Delta - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Současnost, Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Franz Couderc
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Hra má pro mě nádhernou grafiku i komponenty, deluxe edice vypadá naprosto božsky… Ale tak trošku mám pocit, že koukám na Arnak, který mě naprosto nechytl. Někdo nějaká zkušenost?

18.10.2023 10:45:57

Hráno zatím 1x takže nemohu hodnotit do hloubky.

Jasné je jen to, že Arnak to není ani vzdáleně. Kromě jakéhosi téma “cestuj” to nemá nic společného.

Arnak je Worker placement s prvky objevování a k tomu deckbuilding.

V Deltě jsou ostrovy pevně dané na mapě (nic neobjevuji) a jen si plánuji, kterým směrem se vydám (podle toho co si mohu dovolit a jaké mám úkoly). Workeři tu nejsou. Hraji každé kolo přesně tři akce, které navíc jsou vždy stejné (1x dílna, 1x ostrov, 1x studovna). Mým rozhodnutím je jakou kartu na to použiji, v jakém pořadí to udělám, jaké zdroje získám a co v dané oblasti doopravdy udělám. Každé kolo pak podle iniciativy získám PRÁVĚ JEDNU novou akční kartu, PRÁVĚ JEDNOHO nového tvora a PRÁVĚ JEDEN úkol (později získávám místo toho různé zdroje). Výběr této karty je z předem dané nabídky podle pořadí (iniciativy).

Porovnávat tedy s Arnakem příliš nejde, ale kdybych musel něco vypíchnout: tak bych asi řekl, že Arnak je malinko komplexnější a více znovuhratelnou hrou. Delta má relativně neobvyklý mix mechanismů, kdy vše se točí hlavně kolem pořadí hráčů, pořadí výběru a pořadí do dalšího kola.

Určitě stojí za vyzkoušení, ale legendární hra, kterou bych chtěl hrát pravidelně každý týden to opravdu není.

31.10.2023 09:10:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Scythe + nová setkání + insert
Scythe + nová setkání + insert
Akt. cena: 1124 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas