Descent: Quest Compendium

xxxxxxxooo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Descent: Quest Compendium - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Descent: Journeys in the Dark
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

A Deathly Problem

Tak jsme dneska vyzkoušeli další zcénář A Deathly Problem a přijde mi trochu nedomyšlený. Hráli jsme podle překladu, takže pokud je správně přeložen, tak je v jedné věci opravdu nedomyšlený :).

Pokud to chápu správně tak text u nově objevené oblasti, který není v rámečku nesmím čist a je jen pro mě. To ale znamená, že hráč nemůže vědět, že jsou v poslední místnosti 3 Lapače Stínů a v jednom případě, který hned objasním se nemůže bez nápovědy vůbec dozvědět, že tam jsou nějaké lapače stínů.

Lapače stínů fungují pouze na hrdiny a příšery které naspawnuje OL. Ve scénáři je, že mám přečíst pouze pokud Lapač oživí zabitého hrdinu a z něj se stane přízrak. Hráč za hrdiny pak musí nějakým způsobem vytušit, že musí zabít 3x svého vlastního hrdinu aby vyhrál a myslím, že po druhém pokusu to vzdá s tím, že teda neví co má dělat a OL mu musí stejně napovědět.

Takže když nastane situace, že nenaspawnuju malé potvory, které by prošly schodama nebo je naswpanuju, ale hrdinové si jich nebudou všímat a navíc se OL nepodaří zabít hrdinu, tak bez toho aby mohl OL něco přečíst musí hrdinové 4x !! zabít Necromancera aby vyhráli, což rovněž po druhém pokusu vzdají, že teda neví co dělat.

Děláme něco špatně? Je tento scénář opravdu nedomyšlený? Je text pro OL opravdu pro hrdiny tabu a nesmím jim říct ani slovo (kromě změněných statů pojmenovaných bossů). Nebo můžu všelijak napovídat a přibarvovat příběh téměř jako v Dračáku?
23.7.2010 19:26:44

to Beholdor
No abych pravdu rekl, myslím si že je to spíše nedomyšlené - řekl bych že ve většině questu z QC naopak musí OV seznámit hrdiny s doplňujícími pravidly, jinak nemají šanci si vůbec zahrát.

23.7.2010 20:12:34

to Beholder
Na ty svoje poslední otázky si musíš odpovědět sám - záleží na tom, jak vás to baví hrát. Já to hraju s hrdinama spíš jako RPG - když mají na mále, tak jim trošku pomůžu a většinou je nechám o fous vyhrát... ono když jsem je párkrát vykostil už v druhý místnosti, tak to nebylo zrovna ono, takže to hrajem spíš takhle :-)

23.7.2010 22:06:40

Merlin
Tak stejně to hraju i já (jsem totiž zvědavý na celý dungeon, ne jen na první 2 místnosti :) ). Ale v tomhle konkrétním případě jde spíše o to nechat je vyhrát tím, že prozradím zápletku, ale jinak to asi nejde.

24.7.2010 13:06:00

Beholder
Hráče musíš nechat vyhrávat, dokud jim nenaroste hřebínek, ale vždy tak, aby to nevypadalo moc okatě. Dobrý Overlord se baví, když se baví jeho hráči, tak je to i u drd. Kdyby se Overlord bavil ničením hrdinů, tak by za chvíli neměl s kým hrát. Po pravdě musím přiznat, že se mi mockrát nestalo, že by to hráči vyhráli bez mé tajné pomoci.
K tvému dotazu. Připouštím, že jsem mohl udělat chybu v překladu. Mílit se je lidské, zatím jsem žabař a navíc si to dost upravuju, aby to alespoň nějak vypadlo. Nicméně zrovna v tomhle případě jsem si svým překladem celkem jistý. Nejsem si jistý, jestli jsem se v překladu zmínil o červených světélkách u stropu, ale ty by hráčům i tak nic neřekly, protože oni by nemohli vědět, co jsou zač a jak s nimi pracovat. Takže těžko říct, jestli je na to můžeš rovnou upozornit nebo si to s tím střehem nechat pro sebe. Tohle už je na tobě. Podobný problém jsem měl se specialními pravidli v Krevní mstě..

7.10.2010 18:42:51

Prior
Ale jo, v tomhle my nemáme problém hrajeme za OL přesně takhle. Ale ty questy z té knihy mi přijdou trošku přestřelené a nebo je chyba, že ještě nemáme nahraný základ. Jenže Morthemu se nějak nechce dodělat překlad questů ze základu, tak co nám zbývá :)) (to byl joke Morthe, jetli si to přečteš :) ). A u nás já raději hraju za hrdiny a přítelkyně za OL, tak to nemůžu překládat.

7.10.2010 23:38:00

Vybíráme z Bazaru

Star wars Jabbův palác
Star wars Jabbův palác
Akt. cena: 206 Kč
Končí za: 15 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas