Detektiv: Po stopách zločinu

xxxxxxxxxo hodnoceno 215x (Seznam vlastníků)

Detektiv: Po stopách zločinu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Jakub Łapot
Przemysław Rymer
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak na co nejlepší herní zážitek

Zdravím, chtěl bych si zahrát ve čtyřech detektiva. Jak se na hru připravit, abychom měli co nejlepší herní zážitek? Zatím mám v plánu nachystat:

  • Magnetickou tabuli
  • vytisknout na zatrolenkách portréty postav
  • notebook (možná i s projektorem?)

Doporučíte ještě něco dalšího? 

Je dobré si nějak rozdělit role? Např. aby pouze jeden hráč seděl seděl u pc. Jsou tam různorodé role pro další 3 hráče?

Díky za odpovědi.

18.10.2021 10:46:52

Ahoj, detektiva jsem dohrál a je naprosto klicovy, aby jsi mel spravnou herni skupinu. Prvni scenar jsem hral s lidma, ktery to moc nebralo a jen tak sedeli a nudili se a bylo to velky spatny. Na podruhe jsem to hral s jinou skupinou a zaklad je tabule s portretama, aby jeden na ni zapisoval, dalsi clovek zapisuje mozne cesty, tzn cisla na kartach, kudma se vydat a skrta to. Jeden ovlada ntb, projektor by byl urco fajn, aby na to vsichni videli a nejdulezitejsi je jeden, co dela kafe. Jeste doporucim, aby ste si kazdej den, udelalo kratkou pauzu a nikam se nehonili a poradne to promysleli. Nam to nakonec vse hezky zapadlo do sebe a davalo smysl a neskutecne sme si to cely uzili. 

18.10.2021 11:55:49

My jsme použili klasickou velkou napichovací nástěnku, šňůry na propojování postav, jako v detektivce, a bylo to super. Sice to jde nahradit kreslením a stíráním na tabuli, ale nám se párkrát dost vyplatilo, že jsme nic nemohli mazat, jen přidávat. Určitě je klíčová skupina, my to hráli ve třech a to už se dají dobře rozdělit role a diskutovat o tom, co jsme zjistili - to je možná ta vůbec nejdůležitější část hraní - povídat si, teoretizovat, hledat. Rozhodně nespěchat, takže hrát, když je opravdu čas.

A s významem kafe souhlasím :) 

18.10.2021 12:41:07

My tedy hráli jen ve dvou, ale určitě doporučuji si rozdělit role - někdo může být zapisovatel poznámek, někdo může sedět u Database Antares a někdo se starat o propojování portrétů postav. Ty portréty určitě doporučuji ke hře, jsou podle mého klíčové :) A jak už bylo psáno, chce to si opravdu vyhradit ten čas, nikam nepospíchat a v klidu všechno promýšlet a nehonit se. Taky bych nehrála unavená, dělá to hodně. Ta tabule dle mého nutná není, já měla jen poznámkový blok, fotografie postav a velký stůl :D Ale poznámky si rozhodně dělejte, bez nich to nejde.

18.10.2021 22:10:04

Vybíráme z Bazaru

Llamaland
Llamaland
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas