balíčku a můžete zahrát další dvě akce. Pokud nemáte na začátku své úklidové fáze – tedy před odložením jakékoliv karty a před dobráním pro další kolo – ve hře spolu s Hrazenou vesnicí více jak jednu další akční kartu (tedy dohromady dvě), můžete dát kartu Hrazené vesnice navrch svého dobíracího balíčku. Pokud máte ve hře pouze dvě Hrazené vesnice, můžete navrch vrátit jednu nebo obě. Abyste mohli kartu Hrazené vesnice vrátit navrch balíčku, musíte ji nejprve zahrát. Pro hraní karty Hrazené vesnice je rozhodující, kolik máte akčních karet ve hře; akční karty, které jste v tomto kole zahráli, ale nenacházejí se ve hře (například Hostina ze základní sady), se nepočítají; zatímco karty, které jste zahráli v předchozím kole a zůstaly ve hře (dlouhodobé karty z Dominion: Pobřeží), se počítají, stejně tak, jako se počítají akční karty, které jsou ve hře v okamžiku posuzování karty Hrazená vesnice, přestože hru mohou poté opustit (například Pokladnice z Dominion: Pobřeží).

18.4.2012 13:30:29 | Upraveno autorem (porovnej)

2 Pelly
Uff to byla rychlost. Moc díky.

18.4.2012 13:53:52

2BB
ale vůbec ne. Musel jsem do toho ještě trůnit na porcelán a zkontrolovat provázanost na další pravidla. Psal jsem to rovnou do formátu, abych to mohl poslat Caulymu, takže pochvala za rychlost naní na místě. Navíc při tom jěště pracuji (to je překvapení), takže hodina nic moc ...

18.4.2012 14:02:33

Vybíráme z Bazaru

East India Companies
East India Companies
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas