Dobyvatelé vesmíru

xxxxxxxxoo hodnoceno 501x (Seznam vlastníků)

Dobyvatelé vesmíru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PC verze - hraní

Jak vám jde RftG?
Zkouším ji ve 4, ale ještě se mě nepodařilo ani jednou vyhrát. Mám tak max kolem 20 bodů, přičemž AI vyhráva tak s 35-40 body. Jednou se mě spíš omylem podařilo 29.
Ale je fakt že AI má občas taky rozptyl od 15-30 bodů.

Případně nějaké strategie?
6.9.2009 09:46:34

No,
včera super úspěch - byla jsem druhá ze čtyř! =)
A jednu hru jsem celou dobu vedla a prohrála až ve třech posledních kolech, kdy AI seslal třikrát spotřebu a produkci, takže nahrabal strašné množství bodů...
Jinak beznadějně poslední... =)

6.9.2009 09:54:26

strategie
Taky jsem docela dlouhou dobu dostával na zadek. Potíž je (jak jinak taky :)) ve špatné nebo dokonce vůbec žádné strategii. Je důležité sakramentsky přemýšlet, co mi karta, kterou se chystým vyložit, přinese. Jak mi pomůže dodržovat zvolenou strategii, jestli mi výnosy z ní vyváží cenu, kterou jsem za ní musel zaplatit, atd. Pokud si člověk před zahráním karty dobře rozmyslí "jak mi tato karta přinese body", hned se hra výrazně zlepší. :) Častá chyba začátečníků je v tom, že karty flákají na stůl jen tak, bez většího přemýšlení, v lepším případě podle toho, kolik VP jim na konci vynese (což není nejdůležitější kritérium).

Jinak vcelku pěkný článek rozebírající jednotlivé možné strategie v Race je (klasicky) na BGG: http://www.boardgamegeek.com/thread/295249. Četl jsem z něj jen úvodní popis čtyř základních možných strategií ve hře s dalšími tipy, na víc jsem neměl chuť, ale je to napsáno dost rozumně a mělo by to pomoct.

6.9.2009 10:31:39

PC
Zdravim, vyhral jsem nekolikrat, ale v pomeru k poctu proher je to zanedbatelne. Hral jsem hlavne ve dvou, pokrocilou variantu.
Jednu remizu a jednou nejtesnejsi vitezstvi za celou dobu hrani rftg a to o jednu kartu na produkcni planete.

Nekolikrat se mi stalo, ze jsem mel treba 48 bodu a on me predbehl v poslednim kole o 2,3 body. Jinak rozptyl bodu PC neberu za dulezity. Bezne nahraju tak neco mezi 30 az 40 body. Kdyz nahraji nad 40 tak to uz povazuji za lepsi vysledek. Nad 50 je hodne dobry a jednou jsem dal nad 70. Ale to bylo s prvnim rozsirenim. Pritelkyne jela na bojovky a ja na produkci. Nakonec jsem produkci vygeneroval asi pres 20 bodu. Nicmene za bodovaci tabulky z rozsireni jsem mel asi 12 bodu nebo tak nejak. Bez nich by to bylo neco pres 60 bodu, coz je taky hodne dobry.

Obcas jsem zazil hry, kdy jsme nahrali mezi 20 - 30 body. Proste celkovy zisk z planet maly a vycerpaly se VP v poolu pri spotrebe.

6.9.2009 16:35:39

Parxel
No jo, já hraju ve 4, základní verzi. Tam těch bodů je holt míň a rychlejš se skončí protože VP se rychleji rozeberou.

Rozptylem PC jsem myslel to, ze ve hre pri 4 ma AI 3 sance uhrat ja jen 1. A je videt ze nekdy se jit to nedari, ale z tech 3 pokusu ji minimalne jeden vyjde (treba na zacatku da spotrebu bez toho ze by cokoliv mela a jen doufa ze se ji podari postavit nejakou vyhovujici planetu).

6.9.2009 21:43:07

pat
Právě jsme se s AI dostali do patu :-))

Green starts with Old Earth.
Blue starts with New Sparta.
Red starts with Epsilon Eridani.
Green chooses Produce.
Blue chooses Consume-Trade.
Red chooses Produce.
Green chooses Produce.
Blue chooses Consume-Trade.
Red chooses Produce.
Green chooses Produce.
Blue chooses Consume-Trade.
Red chooses Produce.
Green chooses Produce.
Blue chooses Consume-Trade.
Red chooses Produce.
Green chooses Produce.
Blue chooses Consume-Trade.
Red chooses Produce.

7.9.2009 08:49:49

Blahopreju...
...vsem co hrjai a vyhravaji - ja jsem si zkousel nekolikrat verzi pro dva (pokrocila, bez exp.), a jestli je hrani deskovek na pocitaci jako samohana, tak tohle je pro masochisty. Nejlepsi skore bylo asi o dva body za pocitacem, a to jen proto, ze mi pralo stesti.

7.9.2009 16:45:10

dojmy
No tak nejak nevim. Ted jsem si v praci dal zase zkusmo 2 hry. Vsechny pro 2 hrace advanced varianta bez exp. No bohuzel jsem ani jednou nevyhral. Posledni hra 58-50 pro AI.:) Kruci bud jsem opravdu takovej ignorant nebo mu to proste ted nejak chodilo. UZ jsem nekolikrat vyhral, ale pocet proher prevazuje. Ja uz si pripadam, ze to snad vubec neumim a jen tak nahodne klikam:)))Ne vazne..takhle AI se povedla.

7.9.2009 17:25:14

no nevím
AI hraje určitě slušně, ale zas tak extra bych ji neglorifikoval. :) Zrovna Race není hra, kde by měl buď počítač nebo člověk výrazně větší šance (na rozdíl od jiných her, kde dává počítači jeho výpočetní síla obrovskou výhodu, tak tady ji nemá). Já třeba v té PC verzi za poslední týden odehrál spoustu her (předtím jsem jich měl tak maximálně 20 a moc jsem to neuměl) a dost jsem se zlepšil, jde to vidět na bodech. Chce to jenom trénink a trpělivost. :)

7.9.2009 17:55:39

to Longshanx
Me to zezacatku take moc neslo,ale po nekolika hrach s PC jsem se zlepsil a parkrat jsem ho vymet. Hraji pouze pokrocilou hru pro 2 hrace. Take se mi nekolikrat stalo ze me predbeh o par bodu a mam takovy pocit ze to uplna nahoda nebyla. Chce to hrat opravdu hodne pozorne a promyslet kazdy tah.

Vcera jsem zkousel pokrocilou variantu pro dva s rozsirenim imperium vs. rebel a tam jsem dostal nekolikrat pekelne na budku, treba i o dvacet bodu. To se mi v zakladu nikdy nestalo.
Jenom jsem zatim poradne nepochopil jak je to s tim obsazovanim nepratelskych planet asi to bude chtit poradne procist pravidla.

8.9.2009 09:17:41

pravidla
dají se někde sosnout pravidla? jsem si to chtěl včera na komplu zkusit ale moc jsem se nechytal, přecejen hrál jsem to jen jednou a už si to nějak nevybavuju.

18.12.2009 09:54:01

paladin91
Dají, stáhnul jsem je celá v EN. Myslím, že to bylo na stránkách RIO Grande Games. O České verzi nevím.

http://www.riograndegames.com/games.html?id=240

18.12.2009 10:00:20

to parxel
diky, tohle mi stačí.

18.12.2009 10:09:04

Pravidla
Pokud myslíš pravidla DV tak je má Albi vystavené spolu s ostatními zde: http://www.modernihry.cz/products_files.php

A konkrétně Dobyvatelé se dají stáhnout: http://www.modernihry.cz/files/dobyvatele%20CZ%20LoRes.pdf

18.12.2009 12:19:03

re
Konečně jsem taky nainstaloval a odehrál cca 20-30 partií.
Problém s AI tady vidím v tom, že AI hraje za všechny fiktivní hráče společně proti hráči lidskému, tedy volí své akce tak, aby se AI hráči podporovali navzájem a to mi přijde nehratelné. DV je moje oblíbená hra a nejsem rozhodně zelenáč, ale tři soupeři mi přijdou neporazitelní. Naopak Advanced hra ve dvou je vyrovnaná a dá se i docela dobře vyhrát.

25.1.2010 11:19:28

Eyron
Ve více hráčích jsem měl taky dost problémů. Jak jsi přišel na to, že AI hraje 3 proti jednomu? O téhle variantě jsem nepřemýšlel. Faktem je že ve dvou jsem ho dostal, byť s obtížemi, ale přece, kdežto ve více hráčích jsem moc nechytal.

25.1.2010 11:30:54

re
Ono se stačí pozorně dívat, jak AI hraje, čirou náhodou vždycky jeden zahraje akci, které se zázračně hodí tomu druhému (hlavně produkce, někdy i průzkum, osidlování nebo výzkum)

25.1.2010 13:48:14

Eyron
Odehral jsem docela dost partii a nemyslim si, ze by to tak bylo udelane, prestoze obcas jsem koncil hru s temer stejnym pocitem. Nejradeji hraju se 2 AI, myslim, ze vyhravam tak 1/3 her.

Algoritmy jsou zalozene na neuronove siti a verim tomu, ze voli to, co je z hlediska koncoveho vysledku nejpravdepodobneji ta nejlepsi volba. K tomu AI posuzuje i to, jak bude hrat druha AI, ale take lidsky protihrac. Coz samozrejme opet dokaze posoudit pouze podle svych postupu a bez znalosti karet na ruce protihrace. Parkrat uz jsem se dostal i do situace, kdy obe AI ocekavaji, ze ja budu volit nejakou konkretni akci (napr. Settle a davaji proto Consume v ocekavani vylozeni windfall sveta) a jsou schopni to zopakovat nekolikrat za sebou, kdyz se ja z jejich pohledu chovam "nelogicky".

25.1.2010 16:53:53

Poradí někdo?
Mám dotázek (a časem jich možná bude víc).S Dobyvateli začínám, tak jsem chtěla potrénovat na PC, ale někdy jsem chováním hry zaskočena, tak nevím, jestli hraju dobře. Např. pro fázi spotřeby mám tři vylepšení. PC mi ale dovolí použít jen jedno z nich, to které zrovna použít nechci. Myslela jsem si, že si můžu vybrat, ale jak se to dělá? :(
A další věc - mám vyloženu Alfa Centauri, která by mi měla slevovat při fázi osidlování, ale nic takového se neděje, platím plnou cenu... Co s tím?

11.10.2010 08:53:50

ikri
To je zvláštní, máš staženou poslední verzi? Mně při spotřebě vždycky nabídne, kterou spotřebu chci využit (vpravo od nabídnuté spotřeby je šipka, kterou se dá změnit na jinou). Slevňování funguje nějak zvláštně, nemám teď možnost si hru pustit, ale je to tuším tak, že můžeš zaplatit jak plnou, tak slevněnou cenu.

11.10.2010 09:04:33

Spotřeba
No, mám ji staženou chvilku, tak by měla být nová. Sice jsem přišla na to, že když zvolím "spotřebovat všechno zboží", tak ho spotřebovávám postupně a můžu si vybrat, které zboží spotřebuji, ale nabízí mi to samo vylepšení - např. "vyber zboží, které chceš zkonzumovat pomocí..." - jenže já zrovna tohle vylepšení použít nechci, protože jich mám dost a chci použít jiné.
A s tou slevou jsem zatím na nic nepřišla

11.10.2010 09:10:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Hurááá
Tak už jsem se to zřejmě naučila obsluhovat.
Hrála jsem asi 4x nebo 5x ve 2 a z toho třikrát jsem ho rozdrtila,juhůůů,teď naposled jsem si řekla, že to zkusím skrz vojenskou sílu a vyhrála jsem 39:37. Ale měla jsem toužebně očekávanou "Rebel homeworld" za 7 bodů :). Tak snad to není začátečnický štěstí a opravdu se to naučím,trochu jsem z toho měla obavy.

12.10.2010 10:09:06

PC
Tak jsem si po delší době zase zahrála RftG a zaznamenala nějaké úspěchy,které jsem si hned musela zanést do statistiky :)
V jedné hře jsem končila se 6ti kartami na stole a 29ti body, i když jsou větší borci, tak to potěšilo - ale PCměl bohužel o bod víc...
V další hře jsem srovnala rozdíl z 22:8 na konečných 33:33 :) Uf!
No a nakonec, což se mi moc líbilo, jsem měla 46 bodů jen za vyložené karty - ani jeden chip. Bohužel - PC měl 48 :) . Jinak jsem i vyhrávala, ale výsledky tak nezaujaly.
Pořád mi tak nějak vyvstává otázka, proč máme vždycky plus mínus stejně bodů? Ještě nikdy jsem to nějak dramaticky neprojela, většinou je to tak o tři body, které nažene v posledním tahu. Má někdo vysvětlení? :)

25.1.2011 20:14:53

PC
Rozhodně Pc verzi neodsuzujte - minimálně na prozkoušení strategie a na osvěžení paměti je to výborné. Ke hře samotné (rozuměj ne PC) jsem se dostala teprve nedávno a díky Eyronovi se mi povedlo trochu pochytit i pravidla, ale jelikož v okolí není nikdo, kdo by dobyvatele hrál, musela jsem je nejprve pořádně pochopit, abych mohla vysvětlovat pravidla sama a zaučila si protihráče :) . A přesně s tímto cílem jsem zasedla k PC verzi. A nejsem zklamaná - po asi peti úvodních hrách, které člověk hraje jen proto, aby si hru "ochytal" si osvojíte většinu kartiček a pokynů a konečně začínáte budovat nějakou taktiku. Poslední hru na dobrou noc jsem vyhrála 23:30, ale co je důležitější - pochopila jsem snad všechny finesy této báječné hry. :)

7.11.2011 21:57:25

povedný kousek
nedávno se mi povedl povedený kousek: Za A. T. I. (Alien tech institut) jsem získal 20 VB! :) 2 produkční a 6 prémiových planet. Celkově výhra s 67 body (a to pouze dva za spotřebu :)) Dal jsem shot ke schválení, ale má špatné rozlišení, tak uvidíme, jestli nakonec projde.

Hra ve dnou s rozřířením 1 a 2

16.8.2013 10:05:01 | Upraveno autorem (porovnej)

another fine score
2 hráči, bez rozšíření: 70 bodů (soupeř 36)

(strategie: odvoz ve velkém
na stole: 12 VB
odvoz: 33 VB
šestkovky: 25 VB)

Karty: Ztracená kolonie Země, Investiční úvěr, Umělecká kolonie, Nový Vineland, Spotřebitelské trhy, Planeta drahokamů, Asociace volného obchodu, Zóna komet, Galaktická renesance, Planeta uprchlíků, Schodkové výdaje)

9.9.2013 15:18:22

Vybíráme z Bazaru

Star wars: unlimited jedi set
Star wars: unlimited jedi set
Akt. cena: 90 Kč
Končí za: 10 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas