Dice Town - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
Matagot
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je ? Vyplatí se ?

Chtěl bych se zeptat šťastných majitelů, zda se hra za ty peníze (cca 800-900kč) vyplatí, když je údajně 1 partie se 4mi hráči odehraná za 15min ?
Když to srovnám s Vládcem Tokia (pro 6), tak tam ten poměr cena/ herní doba /zábava , vychází přecejenom asi lépe.
Naopak mě třeba zklamal Get Bit, hra je dosti drahá, rychle dohraná a zábavnost také pokulhávala, nehledě na znovuhratelnost ....

Jak je tedy na tom Dice Town ?

Díky všem za názory.
25.6.2013 13:35:28

BladeBrown
Get Bit mě taky nezaujal, to už radši Kalimambo, je to podobné, ale přece jen lepší (i když spíš pro více lidí).
U Tokia mi vadí, že je eliminační, v Dice Townu hrajou všichni až do konce.
Je to rozhodně "větší hra", ale doma ji nemám a mít neplánuju. A mám pocit, že nám rozhodně netrvala 15 minut, Dice Town je podle mě delší než Tokio - i když u toho záleží na agresivitě hráčů :).

25.6.2013 16:00:26

15min
Díky za postřehy, omlouvám se s těmi 15min, asi jsem to někde špatně vyčetl.
Kew: Ty jsi prosím tě Dice Town hrál, jak to na tebe působilove srovnání s Tokiem ? Je to úplně jiná hra ? Je Dice Town více o přemýšlení nebo je tam také hodně náhody ? Jaké je to s nehráči ?
Díky

25.6.2013 19:41:59

dojmy
Rozhodně se tam dá víc vymyslet, u Tokia jen hodíš a koukneš - ty dva přehozy ti sice dávají možnosti, ale stejně tam moc nevymyslíš.
Dovolil bych si s trochou nadsázky napsat návod na Vládce Tokia pro nové hráče: "Energie je fajn, když jsou v nabídce dobré karty nebo nepadá nic lepšího. Srdíčka ber, když máš málo životů a jinak pokud možno tlapky a trojky." Prostě oddychovka a party hra.

U Dice Townu jednak můžeš trochu regulovat, na co zkusíš jet (i když ti to kostky budou samozřejmě kazit), navíc můžeš zaříznout spoluhráče, pokud věříš svým kostkám, tím, že oznámíš konec házení (nechci zabíhat do pravidel). Je tam i nějaká cílená interakce, kdy můžeš obírat konkrétní lidi (typicky se banda vrhá na nejsilnějšího). A je tam i jakýs takýs vyrovnávací mechanismus. Rozhodně teda taktičtější, i když pořád s velkým vlivem kostek - jednak co padlo mi a navíc, co padlo soupeři. Soutěží se v počtu naházených shodných hodnot. Můžeš dokonce přemýšlet, jestli jet na "vlastním písečku" = hodnoty, které nikdo jiný nejede (hozené kostky jsou veřejné), nebo jestli schválně půjdeš do souboje s někým jiným a uvidí se, kdo to líp nahází.

Jestli to stojí tolik, co píšeš, je to rozhodně přestřel, ale typově je to >podle mě< jiná hra než Vládci Tokia.

25.6.2013 20:20:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Encyklopedie
Encyklopedie
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas