Divukraj: Slyšte! Slyšte!

xxxxxxxxoo hodnoceno 99x (Seznam vlastníků)

Divukraj: Slyšte! Slyšte! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Divukraj
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
REBEL.pl
Starling Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prilis silne karty

Zajimalo by me, jak se vam s timto rozsirenim hraje. Dali jsme zatim 3 hry a prijde mi, ze ten, kdo ma stesti na hryzbalove hrace, tak automaticky vyhrava (nebo ma k tomu hodne dobre nakroceno). Preci jenom 18 bodu za 3 karty, ktere zabiraji jen jedno misto a skoro nic nestoji, je veliky rozdil. Vyrovna se to treba pomoci dalsich rozsireni, ktera jsem zatim nezkusila? Diky za postrehy!

31.1.2022 15:20:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Mám odehráno 8 partií s tímto rozšířením (6x 2hráčí, 2x 4hráči).

3x se o ty 3 hráče někdo snažil a nepovedlo se to nikomu, pravděpodobnost získání všech 3hráčů se dá spočítat, ale podle mě nebude moc vysoká ;-)

31.1.2022 15:34:46

Ta šance je minimální. Těch karet tam je fakt hodně a že by se jednomu sešly všechny tři, kor když se hraje třeba jen ve dvou lidech, se bude dít zřídka. Manželka jednou měla dva. Tím, že dost karet je v nabídce na louce, tak kdybys např. věděl, že už dotyčný nějakého ve městě má, můžeš mu ho záměrně sebrat.

 

Jinak s tímto rozšířením a Legendama hrajeme nejraději, tím, že přidávají jen karty, tak hru tolik nemění (oproti Perlavě) a naopak se zvýšilo množství různých komb. :)

- - -
začínám psát o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

31.1.2022 15:43:45

Je pravda, ze s tema trema se nam to stalo u prvni hry s timto rozsirenim, kdy ostatnim jeste nedochazelo, co se vlastne deje :D Nicmene dva mi prijdou hodne realny (take se stalo) a i tak je to 8 bodu na jednom miste a za malo bobuli, v porovnani s jinyma silnyma ze zakladni hry je to hodne muziky za malo penez :) Legendy jsme jeste nezkusili, ale uz je tu mam prichystane na dalsi hrani, tak me prave zajimalo, jestli treba Legendy (nebo i Perlava) pak tohle trochu nevyrovnaji.

31.1.2022 15:53:29

Tak osm bodů je jen o jeden víc než když máte ve městě farmáře+farmářku. Taky to stojí většinou dvě bobule (farmáře vykládám většinou přes farmu) a ještě k tomu produkuje aspoň jednu a někdy i více surovin, když se je podaří vyložit někde na začátku. Mám odehraných hodně partií (bohužel většinu jen ve dvou) a tři hryzbalisty jsme měli výjimečně. Hrajeme jak legendy tak slysšte slyšte a k tomu přidáváme perlavu.

31.1.2022 16:33:31

Přesně tak, mít všechny 3 je nice, ale rozhodně ne OP (6 bodů na kartu), nehledě na to, že pokud někdo vyloží prvního, ostatní udělají téměř cokoli pro to, aby ten hráč neměl všechny 3 pohromadě. Teda aspoň ti zkušenější..

31.1.2022 17:23:59

No když jsme s tím hráli poprvý, a manžel nasbíral všechny, tak jsem si taky říkala, že to je fakt dost, ale na druhou stranu s těmi rozšířeními už se člověk pohybuje v jiných bodových hodnotách a těch 18 bodů mu nakonec k vítězství nepomohlo. Je fakt, že tedy hrajeme Perlavu, Slyšte Slyšte i Legendy najednou, nevím, jak by to vypadalo jen se základem, kdy je méně karet a menší bodový potenciál.

_____________________
Člen a vrchní lopata v MysiDoupe.cz

31.1.2022 17:35:26

Diky vsem moc za postrehy, priste zkusime i s dalsima rozsirenima, je pravda, ze to mozna bylo i pocatecni neznalosti karet :)

31.1.2022 18:23:47

Vybíráme z Bazaru

Crown of emara
Crown of emara
Akt. cena: 15 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas