nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Diskwars

Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Amigo Spiele
Fantasy Flight Games
Autoři: Darrell Hardy
Christian T. Petersen
Tod Gelle
Tom Jolly
Rok vydání: 1999
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Diskwars je strategická sběratelská desková hra, v níž se hráči stávají veliteli fantastických armád, připravených se střetnout ve velkolepých hrdinských bitvách. Skladbu svého vojska si volí hráči sami z nemalého množství jednotek rozličných národ a dovedností a je tedy jen nich, jakou strategii při tvorbě své armády zvolí.

Hra svým konceptem spojuje systém konstrukce vlastních armád ve stylu válečných her a systém náhodných rozšiřujících balení ve stylu sběratelských karetních her. K reprezentaci jednotek hra používá tvrdá kartonová kolečka (disky) různých průměrů, která obsahují veškeré klíčové informace o dané jednotce. Jejich kruhový tvar se využívá i u dalších herních mechanismů jako například pohybu.

Vliv sběratelských her se projevil zejména v distribuci hry. Standardní herní balení mělo své tématické zaměření a obsahovalo zpravidla osm kartonových desek, ze kterých musely být jednotlivé disky vyloupnuty. Část desek v balení byla předem dána a obsahovala jednotky konkrétního národa. Zbylé desky v balení pak byly vždy náhodné.


Průběh hry:

Hra probíhá v kolech, která se skládají ze tří hlavních fází:

  1. Aktivace: Během aktivace se hráči střídají v tazích, ve kterých pohybují se svými jednotkami, používají jejich schopnosti, nebo kouzlí. Hráč ve svém tahu musí vždy provést přesně 3 akce. Pokud jich hráč nechce, nebo nemůže provést tolik, může tuto fázi ukončit dříve. Poté je na řadě druhý hráč, který může aktivovat své jednotky, dokud neuzná za vhodné fázi ukončit, nebo mu nedojdou aktivační možnosti.
  2. Střelba: Následuje fáze střelby, kdy hráči mohou aktivovat své dosud neaktivované střelce, a pokusit se oslabit nepřátelské jednotky před samotným bojem.
  3. Boj: V závěrečné fázi kola se pak vyhodnotí střety mezi jednotlivými bojujícími jednotkami.

Na konci kola hráči posbírají své informační žetony a začíná další kolo, v němž se počáteční pořadí hráčů vymění.


Konec hry:

Cíl hry se odvíjí od zvoleného scénáře. Základní pravidla obsahují několik možností, mezi kterými si hráči mohou před začátkem samotné hry vybrat (např. udržení nadvlády nad územím, celkové, nebo částečné, zničení nepřítele, získání poklady a další).

 

Kromě základní edice se hra dočkala i 4 rozšiřujících sad, z nichž každá představila více jak 100 nových jednotek. Jednalo se o: Moon over Thelgrim (byl zde uveden národ Mahkim), Wastelands (byl zde uveden národ K'Ryth), Waiqar's Path a Broken Shadows.

Speciální variantou hry pak byla edice Legions, jejíž balení obsahovala po dvou předkonstruovaných armádách a plnila tak funkci jednoduchého startovacího balení pro dva hráče. Tato edice obsahovala celkem 4 různá balení: Last Stand at Dunwarr (trpaslíci vs. skřeti), Dark Wings over Machain (draci vs. Mahkim), Massacre at Godstone Keep (rytíři vs. Uthuk) a Nightmare in Nharwood (elfové vs. nemrtví).

Autor: Dave_Jame

Další názvy této společenské hry

  • Disk Wars

Vybíráme z aukcí

Monsters on Board Deluxe Edition (Kickstarter)
Monsters on Board Deluxe Edition (Kickstarter)
Akt. cena: 2090 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>