Detektiv: Po stopách zločinu

xxxxxxxxxo hodnoceno 215x (Seznam vlastníků)

Detektiv: Po stopách zločinu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Jakub Łapot
Przemysław Rymer
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Názory na jednotlivé případy a celkový příběh

Zajímají mě názory těch, kteří už hru dohráli, na kvalitu hlavního příběhu, který se prolíná všemi pěti případy? A také mě samozřejmě zajímá váš názor na kvalitu jednotlivých případů. Pokud možno bez spoilerů.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.
22.11.2018 22:57:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Dohráno

Já hru dohrála dnes. Tedy - abych byla konkrétní, dohrála jsem šestý případ, který s hlavním příběhem nesouvisel - ten jsem dohrála zhruba před týdnem. A musím říct - za mě obrovský palec nahoru. Hru jsem si maximálně užila, i jako sólohráč. První případ jsem zkoušela hrát s přítelem, ale to vážně moc nešlo. Nejenom že mě pořád honil a snažil se urychlit psaní poznámek, navíc u toho musel mít džbán piva a to vyšetřování moc nepřidalo...Ale co tím chci říct. Dělání poznámek je nutností a vaše stoprocentní soustředění také. Zde i docela záleží na výběru vyšetřovacího týmu u stolu, ten, kdo vzdychá nad dlouhým psaním poznámek a dlouhou dedukcí, vám akorát zkazí zážitek ze hry. Chce to opravdu mít na případ dostatek času a soustředěnou náladu, jinak případ nevyřešíte. Nebo možná vyřešíte, ale spousta věcí vám unikne a nebudete příběhu rozumět. V tomto případě je lepší postup smazat a začít od začátku. Mě samotnou docela mrzí, že mám hru jako takovou za sebou - moc mě ty detektivní večery bavily, zvláště postavy a jejich příběhy. Úplně nejvíc na atmosféře přidají fotografie postav, vždy jsem si napsala jméno a na druhou stranu útržky toho, co o nich bylo známo nebo co jsem o nich zjistila. Nestalo se mi, že bych se ztrácela ve jménech. Všechny případy jsem vyřešila na první pokus, nepočítám první, který jsem rozehrála s přítelem a nepřišla vůbec na nic. Druhý den, při sólohraní, jsem se plácala do čela, jak jsem to či ono mohla přehlédnout. Takže abych to shrnula, hra ve mě zanechala obrovský herní zážitek, příběh se na konci posledního scénáře krásně vymaluje a vy si to všechno spojíte - konečně to začne dávat smysl. Šestý případ už byl pro mě takový jednoduchý bonus, místo celého večera mě stál jen hodinu a vraha jsem odhalila i na základě toho, že jsem neměla k dispozici přímý důkaz (neodhalila jsem ho,už mi nezbyl čas). Doufám tedy v nějaké pokračování, v něco, co by ve mě zanechalo tak skvělý pocit jako tahle hra. I když ji mám dohranou a znovuhratelnost je nulová, nedám ji z ruky a bude diamantem v mé sbírce deskových her.

15.1.2019 18:09:16

Dohráno
Dnes jsme také dohrály Pátý případ. (Šestý je teprve na cestě). Musím říct že jsme si to nesmírně užily. (Každý případ jsme splnily napoprvé a poslední dva jsme zvládli s výsledkem nejlepší detektivové!) Každý případ byl v něčem jiným a některé přinesly dokonce originální prvky, což zaručilo že jste neměli šanci se u této hry nudit. Jak napsala Simca, velice záleží jakou skupinu hráčů si k tomu přizvete. Já si hru užil i díky spoluhráči který se uměl vžít do děje a zapojit do vyšetřovaní s obrovskou chutí jako já. Jednotlivé případy jsou opravdu promyšlené a úžasně fungují.
Celkový příběh se těžko vychválí v pár slovech, ale jednoduše řečeno to bylo naprosto úchvatné a strhující! Moc rád bych šel řešit další případ ale nádherný zážitek mi už nikdo nevezme. Už se nemůžu dočkat na nadcházející rozšíření. Hru si taky zaslouženě uchovám v mojí sbírce! :)

---------------------------------------------------------------
Konfliktní hráč, který se nebojí přijít při deskové hře o přátele.

16.1.2019 16:51:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Dračí údolí
Dračí údolí
Akt. cena: 299 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas