nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) – Manor of Ravens

Rozšíření pro hru: Descent: Výpravy do temnot (2. edice)
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook, Google+

Megakampaň II (04)

Autor: Lehino | 12 hodin 0 minut | 8.10.2017 | 0

Použitá hra: Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) – Manor of Ravens

Hráči: Ero Sennin, Lehino, NO_NORMAL a 2 neregistrovaní

Do čtvrtého dobrodružství naší druhé MEGAKAMPANĚ byli vylosováni: Lehkonohá Ravaella se svou "ukrutnou" silou jako bojový mág-maršál, bard Rendil, Leorik sečtělý s nekromantickými sklony a opět Raythen – tentokrát jako lovec odměn. Velením družiny byl už na Greyhavenské univerzitě pověřen její bývalýděkan Leorik a za asistentku mu byla vybrána Ravaella pro své velitelské schopnosti. Rendil se rozhodl panství prozkoumat kvůli písni a Raythen kvůli pokladům. Hlavním ukolem však bylo prověřit řádění tajemné bytosti a banditů na panství bývalého čaroděje Ithyndruse.

 

Družina vešla na panství, kde chtěla ROZPROSTŘÍT SVÁ KŘÍDLA. Ve tmě si nikdo Skarna nevšiml (Leorik neuspěl až napodruhé díky Zmatení), ale Skarn výhody nevyužil, protože zapomněl, že může vyhazovat z okna a tak jeho utoky nic moc neudělaly. Následně byl oslaben Ravaellou a postupně všemi umlácen a vyhozen nejdál co to šlo od východu. Ravaella s Raythenem vyskočili za ním, ale bard s Leorikem omylem vyskočili z jižního okna a tak vyrazili ke vchodu. Rozdělení družníků využili přízraci, kteří ještě navíc povolali havrany a společnými silami sejmuli Ravaellu a chrání prchajícího Skarna. A když Raythen šel bojovou mágyni zvednout, tak následně sejmuli i jeho. Banditi se mezitím rozdělili na dvě skupinky, ta první šla chránit Skarna a druhá se vrhla na barda. Ten těsně přežil a brnkáním se o jedno zdraví udržel. Raythen byl sice havrany udržen na zemi a bojová mágyně dvakrát missla, jenže bard s oživlou mrtvolou si na konci na Skarna počíhali a přesně ho sejmuli. Družina si myslela, že je hotovo, jenže pak si však všimli, že Skarn znovu povstal a zamířil kamsi do lesa. Vyrazili tedy po jeho stopě.

 

Družina nalezla tábor banditů, kteří tvrdili, že jsou NÁLEZCI A DRŽITELÉ pokladů. Bard si nevšiml nastaržené pasti a spadl do jámy s hroty. Ravaellla však se hned vydala hledat provazový žebřík a Raythen ho hned díky hrdináku získal, takže bard mohl vylézt. To se však už na barda vrhli volucrixští plenitelé i s havrany, ale i díky leorikově oslabování se jim moc nedaří. A tak se bandité u jámy zaměřili na Raythena, kterého srazili. Skarnovi se první zrychlení nepovedlo, ale druhé už částečně ano, takže rychle sezobal 4 poklady. Hrdinové rychle začínají sbírat zbytek, ale sbírají i přízraci. Navíc Raythen byl ostatními ponechán svému osudu, když ho bandité ještě dvakrát sejmuli. Leorikovi ani bardovi se už zastavit přízraky ani Skarna nepovedlo a tak si Skarn odnesl (3+0+1+1), lord přízrak (1) a obyč. přízrak (2) což bodově snadno stačilo. Leorik získal jen (0), kterou předtím ještě Raythen upustil, aniž se na ni podíval. Bard získal (2+0) a Ravaellla (1+0), takže na kradení cenností zvítězil Skarn přesvědčivě 8-3.

 

Družina se však nevzdala a začala Skarna pronásledovat do sídla, kde platí MŮJ DŮM, MÁ PRAVIDLA. Usedlost zde připravila družině nemilé překvapení v podobě teleportů, které se snažili rozdělit družinu do všech částí podzemí a v centru na odvážlivce čekali krok přízraků i podvrženci. Skarn si vzal modrou a Ravaella se dostala k bílé, pak ji však nestvůry obklopily a snažily se zabít. Bard při průchodu neuspěl a zjevil se u Skarna, kde byl silně raněn. Když chtěl odtamtud utéct, uklouzl po banánové šlupce a rozbil se o zeď a lehl. Sice se Skarn přes Ravaellu a Raythena nakonec probil i k bílé, když oba bránili vlastními těly vstupu a musely lehnout, ale to už Leorik sestavil vše dohromady, když mu po zelené a červené mágyně dala bílou a bard modrou. Sice nevzali žádný poklad, ale podruhé Skarna porazili. Družina sice našla runovou zbroj a několik pěkných zbraní, jenže stále nebyl konec.

 

Družina zjistila od staré čarodejnice, že pokud chce definitivně zastavit Skarna, nesmí získat Cotanijský krystal z HLUBIN PANSTVÍ. Zombiím se hned zpočátku daří velmi zdržovat družníky i chytáním a tak si Skarn nabral 4 žetony. Havranům se dokonce podařilo srazit Leorika. U potoka se zformovala armáda nestvůr, když k přízrakům a ferroxům se přidal i Skarn. Ravaella se však rozběhla a podařilo se jí zabít ferroxe a následně Leorik vyvolal na všechny armádu mrtvých, leč nebyla tak silná aby zabíjela. Skarn však padl už z maršálčiny hole, ale napodruhé se mu podařilo vytáhnout modrý krystal a udržel se ve hře. Skarn se rozhodl zkusit vsadit vše na jednu kartu, rozpadl se a zhmotnil o kus dál (jenže se mu povedlo zahodit přitom druhý modrý žeton) a vyrazil rychle vpřed i s pomocí oslepující rychlosti a dorazil až k vodě, kde navíc vyvolal havrany,aby se kryl. Doběhnout za ním se podařilo jen Ravenně a zkusila ho zastavit pomocí bdělé stráže, protože byl jednak zatracený a druhak mu zbývaly poslední dva životy. Raythen ho zkusil zastřelit mílovou střelou, jenže o jedna nedostřelil. Skarn však se znovu rozpadl a složil (tentokrát za červený žeton) a utekl s posledníma dvěma žetony, když ten druhý sebral právě zde na konci. A právě onen poslední byl zrovna poslední modrý, když v jeskyni nechal další čtyři neotočené krystaly. Družníci proklínali svou smůlu.

 

A nad starodávným panstvím čaroděje Ithyndruse se rozhořel v temné noci nápis: Vládce zla zvítězil a zlo vede v druhé megakampani 3-1.

 

 

Odehráno v: Praha (Okres: Praha)

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář

Vybíráme z aukcí

Mořeplavci, jako nové
Mořeplavci, jako nové
Akt. cena: 440 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>