Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kooperační varianta

Po dlouhé době jsem konečně našel kooperativní systém, který funguje. Vymyslel ho můj kamarád a pracuje na několika principech.
1: nepřátelské figury jsou naskriptované podle úkolu scénáře. Obecně platí, že se na začátku hráči domluví a podle klíče potom příšery fungují celou hru. Např. Když je hlavním úkolem zabít vesničany, tak nepřátelé jdou po vesničanech, pokud tedy mají šanci je zasáhnout. V případě, že k vesničanovi vůbec nedojdou, potom hledají jiný cíl (hrdiny).
2: Agrro funfuje úplně jednoduše a to podle zranění, pokud mají cíle stejný počet zranění, hodí se kostkou a cíl se určí náhodně.
3: Další věci se řeší dohodou. Vždy ve prospěch logiky a nepřátel.
4: Samozřejmě je nutné použít karty, které upravují následující kolo. Kamarád jich vymyslel 12 tuším a jsou vcelku jasné- hrdinové ztrácejí dva životy, nesmí se pohybovat, všechny nepřátelské figury se hýbají dvakrát, útočí dvakrát, léčí se atd.
Světe div se, opravdu to funguje a během dneška jsme odehráli celý první akt - dostávali jsme hrozné kapky (hráli jsme jen ve dvou a se dvěma mágy, ale zato jsme opravdu zkušení hráči). Každopádně doporučuji.
6.3.2014 21:42:28 | Upraveno autorem (porovnej)

koop...
Zní to zajímavě,nechceš tomu dát nějakou formu a hodit to sem? Osobně bych to velmi uvítal. Dík.

7.3.2014 10:26:31

Descent
tiez by som uvítal nieco viac... kto ho vie mozno sa do toho pustia aj ostatný, ten nieco upravý, druhý nieco vymyslí a vznikne zaujímavý coop systém

8.3.2014 10:31:57

pekne
Něco podobného mě taky napadlo. Ale zatím si vystačíme s hrou proti sobě. Samotné akce pomocníků vládce zla se myslím dají snadno domluvit tak, jak píšeš - aby jednali maximálně efektivně v plnění cíle. Jediné co mi přišlo k řešení jsou karty vládce zla. Dají se tahat náhodně a efekty uplatňovat při nejbližší příležitosti, nebo udělat úplně nové a používat ty.
Každopádně by teď (v blízké době) snad měla vyjít oficiální kooperativní verze. Nevím, jestli nějaké rozšíření, nebo jenom dodatek pravidel...

8.3.2014 22:56:04

peca007
Myslím, že to, co Fantasy flight games vydají, bude pouze drobný dodatek (balíček karet). Naše varianta má tu výhodu, že nepotřebuje žádnou náročnou úpravu. Jen 13 karet a zdravý rozum. Pozeptám se, zda bych sem nemohl nahrát ty karty, ale není těžké si je vymyslet (ani jsme je moc netestovali). Scénáře byly opravdu výzvou. Možná i proto, že jsme hráli za dva kouzelníky. Předpokládám, že ve čtyřech to bude o dost jednodušší.

8.3.2014 23:15:04 | Upraveno autorem (porovnej)

peca007
Má to být rozšíření, speciální dobrodružství, kde se budou řešit jednotlivé místnosti, pro každou bude karta určující co se tam děje a podmínky pro postup do další, víc viz http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4582

8.3.2014 23:53:25

froggery
No, tak tím hůř (pokud jde o jednu mapu).

9.3.2014 10:20:29

kdy
Ahoj
kdy ma tato varianta vyjit ?

10.4.2014 08:07:38

Coop - Forgotten soul
Nikdo neví :)

10.4.2014 09:30:28

vydání od FFG
Tato varianta se bude jmenovat Descent Game Night Kit a dle všeho ji plánují pro rok 2014.

5.5.2014 12:54:12

Coop
Mel by nekdo pravidla pro tuhle variantu Coop descentu ?

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/descent-vypravy-do-temnot-2-edice-2578/k-stazeni/kooperativni-varianta-karty-4497/

3.6.2014 09:49:36

forgoten souls
Celkem pekny video o pravidlech a jak se to hraje :) uz aby to vyslo

http://www.youtube.com/watch?v=uVsU4w9WSPo#t=2647

17.6.2014 13:36:23

Rozdíly v kooperačních rozšířeních
Ahoj, dle informaci na netu už vyšly tři kooperativní rozšíření. Dokáže mi prosím někdo říct, v čem se liší? Je to jen ve scenáři daného rozšíření? Dík

14.4.2015 12:49:41

Jilut
Scénář, využití jiných mapových dílů, používání jiných nestvůr. V Nature´s Ire se objevuje i jedno NPC. Poslední využívá i věci z Lair of the Wyrm rozšíření, minimálně nestvůry, ale předpokládám, že i nějaké mapové díly, zas tak jsem to nezkoumal.

14.4.2015 13:10:00

Froggery
Díky moc za.info, chápu to tak, že to jsou nové scénáře, tudíž ze základní kampaně nelze nějakou obecnou změnou udělat kooperativní variantu. Omlouvám se za neznalost, jsem v Descentu naprostý začátečník. A žena zbožňuje kooperativní hry, tak zjištuju možnosti. Ještě jednou díky.

14.4.2015 13:53:43

Jilut
Ano, jsou to speciální scénáře, ten princip hraní je tam poněkud odlišný od klasického, takže to není způsob jak udělat z klasické kampaně ze základu kooperativní hru, tam by byl i vzhledem k různorodým podmínkám vítězství v jednotlivých scénářích problém nějak vytvořit smysluplně fungující systém nahrazující vládce zla.

14.4.2015 13:59:16

Froggery
Díky moc za info. Ještě poslední otázku a už Ti dám pokoj....každé toto rozšíření obsahuje jeden scenář (+ karty, figurky?) ?

14.4.2015 14:26:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Jilut
V pohodě :) Scénář s návodem si musíš stáhnout a vytisknout viz https://images-cdn.fantasyflightgames.com/ffg_content/descent-second-ed/news/co-op-descent/forgotten-souls/uGDJ04_CO-OP_Rules.pdf obsahuje to jen karty pro pohyb nestvůr, karty určující určité podmínky pro zrovna hraný díl mapy a kartičky událostí, které se tam můžou přihodit, dohromady cca 30 karet, a pak tam je tabulka s dvěma stupnicemi, jedna vyhodnocuje jak úspěšně postupuješ hrou, pokud se ti moc nedaří, může se stát, že brzy skončíš a druhá stupnice určuje získávání předmětů, to je vše, teda je tam ještě referenční tabulka se stručnými přehledy :)

14.4.2015 14:59:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Užasné, vyčerpávající odpověď, diky, díky, díky... ;-)

14.4.2015 15:22:18

Vybíráme z Bazaru

Prodám Celtae EN
Prodám Celtae EN
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas