Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dominion Tour

Nemáte někdo tušení co je s těmi stránkami? Od 15. ledna co se objevila novinka o turnajích po ČR na frodových deskových hrách a webu http://www.dominiontour.cz/ se stále marně pokouším na ty stránky dostat :). Prakticky jsem je ještě neviděl.
17.1.2010 11:52:29

Beholder
Ja jsem se na ne dostal v pohode, jen me trochu vadi, ze u vetsiny mest jeste nemaji vypsany terminy, a to ani kdyz se turnaj blizi...

17.1.2010 12:43:52

taky nejedou
včera o nich mluvil Cauly v Kopřivnici na Dominion turnaji, ale smoola, nejedou. :-(

Mimochodem, skončil jsem na děleném desátém místě z 24 účastníků, včetně studentů ZŠ. Bída, co?

17.1.2010 12:53:07

aneken
hmm a v jakém prohlížeči? Mě nejedou v Opeře ani v IE, mozilla se mi kvůli toho instalovat nechce.

17.1.2010 13:05:55

Co se dá s Dominionem podnikat
Tak já se na ty stránky normálně dostanu v exploreru...jsou pěkně udělané, zajímavá myšlenka....je fakt, že s Dominionem se dají dělat pěkné věci, my teď máme doma rozehranou Dominiovskou ligu, ve čtyřech hráčích, čtyři kola každý s každým, každé kolo se hraje se stejným balíčkem, každý hráč vybírá balíček pro jedno kolo, za vítězství 2 body, remíza jeden, a aby bylo pořád o co hrát, hraje se i na skóre (získané body) a protože Dominion nezabírá moc místa, máme rozloženou hru nechanou na stole a vždycky když je volná chvilka, něco odehrajeme...a aby byla motivace větší, hrajeme i o ceny....prostě paráda

to husak: až budeš mít někdy chvilku, pošli bližší info o turnaji

17.1.2010 16:13:57

konečně
už to jede...

17.1.2010 16:25:49

...
tak jsem se přihlásil do Ostravy, tak jsem zvědav co se bude dít :)

17.1.2010 16:27:59

První díl Dominion Tour - Kopřivnice
No co vám budu povídat? Poprvé v životě jsem zažil předávkování deskovkami.

Pátek večer v 18h se začalo volným hraním. Konečně jsem si vyzkusil Dixit a Bluff. Kromě nich jsem se nechal na hlavu porazit od 12-letého klučiny, kterému jsem vysvětloval Smallworld. Jelikož jsem tam byl s dětma, odjížděli jsme v 0:30 a u některých stolů se ještě hrálo.

Sobota byla ve znamení Dominionu. 24 účastníků, 8 stolů po 3 lidech. U všech stolů se hrála stejná sada karet. Bodování 4-2-1. Hrálo se na 5 kol a ani jednou nebyla vylosována vesnice! Myslím že to mnoho z nás celkem rozhodilo, protože se nedala jet taková ta prvoplánová strategie.

Cauly a Deli měli vymyšlen celkem pěkný systém postupu účastníků, kdy vítězové šli hrát spolu a ti méně úspěšní taky.

Získal jsem 2-4-4-1-1 a skončil na desátém děleném místě. Celý turnaj vyhrál klučina který si odnesl i cenu pro nejúspěšnějšího účastníka do 15 let.

Okolo půl třetí bylo vymalováno, atleskáno vítězům a do večera se ještě hrály a zkoušely další hry. Doma už jsem ani neměl chuť si něco zahrát.

17.1.2010 19:50:11

husak
pěkný...Cauli s Delim to měli celkem pěkně zorganizované už na turnaji v Korunce co byl na podzim v minulém roce a tím že se teďka hrála u každého stolu stejná sada to ještě vylepšili, to byl dobrý nápad.

Moc se těším zase na ostravský turnaj v Korunce v květnu v rámci Dominion Tour.(snad mi do toho nevleze nějaká zkouška :( ). Celkově mě to potěšilo ty turnaje, Dominion tohle potřeboval jako sůl :)

ad tvoje 10. místo: z toho si nic nedělej, já skončil taky 10. tenkrát v Korunce a to nás hrálo jen 18. :), ale přítelkyně byla druhá a co je doma to se počítá :D. Hlavní je že ses (předpokládám) dobře bavil, stejně jako já před tím ;)

17.1.2010 20:14:43

snad někdy příště
Zajímavé, o to víc mě mrzí, že mi to nevyšlo, ale člověk nemůže mít všechno a nemůže být všude....tak snad někdy příště...

17.1.2010 21:07:03

Kopřivnice
Jo turnaj to byl vydařený. Cauly Junior nás roznesl na kopytech. Druhý byl kdysi náruživý "magicář" Tomáš a třetí byl Marek který hrál dominion tak 9x u piva :-)) Takže to není o tom kdo má kolik nahraných her a taky se na tomto turnaji ukázala síla Knihovny. Neboť ve 4 hrách z 5, byla na stole Milice a Knihovna se ukázala jako skvělý náběr.

18.1.2010 07:13:48

Ostrava - Korunka - květen
to je malý nebo velký turnaj?

18.1.2010 15:01:30

Beholder
Nejspíš velký, ale zřejmě bude záležet na počtu lidí.

18.1.2010 21:57:18

E.cartman

Dominion v Kopru
Ad. Lumirius: 2. Tomáš je stále náruživý magikář. Třetí marek hrál dominion víckrát, ale je fakt že do mých 460 her mu chybí hodně, a mě chyběla jedna karta do 50 v balíčku... a tím v podstatě ke třetímu místu . Nakonec jsem skončil sedmý.

Jo a nezapomínejte na to, že v tom nemá prsty jen korunka, ale i kopřivnický DDM. Jinak turnaj úžasný jako i další deskohraní.

23.1.2010 14:59:36

velice stručný komentář k turnaji v Korunce
Zaskočení: velice slabá účast

Překvapení: první 3 kola se hrály přednastavené balíky co jsou na konci v pravidlech hry. Ač jsem zvyklý na random set, tak jsem paradoxně všechny kola s přednastavenými sety vyhrál, ranodomy se mi nedařily :(

Rozhořčenost: Vůbec jsem něměl celou dobu přehled kdo jak na tom je (výhry, body), buď jsem si toho nevšiml nebo to prostě pořadatel nezobrazoval, na rozdíl od minulého čistě Korunkovského turnaje, kdy bylo po každém kole jasně na plátně vidět kdo má kolik výher, kolik dostal kdo v každém kole bodů a průběžné pořadí. Rovněž ze závěrečné tabulky jsem nic nevyčetl jen pořadí a imho ne zas tak důležité procenta, body tam buď nebyly nebo byly nepřehledé. Prostě a jednoduše, chybělo mi nějaké přehledné zdůvodnění proč je každý hráč na té pozici, na které je.

Záhada: Vůbec jsem se za celou dobu nepotkal v jedinném kole s těmi co skončili na 1. a 2. místě.

Zklamání: Těsně mi uteklo umístění na bedně o proklatých 1,08% :)