Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

appka, jak si hru více užít ?

Po odehrané první kampani s app začínáme Delve, zábava docela dobrá, ale přeci jen s app je to asi více stereotypní, zejm. v situacích, kdy je na mapě hodně slabších příšer ( zombie, goblini ) a trvá strašně dlouho , než se vše odhází, je to dost monotóní. Věřím, že s živým overlordem to může být zábavnější.
Taky mi trochu chybí efekty OL karet ( pasti, šipky atd. ), které hru koření v tu nejmíň očekávanou chvíli, proč něco takového nemá i appka ?
Jak přistupujete k pokynům appky ? Když např. mají nestvůry útočit na nejbližšího hráče( ale pro OL by bylo lepší útočit na jiného ) , plníte doslovně příkazy, nebo to hrajete tak, jak by to hrál živý OL ?

Ono mi obecně přijde, že Appka dohání chytrost živého OL tím, že cpe na mapu více nestvůr a od určitého času také tlačí na hrdiny, aby hru rychle dokončili ( malé, střední a velké nebezpečí ). To mi také přijde takové divné, hrát to na rychlost a co nejmenší počet tahů.
31.1.2020 22:13:17

zvirek
Hra je stavěná na dodržování pokynů, a "hloupost" AI vyvažuje právě tím časovým tlakem a bonusy nestvůrám, pkud budeš hrát za nestvůry jako bys byl overlord, navýšíš si dost obtížnost, samozřejmě ti v tom nikdo nebrání. Taky když hraješ kampaň tak ne vždy je ideální řešení pomlátit všechny nestvůry, většinou mají působit spíš jako zdržovací faktor. Novější kampaně jsou taky o něco zajímavější než ta první Kindred of Fire. Efekty sviňáren ti nahrazují peril efekty, když se moc flákáte, pasti občas bývají, ale spíš při selhání nějaké zkoušky u některých předmětů, někdy může být u truhly, ale mám pocit, že to se jednou za čas objeví právě v novějších kampaních. Pokud ti appka nevyhovuje, můžeš použit Redjaks Automated Overlord https://boardgamegeek.com/filepage/104973/redjaks-automated-overlord-variant nebo Automated Monster https://boardgamegeek.com/thread/1416738/redjaks-automated-monster-variant případně Sadgitův Road to Peril systém vycházející z kooperativních rozšíření Descentu jako bylo Forgotten Souls, zapracovaný do jeho nové kampaně Sands of Past https://descent-community.org/index.php/sotp/ a použitelný i pro Heirs of Blood kampaň ze základu. A co jsem se s ním bavil, tak to teď dolaďují i pro Labyrinth of Ruin. Víc ti asi nepomůžu.

31.1.2020 23:20:23

re

super, díky za tipy, už jsem na to zběžně koukal, ale nejdřív dohrajeme to co je v češtině, a to je ještě hodně na dlouho, teprve začínáme, takže je pravda, že jsme ještě ve fázi učení a osahávání si hry.
Ale vůbec netvrdím, že je to s appkou špatné, jen s živým OL je to možná trošku "živější" a bližší třeba dračáku. Ale jsme jen 4 a OL by připadnul asi mě, což by mě zase mrzelo, že nemůžu hrát za hrdinu, proto jedeme zatím s appkou. ( za OL jsme si jen zkusili 1 quest jako úplně první hru, abych si to osahal).
Spíš jsem chtěl vědět, jak to s appkou hrajete, jestli třeba nemáte nějaké vylepšováky, ale ono to u appky vlastně asi moc nejde.
Včera jsme začali the Delve a to mi přijde svižnější než první kampaň, takže z toho máme lepší pocit. A máš pravdu, že kolikrát je důležitější rychleji projít, než vše vykosit, to teprv musíme dostat do krve, přeci jen z počítače, nebo i dračáku je člověk zvyklý všude mít čisto :-)

Nakonec jsme dokoupili i Labyrint zkázy, dotiskli Dračí sluj ( z tvého překladu, díky ) a na cestě je nerekhall, takže ta variabilita se určitě hodně rozšíří. Zatím díky za rady ! ( určitě se ještě na něco budu ptát :-)

1.2.2020 09:12:04

Vybíráme z Bazaru

Food Chain Magnate
Food Chain Magnate
Akt. cena: 1475 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas