Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozsireni

Ahoj zajímalo by mě zda výrobci plánují nějaká další rozšíření pro descent a nebo se soustředí už jen na aplikaci? A další věci už vydávat nebudou. Nemáte někdo nějaké informace ?
19.1.2019 09:07:28

Rozšírenie

Ahoj, podľa mojich skúseností, FFG vydáva každého pol roka nové rozšírenie. Posledné- The Chains that rust- vyšlo v roku 2016. Záložka Descentu už na stránke FFG neexistuje (zmenená na Terrinoth).

Takže predpokladám, že budú robiť len dotlač a podporovať Aplikáciu. Následne buď vytvoria novú hru(i keď následník je v podstate Runewars- miniatures game a z tohto sveta už vydávajú tri nové hry) alebo 3. edíciu.

Ale v CZ vyjde Stíny Nerekhallu, ale bez udania dátumu.

19.1.2019 15:47:43

Rozšíření
Co se týče apky vs. rozšíření tak je možno mít všechny rozšíření apka na to umí reagovat a přidává dílky a potvory dle sbírky. Myslím z hlavy že dokonce je tam jedna kampan Nerekhall která i takové rozšíření vyžaduje.

23.1.2019 12:42:52

Edison
Jsou tam dvě kampaně co žádají specifické rozšíření jedna Shadows of Nerekhall, druhá Labyrinth of Ruin

23.1.2019 12:50:47

Nerekhall
...jde v březnu do tisku.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

15.2.2019 17:11:38

To michal
Ahoj Michale dá se už teď nějak odhadnout kdy by mohlo být rozhodnuto o dalším rozšíření, případně o kterém by se dalo uvažovat ?

Na nerekhal se vrhnu hned jak vyjde a vzhledem ke kampaním v aplikaci by mě zajímala možnost překladu Lair of the wyrm ?

17.2.2019 18:52:34

DoubleD

Tato otázka na Michala mě taky hodně zajímá :-) Hrozně by mě mrzelo, kdyby se postupný překlad Descenta ukončil :/

18.2.2019 17:15:18

Dagonet
Souhlasím, hodně rád bych si přál, kdyby třeba za rok vydali další rozšíření v ČJ

18.2.2019 19:38:35

Další rozšíření...
Na to je fakt brzo, letos už určitě ne, jinak jsme závislí na tom, co zrovna tisknou FFG pro jiné jazyky.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

19.2.2019 07:35:55

Michal-BF
Měl bych otázku - když to jde v březnu do tisku, tak bude asi nějakou dobu trvat ještě kompletace, přeprava k nám atd. Kdy by to přibližně mohlo být v prodeji ? Díky.

14.3.2019 22:45:52 | Upraveno autorem (porovnej)

MikeDundee
Ptal jsem se na to Michala a prý někdy v létě ;)

15.3.2019 14:06:36

Další rozšíření v češtině

Ahoj,

počeštěný nerekhall je již nějakou dobu venku a já se chci zeptat, jestli je v plánu nějaké další rozšíření a případně jaké a kdy se na něj můžeme těšit?

9.10.2019 13:05:37

martinsun
no, hlavně potřebujeme dotisk základu, protože bez něj se nebudeme pouštět do žádných větších akcí. A minimálně do poloviny roku 2020 není ze strany FFG dotisk v plánu. My máme skladem posledních 150 kusů, které do konce roku bez problémů zmizí.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

9.10.2019 13:09:42

Michal-BF
Michale, děkuji Ti za zprávu. Vypadá to tedy na delší čekání.
Rozumím, že bez dostupného základu by bylo celé další vydávání docela o ničem...

Osobně nemám problém mít namíchané české a anglické verze. Sice je občas problém sladit si pojmy, ale to se časem poddá...

Každopádně celý Descent je výborná hra a věřím, že se jí postupně dočkáme jako kompletu v cz. I když to bude někdy kolem roku 2030 :-)

9.10.2019 16:48:12

V budoucnu
Třeba se jednoho dne dočkáme i ultimátní edice jako měl Mage knight klidně i jako limitku ;)

27.10.2019 08:35:03

Skubin
S tím nepočítej kompletní Descent je mohutná záležitost,to fakt nehrozí :-)

27.10.2019 11:31:36

Komplet
Odhadem si myslím, že bysme se bavili někde mezi 600-800$ a možná ještě o krapet víc. Takže si nedovedu představit, kdo by do toho šel...:-)

27.10.2019 17:13:38

martinsun
Asi i víc, raději jsem to nikdy nepočítal ;-)

27.10.2019 19:50:05

Další rozšíření česky
Blackfire vlastně lokalizoval základ + všechna (2) velká rozšíření. Teď už zbývá jen 5 malých. (Ty úplně miniaturní rozšíření hrdinů a potvor nepočítám, ty u nás určitě nikdy nevyjdou.)
Je otázka, jestli jsou ta malá rozšíření pro Blackfire dostatečně zajímavá z ekonomického hlediska (zvlášť po Michalově vyhýbavé odpovědi), a i kdyby ano, pak se vydání všeho určitě protáhne na 10 let.
Proto vážně přemýšlím, že si těch 5 malých koupím v angličtině a dovytisknu si k nim karty zde ze zatrolenek.

8.11.2019 22:24:06

MikeDundee

Všetky 2 rozšírenia nie sú určite všetky. Pozri si to na off stránke FFG
https://www.fantasyflightgames.com/en/products/descent-journeys-in-the-dark-second-edition/

9.11.2019 03:46:02

perun91
Psal jsem VELKÁ (anglicky big box expansions, ty jsou 2) a MALÁ rozšíření (small box expansions, těch je 5, krabice je na výšku poloviční). Pak jsou ještě ty úplně malé rozšíření potvor a hrdinů (anglicky Hero and monsters, Lieutenants, je jich cca 31), na které rovnou můžeme zapomenout že by kdy vyšly v češtině... Píši vlastně to samé co předtím, ale přiložím odkaz s klasifikací expanzí ať je jasné z čeho vycházím:
Viz https://descent2e.fandom.com/wiki/Expansion

9.11.2019 08:31:53 | Upraveno autorem (porovnej)

MikeDundee
Já docela dlouho čekal i na to druhé velké rozšíření, až jsem si k českému základu s 1. velkým rozšířením koupil zbytek v AJ (vyjma těch malých figurkových) :)

9.11.2019 11:46:48

Malá figurkova
Ja si zase postupně kupuji ta rozšíření s monstry. Tam je na překlad jen stránka dobrodružství a karty. Takže minimum. Co se týká menších rozšíření tak čekám a doufám, že snad jednou budou v cz... ale jak dlouho čekání ještě vydržím nevim... ;-) Asi do té doby než nabarvim vsechny figurky, které zatím mám:-)

Pak půjdu do AJ verze... A bude

9.11.2019 12:03:30

Vybíráme z Bazaru

Tindaya (ve fólii)
Tindaya (ve fólii)
Akt. cena: 920 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas