nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) - Shards of Everdark

Rozšíření pro hru: Descent: Výpravy do temnot (2.edice)
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Zlo shromažduje vojsko, ale nikoli z hříšných mužů, ani z divokých stvůr, na které jste obvykle zvyklí. V jeho řadách jsou zastoupeny muži i ženy, které znáte: obchodníci, úředníci i vaši laskaví sousedé. Každý z nich byl zasažen střepem Věčnotemna. Celý kraj je tak odhodlán rozervat sám sebe na kusy a pouze vy ho můžete zachránit – tedy pokud se však dříve nepřidáte k temné straně.

Shards of Everdark je malé rozšíření ke hře Descent: Výpravy do temnot, a obsahuje tři nové typy nestvůr:

  • Ledový drak (Ice Wyrm): Jako všichni ostatní draci, i ti ledoví shromažďují poklady. Tento druh je ale zvláštní v tom, že jejich největšmi cennostmi jsou mrtvá těla nešťastníků, kteří skončili zmraženi jejich ledovým dechem. Vystavují si je ve svých jeskyních, a když přijedou příbuzní na návštěvu, chlubí se, kolik nepřátel zahnali.
  • Stín (Shade): Nikdo neví, jestli jsou to ve skutečnosti pouze ztracené duše, nebo nestvůry oživené nekromanty. Je však jisté, že jsou pouhým stínem svého bývalého „já“. Jsou nebezpeční až v pozdějším stadiu, a tak je třeba je zahnat co nejdříve.
  • Temný minotaur (Dark Minotaur): S těmito tvory se v Terrinothu setkáte pouze vzácně, jelikož jsou velice samotářští. Když už je ale potkáte, radši co nejrychleji utíkejte, protože i když jsou zdánlivě neoohrabaní, se svou zbraní umějí zacházet až příliš dobře.

Dále toto rozšíření obsahuje čtyři nové hrdiny:

  • Jedna pěst je ork, který za záhadných okolností přišel o ruku. Nahradil ji železným hákem, a je velmi háklivý na posměšky. Ty, kteří se kdy opovážili mu posmívat, většinou rozdrtí v souboji, a jeho schopnosti rostou s každým uplynulým dnem.
  • Arvel je Světoběžnice, stejně jako její matka před ní. Posláním světoběžníka je putovat po světě a objevovat nové země, a tak Arvel neustále cestuje s kdejakou potulnou družinou.
  • Ocelorohý je výjimkou z jinak samotářského rodu minotaurů. Touží po přátelství, a stále hledá někoho, kdo by jím neopovrhoval a mohl se stát jeho společníkem.
  • Karnon pochází z tajemného rodu huňatých tvorů nazývaných Orrukasi. Jejich země je v ohrožení, a tak byl Karnon vyslán, aby získal Terrinoth jako spojence v nadcházející válce.

Toto rozšíření zároveň obsahuje dvě dobrodružství, která se dají hrát buď samostatně, nebo je lze pomocí Karet zvěstí zapojit do velké kampaně.

Autor: Revan 007