Dixit 2 Quest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Dixit
Dixit Odyssey
Dixit: Journey
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Asterion Press
Hobbity
Lautapelit.fi
Libellud
Autoři: Jean-Louis Roubira
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Samostatně hratelné ?

Mám dotaz na Dilli (protože tady uveřejnila fotku karet), nebo na někoho, kdo ví co je obsahem krabice. Je Dixit2 samostatně hratelná bez toho, abych musel mít základní Dixit? Nemyslím teď průběh hry (to vím, že jde jen o karty), ale myslím tím přítomnost žetonů, králíčků a herního plánu v Dixit2. Krabice je vizuelně menší.
11.3.2010 11:51:52

kren
Co jsem četl tak právě králíčci a plán chybí.

11.3.2010 11:54:40

DD

BGG
Na bgg to presne pisou na zacatku popisu hry.
[citace]
Stand alone game and expansion for Dixit. 84 new cards with paintings that can be used on their own or with those from the base game.
The game will not contain scoring board and tokens, but it will be packed in a smaller box in which it will be much easier to take it on a trip.
[/citace]

Takze je to takove troska divne vyjadreni, protoze je to sice samostatne hratelne rozsireni nicmene ani zetony ani plan tam nejsou.

11.3.2010 11:54:56

...
Trošku mne totiž zmátla věta v popisu na BGG:

The game will not contain scoring board and tokens, but it will be packed in a smaller box in which it will be much easier to take it on a trip.

11.3.2010 11:56:18

kren
Ano, krabice je mensi a jsou v ni jen karty (84), nikoliv zetony a dalsi veci. Samostatne hratlene by to tak v zasade pri trose snahy bylo, ale je lepsi mit i zaklad Dixit.

11.3.2010 11:57:02

to Sydo
A ty žetony s číslama tam jsou? Jinak ty králíky a desku nepotřebuju, protože místo toho může každý dostávat bodovací žetony - mince (např. ze Smallworldu).

11.3.2010 11:59:13

to Aneken
Já dixit mám. Ptám se jen kvůli tomu, kdyby to chtěl někdo ze známých.

11.3.2010 12:00:32

rozšíření
Na BGG je napsáno, že králíci a žetony nejsou přítomny. Jinak tam ale lidi diskutují, že se vyplatí si koupit rozšíření jako první a hlasovací žetony něčím nahradit, protože cena je o hodně nižší a pak případně, pokud to začně bavit (nepochybuji o tom) koupit až normální Dixit :)

11.3.2010 12:43:27

žetona s čísly
nahrazovala Danka kostkou v barvě hráče. Každej tajně nastaví na své kostce číslo a pak všichni odkryjou. Úplně to stačí. Taky mám (zatím) jenom rozšíření a hraju to tímto způsobem.

12.3.2010 23:31:39

Vybíráme z Bazaru

T.I.M.E Stories: Under the Mask
T.I.M.E Stories: Under the Mask
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas