nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) – Manor of Ravens

Rozšíření pro hru: Descent: Výpravy do temnot (2.edice)
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

V podhůří nedaleko Greyhavenu leží zapomenuté panství, strašidelné sídlo bývalého mistra vysoké magie, Ithyndruse. Poklady ve formě starodávných šperků, ale i opuštěných artefaktů, jsou ukryty za stále se proměňujícími zdmi. Havrani dohlížející nad panstvím ovšem nedokáží zadržet lovce pokladů a lupiče mimo usedlost. Nový strážce byl probuzen a temné síly se shromáždily jemu na pomoc. Pokud bude ponechán bez povšimnutí, moc a síla tohoto tvora nikdy nepřestanou růst. Jeho možnosti jsou neomezené a musí být zastaven.

Manor of Ravens je střední rozšíření 2. edice hry Descent, které rozšiřuje základní hru přidáním nových hrdinů, nestvůr, specializací, dobrodružství a dalších věcí. Zároveň přidává pravidla pro tajné místnosti, zvěsti a minikampaň.

Noví hrdinové:

  • Válečnice (Maršál) Alys Deštivá se specializací na obouruční zbraně na blízko, kterými svými mocnými švihy způsobuje nestvůrám dodatečné zranění i mimo tah hráčů.
  • Zvěd (Lovec Odměn) Thaiden z Mlžného vrchu, výborný střelec který vyniká v útocích na velikou vzdálenost. Po zacílení nestvůry z dalekého úkrytu jeho šípy nemíjí cíl a způsobují fatální zranění.

Nová monstra a velitelé:

  • Banditi, slabší rychlí střelci, kteří ale zaskočí svými počty a zákeřnými útoky.
  • Přízraky, již jednou zemřelí nešťastníci, kteří se vrátili do našeho světa způsobovat další utrpení a zatratit co nejvíce dalších duší.
  • Skarn, veliký, havrany a magií stvořený ochránce panství.

Další novinky:

Rozšíření také nabízí hromadu nových předmětů, které vás opět donutí obrátit každý zlaťák v ruce, když po dobrodružství dorazíte na trh. Přízraky se vás pokusí dostat do záhrobí novým stavem „zatracení“. Naleznete zde i speciální pravidla tajných místností, kde získáte cenné předměty, nebo naleznete smrt. Na cestách vás Pán Zla jistě potrápí novými kartami setkání, které budou znepříjemňovat už tak komplikovanou cestu. I balíček zvěstí Pána Zla se rozroste o nové karty, a jejich efekt bude přicházet v těch nejméně vhodných chvílích. Aby utrpení hrdinů bylo intenzivnější, jsou zde i nové karty Pána zla, díky kterým může získat i nového služebníka zla – Hejno havranů.

Součástí rozšíření je i nová minikampaň, která vás zavede do opuštěného tajmného panství, které přetéká bohatstvím a nebezpečím. Určitě oceníte možnost si díky kartám zvěstí zahrát i jednotlivé dobrodružství z tohoto rozšíření během hraní velkých kampaní ze základní verze hry Descent  nebo rozšíření Labyrint Zkázy.

Autor: Garfield87

Další názvy této společenské hry

  • Descent: Wędrówki w Mroku – Kruczy Dwór