Descent: Journeys in the Dark

xxxxxxxxoo hodnoceno 163x (Seznam vlastníků)

Descent: Journeys in the Dark - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nestvůry z rozšíření...

Přátelé drazí, mám na Vás velkou prosbu... K Vánocům nám osud naježí Descent a vzhledem k tomu, že počítáme hlavně s full-coop verzí Descent Quest tak k této variantě dopředu chystám zbývající komponenty: potřebné karty sázím do hezčí grafiky (např. eventy s obrázky z M:tG, vypadá to moc hezky:-)), ale mám trochu problém se spawn kartami, protože ty z většiny zcela počítají s vlastnictvím všech rozšíření... Potřeboval bych je nějak nahradit, ale tady přichází můj problém, protože pravidla ještě nijak extra neovládám a vlastnosti nestvůr, natožpak jejich vyváženost nejsem s to posoudit. Moh by mi někdo povolaný (Merlin, Siaron?) poradit co do síly nejbližší základo-descentí ekvivalenty následujících bytostí z rozšíření?

Dark Priest, Shade, Lava Beetle, Wendigo, Blood Ape, Ferrox, Troll, Kobold, Deep Elf, Golem, Medusa, Ice wyrm a Chaos beast...

Stačí jenom hrubým odhadem, něco plácnout... Díky!!!
28.11.2010 20:07:47

Polylux
Nevim, jestli jsem te pochopil dobre .. dostanete od Jezucha zaklad a chcete hrat scenare s Quest Compendia ? Jestli je to tak, tak
1) skoro pulka scenaru si vystaci se zakladem (7-16)
2) dalsich 8 nebo kolik scenaru mas v zakladu
3) desitky dalsich se daji stahnout primo ze stranek FFG od ruznych fandu (+par officialnich)

Tim te rozhodne nechci odrazovat od zahrani zbyvajicich scenaru, ale nejjednodussi cesta pro tebe si bude odtud stahnout karty potvor s rozriseni (stejne je budes tisknout znova, kdyz to davas do grafiky mtg) a nejak si naproxovat figury ... snad kazda z tech potvor ma nejakou vyjimecnou vlastnost, diky niz je unikatni a nenapada me jak ji jednoduse zamenit za nejakou jinou ... nevim jak mam treba porovnavat lava beetla ktery ma blastovaci utoky s jakoukoliv jinou 1st nebo 2nd tier potvorou ze zakladu co strili.

28.11.2010 20:52:52

nestvůry
Jak píše Siaron - pokud mermomocí chcete hrát všechny scénáře, je nejlepší stáhnout si karty potvor a figurky naproxovat (nebo si udělat vlastní, třeba z moduritu). Jen počítej s tím, že v rozšířeních nejsou jen potvory, ale taky třeba další karty pro DM, žetony, sekce mapy...a tenhle všechen materiál vám může chybět.
Spíš bych do začátku doporučil hrát jen základ (a začít questama ze základní krabice, nevrhat se po hlavě do rozšíření), i tak budete mít občas problém nezapomenout na žádnout schopnost potvor. A i u úvodních questů skejsnete pěkně dlouho :)
A IMHO se full-coop variantou ochuzujete o spoustu srandy...

28.11.2010 21:15:18

aradraug
Co to je vlastne ta ful coop varianta ? jako ze vsichni hrajou za hrdiny a overlord je nejak naksriptovany ?

28.11.2010 21:24:13

siaron
Nee, myslím Descent Quest - house variantu z BGG (kombinace descentu a Warhammer Questu, kdy hrají všichni bez Overlorda). Varianta je to zjevně a průkazně dobře otestovaná a podle pravidel vypadá setsakra hratelně, ale Spawn karty právě počítají i s rozšířeními - resp. jejich potvorami - resp. jejich kombinacemi (v každé místnosti se tahá karta, kde jsou tři možnosti obsazení potvorami podle hodu kostkou). Karet kde jsou potvory složeny jen ze základu je bohužel drtivá menšina, tak jsem chtěl pár dalších drobet poupravit - nahradit nové bytosti potvorama ze základu. Jediný čeho se bojím, že neodhadnu jejich sílu (v tom nejobecnějším slova smyslu) a některý složení tak budou přesílený a jiný příliš slabý.

Grafiku MtG samo nepoužívám, jen k ilustraci speciálních event karet, stažených k této housemade variantě, používám používám pro lepší atmosféru obrázky z MtG (asi největší a nejpřehlednější dostupná databáze). Design samozřejmě beru z origoš hry. Na origo věci jsem vůbec dost zatíženej a proxování figurek by mi tak dělalo dost problém...

Stačilo by mi aspoň u pár potvor napsat "tohle je podobně silná svině jako tamten" nebo "tenhle už je moc speciální, toho radši úplně vynech", nebo nějak podobně, od oka, ať mám aspoň minimální vodítko. Jinak to udělám sám a to bude průšvih:-)

Díkes!!

28.11.2010 21:25:01

polylux
aha, na tu variantu se mrknu ... ale bojim se toho ze mi tam bude chybet ten "zakerny" overlord :)

Byt tebou opravdu jdu cestou vytisteni karet ... ty potvory jsou silne svymi schopnostmi, ne jen tim kolik kdo ma zivotu ... muzu ti maximalne rozdelit potvory do nejakych chlivecku, ale nic moc to nevypovi o jejich sile ... navic vic jak pulka jich nejde normalne ani spawnovat, musi byt dany mapou, vyjimecne treachery kartama

28.11.2010 21:30:38

full-coop
spočívá to v tom, že si navíc stáhneš cca 130 karet - karty dveří, karty jeskyní (kde jsou jednotlivý náhodný úseky, poskládaný z dílků), spawn karty (v každý nový místnosti podle speciálních pravidel umísťování) a hlavně event karty - karty událostí (např. na posledního kdo hodil blank spad šutr, objevila se Manticora, ty a ty poklady atp.). A v libovolným množství hráčů vyrazíš s hrdinama prozkoumávat podzemí. Jsou tam na to moc pěkný reference a do testování se tenkrát údajně zapojilo celkem dost lidí, takže k tomu mám jistou důvěru...

28.11.2010 21:31:32

PS
pouziva ten Descent Quest staty pro solo scenare nebo kampanove ? on je v tom totiz dost rozdil

28.11.2010 21:33:26

Poly
hod me prosim link at to nemusim hledat, zkusim ti mezitim udelat prehled tech potvor .. aspon tak priblizne .. ikdyz stejne bych touhle cestou nesel :)

28.11.2010 21:34:19

Siy
Sorry, zdá se že jim nějak blbnou ty jejich fóra, na moje klikání na slůvko "variant", "hot" nebo cokoli jinýho čím jsem to posledně našel to vůbec nereaguje... Čili zatím nejsem s to se tím prokliknout abych ti ten odkaz poslal... kurnik! Ale budu se snažit do roztrhání těla:-)

28.11.2010 21:47:26

Siaron
UŽ hurá...

http://boardgamegeek.com/filepage/45121/descent-quest-make-descent-more-like-warhammer-q

28.11.2010 21:53:43

polylux
ja uz to nasel, alespon ty pravidla, abych mel predstavu ... po zbeznem prolitnuti predpokladam ze to minis hrat bez optional road to legend varianty, takze zakladni staty potvor jen s variantou podle poctu hracu

28.11.2010 21:54:26

siaron
tak.

28.11.2010 21:56:04

Je to opravdu jen hruby nastrel .. takova z nouze ctnost
Magic
------
Tier 1 - Spider
Tier 2 - Sorcerer, DARK PRIEST, SHADE
Tier 3 - Naga, NEDUSA
Tier 4 - Demon

Range
-------
Tier 1 - Skeleton
Tier 2 - Hell Hound, LAVA BEETLE
Tier 3 - Manticore
Tier 4 - Dragon, WYRM

Melee
-------
Tier 1 - Beastman, KOBOLD - on ten kobold je spis tak tier 0, jejich sila/pouziti je v uplne necem jinem, pri nahrazeni beastmany bych delil pocet 2ma a i tak 3 beastmani udelaji vic nez 6 koboldu, o cervenych nemluve
Tier 2 - Razorwing, FERROX, DEEP ELF, WENDIGO
Tier 3 - Ogre, TROLL, BLOOD APE
Tier 4 - Giant


CHAOS BEAST je kapitola sama pro sebe, , mel by odpovidat nejake Tier 4 potvore, ale nejak dobrej me neprijde, zalezi na situaci

28.11.2010 22:06:48

Siaron
Super! Dík moc, až to budu mít trochu zahraný tak to asi uvidím v jasnějším světle, ale zatím je pro mě tohle kvalitní svíce v hlubokým tunelu, abysme to mohli s nejmilejší mydlit už na štědrej večer:-)

Ještě jednou díky, ať se daří!!

28.11.2010 22:13:34 | Upraveno autorem (porovnej)

nestvůry
Doporučuji stáhnout neoficiální předělávku Enduring Evil ... v pravidlech tam jsou podrobně rozebrané náhrady nestvůr ze všech tří klasických rozšíření. Asi nejlepší pramen, kterej jsem viděl...

1.12.2010 11:01:41

Merlin
Díky moc, hned to skouknu...

2.12.2010 22:39:30

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny - rozšíření Duchové Harrenova
Akt. cena: 15 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas