Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak se libi?:)

Docela me prekvapuje, ze kolem tak vyborne hry, jakou dle meho nazoru Dominion je, neni na Zatrolenkach jeste diskuze. Tak co, kdo hraje, jak se libi a tak?:) Ja hraju nazivo i na Brettu, oboji se mi libi fakt hodne a uz ted jsem zvedav na rozsireni:)
5.4.2009 12:52:24

dominion
no já čekám na českou verzi, její ohlasy a česká pravidla :)

5.4.2009 13:48:58

Beholder
Cely se to trochu zdrzelo, bude to asi az v cervnu:) Ale podle me je na co se tesit, me se ta hra libi moc. I kdyz hraju hlavne na netu, bo se mi nechce porad michat:)

5.4.2009 14:10:32

Naucit
Ostatne klidne nekoho hru naucim, ma to snadny pravidla a na BSW je to zpracovany pekne...

5.4.2009 14:13:08

Taky hraju
propadl jsem tomu hned po pár hrách. Teď to taky hraju spíše na Brettu, jak napsal Aneken to míchání někdy ubíjí. Hlavně na BSW jsem potkal lidi co to opravdu umí a pochopil jsem využití mnoha karet, jejichž využití mi nějak nedocházelo...třeba Chappel :-))

5.4.2009 16:22:16

Lumir
Jj, Chapel a hlavne Remodel jsem zacal hart az na BSW. Remodel jsem podcenil, je to v zaveru hodne silna karta...:)

5.4.2009 16:52:16

hm, ja akurat nemam rad
hry, kde hrac obraci v svem tahu celej svuj balicek (+/-) a nakonec to beztak nevyhraje. jen to zdrzuje hru a to mne pak nebavi. ale inak hra se mi libi, len hold to chce i spravny hracsky kolektiv. aspon pro mne

5.4.2009 18:07:59

moc líbí :)
měl jsem možnost díky Lumiriusovi zkusit Dominion na "živo" a dneska jsem si zkusil 2 partie na brettu a hra se mi hodně zalíbila, je to strašně návykové :). Nevěřícně jsem kroutil hlavou jak týpek na brettu protočil celý balíček najednou a koupil 2 šestkové body :)...

Jak to vyjde česky určitě kupujem :). Btw co rozšíření budou taky později přeložená? Předpokládám, že to záleží na uspěšnosti prodeje v ČR

3.5.2009 20:21:11

Beholder
Ja uz mam na Brettu pres 100 partii a porad me to neomrzelo. Rozsireni vypadaj zajimave, nejsou to jen nove karty, ale v zasade i mechanismy, hlavne v tom druhem. Myslim, ze se to chytne a rozsireni v cestine bude;)

3.5.2009 22:58:04

grrr
witch je pěkná bitch :(...sorry za ten slovník, ale nic jiného mě nenapadlo a hezky se to rýmuje :)

3.5.2009 23:12:23

wow
v tom Dominionu jde fakt čarovat když to člověk umí, taktika - s pomocí chapel vyhazovat coppery a estaty a skoupit všechny markety, které vytáhne naráz v jednom kole a koupí province...tohle mě fakt dostalo :)

3.5.2009 23:51:17

Beholder
JJ, jde to hrat spoustou zpusobu a s random setem nebudou dve hry stejne, coz je super.

4.5.2009 11:46:00

Aneken
ja už snad nic jiného jak random sety nehraju. Nováčkovi ukážu Basic a pokud je to třeba zkušený hráč tak žádné předkonstrované balíky ani na něj nevytahuju.
Brett je super v tom že nemusíš míchat karty. To mi připomíná, připisuju na seznam her do Štok :-)

4.5.2009 14:01:22

dominion na brettu
začínám být mírně závislý...to není dobré :))

4.5.2009 14:52:37

Dominion na brettu ( i na stole :) )
jsem z téhle karetky čím dál více nadšený. Mám odehraných nějakých 90 partií (úspěšnost nic moc, asi 36 %), ale nemůžu si pomoct ta hra je prostě bomba. Tolik strategií kolik se v každé partií nabízí...návykovost (i když to po 3 partiích vypnu, mám za 5 minut zase chuť hrát a někoho porazit :) ). Já to nechápu, dyť je to obyčejná karetka :))

31.5.2009 17:52:19

to je ono...
co tu hru v Essenu tenkrát vytáhlo tak nahoru, ale časem příjdeš na nejosvědčenější komba. Nemám toho tolik nahraného hra se mi moc líbí, ale už jsme se setkal s lidma co si to zahrají už jen na tom Brettu.

1.6.2009 07:24:57

Lumirius
no mám trochu strach z toho, že jak to koupíme, tak se mi to nebude chtít hrát na stole. Dopadl tak třeba Yspahan, na PC proti počítači mě to bavilo hodně, pak jsme to koupili a já byl tou hrou znechucen, protože jsem najednou viděl jak se všechno počítá a tak a nebyl jsem spokojený s vyvážeností různých strategií, čehož jsem si na PC nevšiml, protože hra trvala 5,10 min :). To samé Sankt Petersburg, na PC mě celkem chytl, ale raději jsem ustoupil od koupě :). Portoriko jsem na PC taky rád hrával, na stole ho už vůbec nemusím (hlavně teda ve dvou, to je o ničem). Doufám, že Dominion tak nedopadne a zahraju si ho rád s přítelkyní i na stole

1.6.2009 10:32:12

Lumir
Ja si to zahraju rad i nazivo, problem je s casem. Mam ho malo, proto radej hraju pres Brett, ten rozdil je vyraznej. Jinak pritom hraju rad hlavne nazivo...

1.6.2009 12:09:15

Datum českého vydání
Nevíte někdo, kdy má vyjít česká verze?

5.6.2009 10:10:27

cz
Poslední info je to, že ho chce vydavatel představit na jakési akci na začátku července...

5.6.2009 11:11:22

dneska
mi v jedné hře tak krásně přišly karty že jsem měl 25 peněz na nákup a asi 5 nebo 6 buyů :). Kdyby to bylo možné koupil bych 3 šestkové body naráz (bohužel byly už jen 2), asi to pro zkušené hráče není nic neobvyklého, ale pro mě (ještě skoro amatéra, jak to někdy na brettu sleduju :) ) to bylo teda něco :)...ta hra mě snad nepřestane nikdy překvapovat

10.6.2009 22:20:18

Beholder
No 25 je hodne, ono taky dycky zalezi na tom, jaky jsou tam k mani akcni karty, nekteryma to jde hodne kombit, s nekteryma naopak skoro vubec a musis hodne investovat do minci, aby se ti aspon tech 8 seslo:)

11.6.2009 10:23:59

aneken
no hodně mincí a trůnama napumpované festivaly a myslím že i woodcuteři :) a další karty jsem myslím lízal labolatořemi, ale už se přesně nepamatuju, jen vím že tam šli snad 3 nebo 4 trůny :), ale byla to celkem náhoda, že to tak hezky přišlo...

11.6.2009 10:27:37

prozradí mi někdo
k čemu je dobrá karta Chancellor? Něják jsem zatím nezjistil smysl jejího využití a ani jsem ji neviděl nikoho hrát.

12.6.2009 21:25:53

Chancellor
Precti si How to Use the Chancellor in Dominion na http://www.ehow.com/how_4612773_use-chancellor-dominion.html

13.6.2009 05:53:20

Sodovka
Dík, zajimavý odkaz..., ale asi nezměnil můj názor, (a zřejmě i všech na brettu, protože jsem to fakt neviděl ještě nikoho hrát) že to je nejslabší karta a spíše do počtu...

13.6.2009 10:56:04

Vybíráme z Bazaru

Duna: Imperium Uprising vyšperkovaná
Duna: Imperium Uprising vyšperkovaná
Akt. cena: 6000 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas