Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz k pravidlům akce

1)Když vyložím více trhů najednou třeba pět mohu si pak ve fázi nákupu přivlastnit všech pět virtuálních mincí?

2)Dále když vyložím kartu trh která mi říká že mám +1akci tu musím splnit hned? A nebo když nemám na další kartu akce v ruce a trh mi umožní vzít si +1 kartu a právě tu bych mohl použít jako akci. A nebo je to myšleno tak že když nemám po vyložení karty trh ihned v ruce akci můj tah akce skončil a jdu na nákupy.
24.12.2009 23:35:05

Braveheart
1) ano

2) Karty se řeší vždy postupně, tak jak je to napsáno s tím, že akce se kumulují a je třeba si pamatovat kolik jich ještě máš (popřípadě to klidně zahrát nahlas). Tzn. že když zahraješ Trh, tak si lízneš kartu a můžeš hrát další akci a navíc máš jednu virtuální minci k nákupu a ještě k tomu můžeš nakupovat 2x (1x normálně a 1x za trh). Tedy když je ta líznutá karta akce můžeš ji díky trhu, který ti umožnil hrát ještě jednu akci, zahrát.

25.12.2009 00:07:43

...
zahrát nahlas=říkat nahlas :)

25.12.2009 00:08:14

=o)
Super tak je vše OK děkuji za velice rychlé vysvětlení i o půlnoci. Tomu říkám fakt rychlost.

25.12.2009 00:37:18

akce
Dle diskuze v jiném vlákně (ohledně trůního sálu) jsem zjistil, že to asi hrajeme špatně a přitom je to tak jednoduchá hra =).
A) Doteď jsme to hráli následovně (uvedu na příkladu):
V ruce:Vesnice (+1 karta, +2 akce), kovárna (+3 karty), zbytek mince
- Vyložím vesnici
- líznu si kartu mince
- musím vyložit dvě karty akcí (a tady je asi ta chybička)
-mám pouze kovárnu - tudíž vyložím pouze ji
- nalížu si 3 karty (my jsme hráli, že i kdyby mezi nimi byla karta akcí tak ji nemůžu zahrát, protože jedno z pravidel zní, že musím zahrát všechny pokyny na kartě, než můžu zahrát kartu další, tzn. že mi 1 akce z vesnice propadne, protoože jsem ji v době hraní +2 akce neměl v ruce)
Je to špatně?

12.6.2011 15:36:59

sasa
...my to taky tak hrajeme, jak píšeš.

12.6.2011 15:54:17

sasa
je to špatně. Musíš splnit všechny pokyny v textu karty. +akce, peníze a nákupy se ti kumulují. Takže pokud si po smithym přibral nějakou akční kartu, tak si ji mohl zahrát (díky vesnici).

EDIT: smím vědět za co mám to mínus?

12.6.2011 16:05:14 | Upraveno autorem (porovnej)

No jo
Beholder má pravdu. Vzal jsem si do ruky pravidla a na stránce 7 v sekci "Příklad" je to uvedeno jako 2. příklad, kde dobranou akční kartu hráč zahrává.

12.6.2011 16:15:51

Deth + Beholder
...máte pravdu, chlapci :-)

12.6.2011 16:29:16

+karty
Ten příklad v pravidlech jsem našel právě taky, ale mátla mě věta z pravidel, že se musí nejdříve zahrát všechny pokyny na kartě.
Můžu tedy teoreticky (teď nevím proč bych to dělal) si nakumulovat i počet karet, které mám brát. To znamená, že bych si je do ruky nabral až najednou. Např. po zahrání druhé kovárny, bych si teprve vzal 6 karet?
to beholder: PS: já ti dal plus :=)

12.6.2011 18:05:26

sasa
Nevím přesně jak to myslíš, ale spíše se nabíbí ta odpověď: proč bys to dělal :), protože je vždycky lepší hned vědět co přibereš. Takže brát hned jak ti to "přikazuje" karta

Edit: ok, netřeba za to dávat plusy, jen jsem objasnil pravidla, spíše jsem nechápal od někoho to mínus. Ale to je fuk :)

12.6.2011 20:12:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Loděnice (druhé vydání) - nové
Loděnice (druhé vydání) - nové
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas