Descent: Quest Compendium

xxxxxxxooo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Descent: Quest Compendium - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Descent: Journeys in the Dark
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

IN
IN - avatar

Hodnocení

Má někdo zmíněné Quest Compendium? vyplatí se?
1.4.2010 15:15:46

hodnocení
No mám to, zatím jsem nehrál ani jeden quest a ani jsem jeden nepřečetl. Letmý dojem - podle map to vypadá občas zajímavě. Druhý letmý dojem - všechny mapy jsou (úmyslně) nakřivo a vypadá to blbě.

Závěr z letmých dojmů: vzhledem k tomu, že na netu je mnoho desítek (možná až stovek) map zdarma (z nichž většina je průměrných, některé skvělé a některé fantastické), tak se to fakt nevyplatí (aspoň ne za tu cenu, co se to prodává u nás).

Mimochodem, Descenta mám strašně rád, jediná věc, které jsem zatím odolal, jsou ty hnusné kovové figurky leutenantů z RTL ... :-)

1.4.2010 15:42:50

compendium
Mám, hrál jsem zatím 2 mapy, musím říci, že obě byly super, vždy je tam nějaký prvek, který hru dělá zajímavějším (netvrdím, že originálním, jedna hra je o tom, že potvory z mapy jsou automaticky nemrtví, zabiješ je jednou a oni se zvednou, v poslední místnosti to platí i na hrdiny, kteří když padnou, tak si je nekromant přivolá na svou stranu, ...), jinak jak říká Merlin, na stránkách FFG je moře map, jen se v tom prohrabat a já osobně hned na pohled nepoznám, co zato stojí a co bude horší, jinak jsem dost zklamaný z toho, že dotiskly 20 strank eraty a jako by se nechumelilo, nevím, že by se nikdy někde omluvily, každopádně to vemu na zatrocon a můžete posoudit, určitě z toho něco dáme, za ty peníze to opravdu nestojí.

1.4.2010 18:08:20

IN

....
a jsou to jen solo questy nebo i neco pro kampane typu Road To Legend a nove Sea Of Blood?

1.4.2010 19:42:32

to IN
Jen solo questy a co je horší, většina je jen pro základní hru, jen menší část využívá prvky z nějakého rozšíření...

1.4.2010 22:58:50

compendium
Já práve QC překládám (dokopal mě teda k tomu Merlin :) ). Questy vypadají zajímavě, jsou tam zajímavé myšlenky - hrdinové otvírají truhly, ze kterých vyskakují nestvůry, hrdinové bojují v krvavé aréně, kde se náhodně otvírají další místnosti, scénař pro 6 hráčů - overlord má schizofrenii a tak za něj hrají 2 hráčí, přičemž každý má svou vlastní jeskyni, hrdinové putují prostorem - šesti kostkami, které jsou navzájem propojené, hodný, zlý a zlobr, kdy do hry vstupuje nová postava - kromě overlorda a hrdinů hraje jeden z hráčů zlobra apod.
Postupně sem nasázím přeložené texty, ale bez grafiky a bez map.
Co je ale děs, je stav, ve kterém to FFG vydalo - vyšlo několik stránek errat, přičemž u některých questu se mění celé mapy apod. .

2.4.2010 16:26:16

Vybíráme z Bazaru

Prodej Marco Polo česky včetně insertu
Prodej Marco Polo česky včetně insertu
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas