nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) - Stewards of the Secret

Rozšíření pro hru: Descent: Výpravy do temnot (2.edice)
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Už je to dlouho, co šílený čaroděj Devis usiloval o vytvoření věrných a přitom strašlivých pomocníků. Výsledkem jeho experimentů byly stvůry, které terorizovaly přilehlý venkov až do doby, kdy je hrdinové Růže pobili. Tito hrdinové porazili i čaroděje Devise a provedli zapomenutý obřad, aby zapečetili jeho vědomosti uvnitř svých vlastních myšlenek. Tímto založili řád Služebníků. Vědomosti i veškeré poznatky Devise než zemřel, jsou chráněny řádem, aby nikdo nebyl schopen pokračovat v jeho šlépějích. Nyní však proti Služebníkům povstává staré zlo a nezastaví se před ničím, aby získalo tajemství, které řád tak dlouho střeží.

Stewards of the Secret je malé rozšíření ke hře Descent: Výpravy do temnot, které přináší tři nové typy nestvůr:

  • Ferrox: První experimenty čaroděje Devise zrodily ferroxe, a on neustále zdokonaloval jejich povahu a schopnosti po dlouhá léta až do svého pádu. Nyní ferroxové ovládají jen zlomek své bývalé dřívější síly, kterou při stvoření tyto stvůry získaly. Stále však mohou vysávat sílu svých nepřátel a využít ji k léčbě vlastních zranění. Udržován silou svých obětí může ferrox soupeřit s jakýmkoli nepřítelem.
  • Krvavá opice (Blood ape): Tento zvláštní masožravý druh opic se sdružuje v malých rodinných smečkách po dvou členech. Jakmile se jejich mládě naučí samo lovit, odejde od svých rodičů hledat si vlastní teritorium a životního partnera. Na své cestě častokrát zavítá do civilizovaných oblastí, a tam šíří smrt a chaos.
  • Nága: Nágy jsou děsivým propojením magie a záludnosti plazů. Pokryté lesknoucími se tvrdými šupinami čekají na sebemenší příležitost ovinout se okolo své kořisti a následně ji odtáhnout pryč od jakékoli naděje na záchranu. V bezpečí pak mohou jejich jedovaté tesáky roztrhat měkké tělo a díky své čarodějné síle si dokáží udržet odstup od potencionálního vyrušení.

Dále toto rozšíření obsahuje čtyři nové hrdiny:

  • Okaluk a Rakaš jsou věrní společníci už od dětství. Mnozí Okaluka zatracují jako černokněžníka, že se paktuje s vlkem, ale on vždy tvrdí, že je Rakaš jeho přítel. Sice nevyhledávají boj, ale když už na něj dojde, dokážou nepřítele pořádně zřídit.
  • Sekáč Nanok považuje ty, kteří nosí brnění, za slabochy. Sám žádné nenosí a spoléhá se jen na svou vlastní sílu a své sekery. Miluje boj a pocit, když se sekera pohrouží hluboko do těla nebohé nestvůry, která mu vpadne do cesty.
  • Tatiana pochází z tajemného rodu žen-lovkyní. Její lid je ohrožen a ona tak hledá zbraně, spojence a zlato, aby mu zajistila alespoň minimální šanci na přežití.
  • Jasnovidná Kel je záhadou pro mnohé učence. Je sice slepá, ale její oči vidí mnohem více, než by se dalo čekat. Má dokonce dar předpovídat budoucnost a její magie je velice nevypočitatelná.

Toto rozšíření zároveň obsahuje dvě dobrodružství, která se dají hrát buď samostatně, nebo je lze pomocí Karet zvěstí zapojit do velké kampaně.

 

 

Autor: Revan 007

Vybíráme z aukcí

Rising 5: Runes of Asteros
Rising 5: Runes of Asteros
Akt. cena: 5 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>